„Берое“ U19 надигра и победи ОФК „Пирин“ U19 – 3:1

Юношеската формация на „Берое“ до 19 години категорично надигра и победи състава на ОФК „Пирин“ с 3:1 в среща от II кръг на Елитната група. За успеха на два пъти се разписа Ивелин Илиев и веднъж Мартин Петров, а за гостите с попадение се отчете Кирил Грозданов.

beroeu19-pirinu19_29082015_lineup-1

Първи гостите успяха да застрашат една от двете врати. Това се случи още в 3-ата минута, когато Владимир Гогов стреля от дъгата на наказателното поле, но бе крайно неточен.

Още при първата си по-сериозна опасност възпитаниците на Иван Гаджев успяха да излязат напред в резултата. В 9-ата минута добър пробив на Ивайло Ангелов по дясното крило завърши с центриране към Ивелин Илиев, който отблизо засече с глава, за да открие резултата – 1:0.

beroeu19-pirinu19_29082015_angelov

Три минути след това Благовест Урдарски от състава на гостите изпълни пряк свободен удар, заложен в близост до дъгата на наказателното поле, но Михаил Михайлов успя да улови без проблеми.

В 16-ата минута Ивелин Илиев стреля плътно от пряк свободен удар, но стражът на гостите съумя да избие.

Две минути по-късно резултатът вече бе покачен на 2:0. При добро взаимодействие между Ивелин Илиев и новото попълнение във формацията Марин Петров топката попадна в последния, който финтира двама бранители на гостите и прати кълбото в мрежата, с помощта на напречната греда.

В 21-ата минута при разбъркване в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар топката попадна в Димитър Видев, който стреля от дистанция, но стражът Антон Йорданов изчисти.

beroeu19-pirinu19_29082015_dimitrov

Минути след това Марин Петров на два пъти се озова на чисто голово положение сам срещу вратаря Антон Йорданов, но късмет не му достигна да прати топката в мрежата. След това положение играта се пренесе изцяло в центъра на терена, като преобладаваха повечето единоборства, а топката все по-рядко стигаше до някоя от двете врати.

Минута преди края на редовните 45 за първото полувреме Кирил Грозданов получи кълбото в половината на „Берое“, освободи се от играч в зелено и стреля в долния десен ъгъл на вратата на Михаил Михайлов, за да върне едно попадение – 2:1.

В 54-ата минута страхотна контраатака, започната от Ивелин Илиев, завърши с изстрел на Михаил Димитров от близка дистация, но стражът на гостите успя да улови кълбото.

beroeu19-pirinu19_29082015_petrov

Ивелин Илиев успя да вкара и второ попадение в срещата, с което да подпечата и победата за „беройци“. Това се случи в 65-ата минута, когато след страхотна контраатака, дело на целия отбор, завърши с подаване именно към голмайстора, който отблизо се разписа за 3:1.

Шест минути по-късно Атанас Панов стреля коварно от далечна дистанция, но сантиметри разделиха топката от рамката на вратата.

beroeu19-pirinu19_29082015_dimitrov-2

В 83-ата минута Кирил Грозданов навлезе на скорост в наказателното поле на „Берое“ и отправи силен изстрел от малък ъгъл, но завидният рефлекс на Михаил Михайлов предотврати попадение.

В продължението на срещата Цветелин Атанасов бе изведен на чиста голова позиция в наказателното поле на гостите, но стражът на „Пирин“ успя да улови топката.

beroeu19-pirinu19_29082015_celebration

След този успех „Берое“ има вече 4 точки в актива си и заема четвърта позиция в подреждането. В следващия кръг юношеската формация до 19 години почива, а след две седмици приема тима на „Лудогорец“ в Стара Загора.

„Берое“ U19 (Стара Загора) – ОФК „Пирин“ U19 (Благоевград) 3:1
голмайстори: 1:0 Ивелин Илиев 9′, 2:0 Марин Петров 18′, 2:1 Кирил Грозданов 44′, 3:1 Ивелин Илиев 65′
„Берое“ U19: 1. Михаил Михайлов – 77. Ивайло Ангелов (80′ – 19. Цветелин Атанасов), 5. Станислав Белчев (84′ – 14. Ангел Денчев), 6. Георги Георгиев, 92. Ивайло Иванов – 18. Калоян Динев, 8. Атанас Панов – 10. Димитър Видев, 20. Ивелин Илиев (82′ – 17. Мидат Галбаев), 88. Михаил Димитров (67′ – 7. Янчо Янчев) – 9. Марин Петров; неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 44. Петър Болградов, 69. Ивайло Стоянов; старши треньор: Иван Гаджев
ОФК „Пирин“ U19: 74. Антон Йорданов, 3. Константин Начев (46′ – 17. Антонио Кирилов), 16. Благовест Урдарски, 18. Георги Григоров, 25. Александър Иванов, 14. Кирил Грозданов, 8. Николай Кафтанов, 15. Владимир Гогов (66′ – 6. Христо Младенов), 21. Марио Василев, 23. Янислав Тусонджиев (76′ – 7. Илия Стойков), 11. Антонио Тошев (46′ – 10. Веско Весков); неизползвани резерви: 1. Радостин Урдарски, 4. Александър Костадинов, 20. Роберто Бахов; старши треньор: Стефан Гошев
жълти картони: Ангел Денчев (90′ – груб фаул) [„Берое“ U19] Антонио Кирилов (61′ – нарушение) [ОФК „Пирин“ U19]
главен арбитър: Тодор Малинов (Пловдив)
асистент-арбитри: Ириней Бодуров, Васил Петров (Пловдив)
стадион: Спортна база „Берое“, Стара Загора