„Берое“ U19 удари „Лудогорец“ за четвърт час – 3:0

Юношите старша възраст на „Берое“ надделяха с категоричното 3:0 на връстниците си от „Лудогорец“. И двата отбора изиграха динамичен двубой с множество от опасности пред двете врати, но „беройци“ съумяха да се възползват по-добре от положенията си и да стигнат до успеха. Само в рамките на четвърт час през второто полувреме „зелените“ вкусиха сладостта на успеха с попаденията на Атанас Панов, Георги Георгиев и Марин Петров.

beroeu19-ludogoretsu19_13092015_referees

В 4-ата минута Светослав Ковачев изпълни пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта, но Михаил Михайлов бе неприкосновен в наказателното си поле и улови.

Пет минути по-късно Ивайло Ангелов проби отдясно и навлезе в наказателното поле, но впоследствие не успя да отправи директен изстрел към вратата, блокиран от Преслав Петров.

В 10-ата минута Мехмед Мехмед центрира в наказателното поле, където най-добре пласиран бе Преслав Петров, но ударът с глава на капитана не намери рамката на вратата.

Три минути след това Ивелин Илиев предостави кълбото към намиращия се на отсрещния фланг Ивайло Ангелов, който успя да овладее топката, но последвалият му изстрел не застраши вратата на гостите.

В 16-ата минута Ивайло Климентов пробва късмета си с удар отдалеч, но бе неточен.

Следващите няколко минути бяха по-силни за гостите от Разград, които многократно изсипваха топката в наказателното поле на „беройци“, но вещата намеса на стража Михаил Михайлов и неговите съотборници в отбраната предоврати опасност.

В 25-ата минута Мехмед Мехмед пробва удар от далечна дистанция, но Михаил Михайлов запази самообладание и улови.

При ответната контраатака Атанас Пашов стреля от дъгата на пеналта, но топката премина над рамката на вратата.

beroeu19-ludogoretsu19_13092015_angelov

Секунди по-късно, отново пред отсрещната врата, Кристиан Джамов стреля коварно по земя, но Михаил Михайлов не се остави да бъде подведен и изби в ъглов удар.

В 35-ата минута Петър Петров стреля диагонално от 25 метра, но не застраши вратата на „беройци“.

Три минути след това Атанас Панов намери по отличен начин откъсващия се от отбраната на „Лудогорец“ Ивелин Илиев, който навлезе още по-близо към целта и последва изстрел от малък ъгъл, отразен, обаче, от стража на гостите.

Секунди след това Ивайло Климентов отправи удар от 25 метра, но бе неточен.

След почивката възпитаниците на Иван Гаджев заиграха много по-настървено и успяха да създадат повече опасности пред вратата на „Лудогорец“.

В 49-ата минута Петър Петров се опита да намери целта с диагонален изстрел отдалеч, но отново бе неточен.

Две минути по-късно Стелиян Стоянов засече с глава центрирана в малкото наказателно поле топка, но Михаил Михайлов бе заел правилната позиция и улови без проблеми.

beroeu19-ludogoretsu19_13092015_iliev

В 54-ата минута Ивелин Илиев получи топката на дъгата на наказателното поле, премина технично през няколко бранители на „Лудогорец“, но вместо да стреля, предпочете да потърси своя съотборник Ивайло Ангелов, а последният бе в положение на засада, маркирана от страничния арбитър.

Минута след това Янчо Янчев центрира отдясно към намиращия се в близост до далечната греда Марин Петров, като последният засече с крак, но слабо и право в ръцете на Даниел Наумов.

След точно час игра Ивайло Ангелов получи топката пред наказателното поле и стреля оттам, но прати кълбото покрай целта.

В 62-ата минута Михаил Димитров проби през центъра на терена, навързвайки няколко бранители на гостите след себе си, и стреля от дъгата на наказателното поле, но Даниел Наумов улови.

Опитите на „беройци“ и желанието за попадение дадоха своя резултат в 70-ата минута, когато при заучено положение на изпълнение на пряк свободен удар зад топката бяха Ивелин Илиев и Атанас Панов, но в крайна сметка изстрел отправи втория, който прониза мрежата на гостите за 1:0.

beroeu19-ludogoretsu19_13092015_panov

Шест минути по-късно Светослав Ковачев стреля директно от пряк свободен удар, заложен на 23 метра от вратата на Михаил Михайлов, но бе неточен, изпращайки топката високо над целта.

В 78-ата минута възпитаниците на Иван Гаджев успяха да удвоят резултата. Атанас Панов центрира от ъглов удар към близката греда, където добре извисен бе Георги Георгиев, а той с лекота промени траекторията на кълбото, за да попадне то в мрежата на „Лудогорец“ за 2:0.

beroeu19-ludogoretsu19_13092015_georgiev

Юнуз Юнуз от гостите стреля по посока на вратата в 83-ата минута, но бе неточен.

В 85-ата минута преднината на „беройци“ придоби класически измерения. Атанас Панов проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където току-що влезлият в игра Ивайло Стоянов свали с глава към Марин Петров. Нападателят на „Берое“ преодоля стража на гостите и на опразнената врата се разписа за 3:0.

beroeu19-ludogoretsu19_13092015_petrov

По този начин възпитаниците на Иван Гаджев надделяха над състава на „Лудогорец“ и вече заемат пета позиция с актив от 7 точки, но са и с мач по-малко. В следващия кръг на Елитната група до 19 г., „заралии“ гостуват на „Септември“ в София. Двубоят е насрочен за 20-и септември, от 17 часа на стадиона в кв. „Драгалевци“ в столицата.

beroeu19-ludogoretsu19_13092015_players

„Берое“ U19 (Стара Загора) – „Лудогорец“ U19 (Разград) 3:0
голмайстори: 1:0 Атанас Панов 70′, 2:0 Георги Георгиев 78′, 3:0 Марин Петров 85′
„Берое“ U19: 1. Михаил Михайлов – 77. Ивайло Ангелов (80′ – 69. Ивайло Стоянов), 5. Станислав Белчев, 92. Ивайло Иванов, 7. Янчо Янчев – 6. Георги Георгиев, 8. Атанас Панов – 10. Димитър Видев, 14. Ивелин Илиев (86′ – 17. Мидат Галбаев), 88. Михаил Димитров (63′ – 20. Минко Станчев) – 9. Марин Петров (88′ – 19. Цветелин Атанасов); неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 44. Ангел Денчев, 18. Мерхан Мустафов; старши треньор: Иван Гаджев
„Лудогорец“ U19: 1. Даниел Наумов – 18. Марио Благоев (73′ – 11. Марчело Тенев), 5. Живко Станимиров, 72. Кристиан Джамов (87′ – 3. Сердар Юсуфов), 87. Преслав Петров (к) – 42. Петър Петров, 17. Стелиян Стоянов (51′ – 7. Юнуз Юнуз) – 9. Мехмед Мехмед (84′ – 4. Иван Великов), 10. Светослав Ковачев, 8. Ивайло Климентов – 23. Стефан Стойков; неизползвани резерви: 32. Тодор Ценов, 16. Милен Младенов, 14. Атанас Карачоров; старши треньор: Галин Иванов
жълти картони: Ивелин Илиев (18′ – задържане), Атанас Панов (84′ – груб фаул) [„Берое“ U19] Преслав Петров (69′ – груб фаул), Ивайло Климентов (90′ – задържане) [„Лудогорец“ U19]
главен арбитър: Боян Славков (Пловдив)
асистент-арбитри: Николай Чакъров, Йордан Петров (Пловдив)
стадион: Спортна база „Берое“, Стара Загора