„Берое“ U17 злощастно отстъпи на „Септември“

Юношите младша възраст на „Берое“ отстъпиха днес с минималното 0:1 на столичния „Септември“ в среща от II кръг на Елитната група до 17 години. И двата тима изиграха борбен и динамичен двубой, но гостите от София съумяха да изненадат „беройци“ с попадение в добавеното време на двубоя.

beroeu17-septemvriu17_01092015_team

Още в първите секунди на срещата Димитър Богданов бе изведен на чиста голова позиция, но стражът Тони Марков предвидливо скъси разстоянието помежду им, предотвратяйки опасност пред вратата си.

Пет минути по-късно след добър пробив по десния фланг и взаимодействие между Владислав Маринов и Денислав Станчев, последният стреля от ъгъла на пеналта, но стражът на гостите отрази удара. Топката все пак попадна директно в Йоан Атанасчев, който стреля отблизо и вкара топката в мрежата, но според страничният арбитър играчът с номер 7 е бил в положение на засада и попадението бе отменено.

В 18-ата минута Йордан Тодоров центрира отдясно към оставения непокрит в малкото наказателно поле Димитър Богданов, който съумя да засече топката с глава, но Тони Марков прояви добър рефлекс и изби.

Секунди по-късно при аналогична ситуацията отново Димитър Боганов имаше възможност да се разпише, но единствено своевременната реакция на Тони Марков отново запази мрежата на „беройци“ суха.

beroeu17-septemvriu17_01092015_ivanov

В 22-ата минута Иван Тилев стреля от далечна дистанция, но сантиметри разделиха топката от рамката на вратата.

Кирил Николов също се отчете с подобно диагонално изпълнение в 29-ата минута, но този път стражът на „Берое“ Тони Марков отново запази самообладание и изби в ъглов удар.

До края на полувремето преобладаваше предимно борба за топката в средата на терена и двата отбора все по-рядко застрашаваха една от двете врати.

В 46-ата минута Иван Тилев изпълни пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта, но центрирането му бе избито от бранител в зелено. В последствие топката попадна в Борислав Вакаджиев, но изстрелът бе прекалено неточен.

Три минути по-късно Руси Чернаков проби отдясно, но притиснат от бранител на гостите, бе принуден да се освободи от кълбото, предоставяйки го на Михаил Димитров, а той от своя страна веднага намери Мартин Ковачев. Последният стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му премина покрай целта.

beroeu17-septemvriu17_01092015_box

Иван Тилев стреля от пряк свободен удар от 24 метра в 54-ата минута, но и този път не намери целта.

В 62-ата минута Йордан Тодоров от гостите засече центрирана в наказателното поле топка, но Тони Марков улови без проблеми.

Пет минути след това при добра контраатака за „старозагорци“ Мартин Ковачев проби през центъра и подаде веднага на вдясно намиращия се от него Марчо Костадинов, чието последвало центриране, обаче, бе неточно.

В 74-ата минута многоходова акция от страна на гостите завърши с изстрел на Емил Тасев, който бе неточен.

В продължениетона редовното време Георги Божилов бе изпуснат от отбраната на „беройци“, което му позволи да пробие отляво и да центрира по земя към Емил Тилев, който от непосредствена близост успя да разстреля Тони Марков за 0:1.

beroeu17-septemvriu17_01092015_chernakov

След тази среща „Берое“ U17 остава на 10-то място в подреждането с актив от 1 точка. В следващия кръг на шампионата възпитаниците на Атанас Димитров гостуват на „Черно море“ във Варна.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Септември“ U17 (София) 0:1
голмайстори: 0:1 Иван Тилев 80’+2′
„Берое“ U17: 12. Тони Марков – 16. Владислав Маринов, 5. Надим Ангелов, 13. Магдален Петров, 7. Йоан Атанасчев – 18. Валентин Иванов (75′ – 6. Юсеин Шериф), 8. Мартин Ковачев – 10. Руси Чернаков, 88. Михаил Димитров (73′ – 4. Божидар Джелебов), 11. Денислав Станчев (60′ – 9. Марчо Костадинов) – 14. Данчо Свиленски; неизползвани резерви: 1. Теодор Тодоров, 2. Николай Кехайов, 17. Костадин Пеев, 15. Виктор Станчев; старши треньор: Атанас Димитров
„Септември“ U17: 1. Стилиян Георгиев, 4. Борислав Вакаджиев, 5. Александър Бастунов, 17. Петър Рогозенски, 20. Кирил Николов, 13. Марио Петков, 10. Иван Челъков, 11. Йордан Тодоров (64′ – 18. Георги Божилов), 9. Димитър Богданов, 3. Иван Тилев, 7. Мариян Наплатенов (49′ – 2. Рангел Ангелов); неизползвани резерви: 12. Владимир Владимиров, 8. Денис Симеонов, 15. Кристиян Иванов, 16. Мартин Йорданов, 6. Веселин Диверов; страши треньор: Антон Кирилов
жълти картони: Мартин Ковачев (58′ – опасно влизане) [„Берое“ U17]; Рангел Ангелов (70′ – невъздържана реакция) [„Септември“ U17]
главен арбитър: Даниел Краевски (Пловдив)
асистент-арбитри: Цветан Горанов, Иван Копчев (Пловдив)