„Берое“ с поражение от „Левски“ – 2:0

„Берое“ допусна поражение от тима на „Левски“ в двубой от IX кръг на „А“ група, състоял се днес от 20 часа на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата. И двата отбора изиграха динамичен двубой, организирайки множество от голови ситуации, но късметът не бе на страна на „беройци“, които допуснаха първото попадение в 25-ата минута след пробойна в отбраната. В средата на втората част пък капитанът Иво Иванов бе отстранен от игра, след като получи своя втори жълт и респективно червен картон в срещата. „Сините“ се възползваха от числения недостатък на „беройци“ и в предпоследната минута на редовното време вкараха второто решително попадение.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на кръга „заралии“ заемаха трета позиция в подреждането с актив от 14 точки, а „Левски бе място по-назад и с 2 пункта по-малко.

СЪСТАВЪТ

С екипа на „беройци“ днес официален дебют направи новото попълнение Исмаил Иса, който води нападението на „старозагорци“. Зад него в нападение му асистираха Неманя Милисавлевич вдясно, Стивън Петков като заднападател и Спас Делев като ляво крило. В центъра на терена действаха Евертон Том и Игор Джоман, в защита играха Венцислав Василев, капитанът Иво Иванов, Георги Динков и Веселин Пенев, а под рамката на вратата бе Благой Макенджиев.

levski-beroe_20092015_referees

НАЧАЛНИ СИЛНИ МИНУТИ ЗА „СИНИТЕ“

В 3-ата минута Радослав Цонев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на „беройци“, където, обаче, топката прехвърли всички играчи и напусна пределите на терена в аут.

Две минути след това при повторно центриране на Цонев отново от фаул кълбото бе изчистено от отбраната на „беройци“ и попадна във Владимир Гаджев. Той се опита да комбинира с Живко Миланов, но последният бе в положение на засада.

В 7-ата минута Роман Прохазва попаде към намиращия се пред пеналта Владимир Гаджев, който от своя страна изведе Омар Диаби, но капитанът Иво Иванов изчисти в ъглов удар.

Три минути по-късно отново Роман Прохазка постави началото на нова атака, намирайки Живко Миланов, но последвалото му центриране бе неуспешно.

РАЗМЕНЕНИ ОПАСНОСТИ ПРЕД ДВЕТЕ ВРАТИ

В 14-ата минута Спас Делев получи дълъг пас в наказателното поле на „Левски“, но последвалият му изстрел бе избит.
Секунди по-късно Стивън Петков получи топката от центриране, но и неговият изстрел бе париран.

В ответната атака удар на Владимир Гаджев от дъгата на пеналта попадна директно в ръцете на Благой Макенджиев.

В 18-ата минута дълга топка бе предоставена за Мигел Бедоя, но стражът Макенджиев се намеси отлично и улови.

Минута след това Живко Миланов потърси Мигел Бедоя, но Спас Делев спря атаката на „сините“, изчиствайки в ъглов удар. При последвалото изпълнение на Радослав Цонев Георги Динков успя да избие.

В 20-ата минута Радослав Цонев проби отляво и центрира в наказателното поле, където Роман Прохазка засече топката с крак, но стражът Макенджиев спаси.

Секунди по-късно Омар Диаби получи дълъг пас в половината на „Берое“, но Благой Макенджиев улови последвалия удар.

МАЛШАНС ЗА „БЕРОЕ“ И ГОЛ ЗА „ЛЕВСКИ“

Спас Делев центрира от пряк свободен удар в 22-ата минута, но стражът Боян Йоргачевич хвана кълбото.

Три минути след това отново Спас Делев се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, но отново Йоргавевич бе безпогрешен и улови.

При ответната атака, в 25-ата минута след грешка в отбраната на „Берое“ топката попадна във Владимир Гаджев, който се възползва от ситуацията по най-добрия начин, разпивайки се отблизо за 1:0.

Две минути по-късно след пробив на Омар Диаби по дясното крило топката бе центрирана в наказателното поле, където, обаче,

Иво Иванов изчисти в ъглов удар. При последвалото изпълнение на корнер се получи разбъркване в пеналта, но кълбото бе избито далеч от целта.

levski-beroe_20092015_delev

НАТИСК ОТ „БЕРОЕ“ В КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

След точно половин час игра Спас Делев центрира от фаул, но Аймен Белаид изчисти.

Минута след това самостоятелен пробив на Исмаил Иса завърши с цената на нарушение в атака срещу Георги Костадинов в пеналта на „Левски“.

В 35-ата минута Радослав Цонев центрира топката пеналта на „Берое“, където тя попадна в Максимилиан Карнер, който от своя страна отново изсипа топката в наказателното поле, но капитанът Иво Иванов изчисти в корнер.

Две минути по-късно Том проби отдясно и центрира към Исмаил Иса, но опитът на последния да овладее кълбото бе неуспешен.

В 39-ата минута Веселин Пенев прекъсна атака на домакините и веднага потърси с дълго подаване Неманя Милисавлевич, който предостави кълбото на Спас Делев, но страничният арбитър маркира засада.

РАВНОСТОЙНА ИГРА И В НАЧАЛОТО НА ВТОРАТА ЧАСТ

Две минути след началото на втората част Владимир Гаджев комбинира с Радослав Цонев, който нанесе удар от границата на наказателното поле, но Благой Макенджиев се отличи с добра намеса.

В 51-ата минута Спас Делев центрира от фаул в наказателното поле, но там Георги Динков се размина с топката.

Четири минути по-късно Венцислав Василев центрира в наказателното поле на „Левски“, но там Боян Йоргачевич бе неприкосновен и улови.

В ответната атака Линел Китамбала стреля от средна дистанция, но не успя да намери целта.

След точно час игра Владимир Гаджев бе изведен зад гърба на отбраната на „зелените“ и веднага потърси Линел Китамбала, но изстрелът на последния бе париран.

В 63-ата минута Радослав Цонев центрира в наказателното поле, където Линел Китамбала свали топката с глава към Аймен Белаид, а последният стреля, но бе неточен.

НОВИ ШАНСОВЕ ЗА „БЕРОЕ“ ПОПАРЕНИ С ЧЕРВЕН КАРТОН

Две минути по-късно Спас Делев бе изведен от Неманя Милисавлевич в наказателното поле на домакините и пресрещналият го Йоргачевич го повали в пеналта, но Станислав Тодоров подмина ситуацията.

В 68-ата минута Елиаш изведе Спас Делев по левия фланг, а той центрира опасно, но отбраната на домакините изби сигурно.

Секунди след това Исмаил Иса получи топката в наказателното поле от Игор Джоман, но последвалият му изстрел му бе блокиран.

В ответната атака Радослав Цонев стреля от далечна дистанция, но ударът не затрудни Благой Макенджиев.

В 73-ата минута „беройци“ останаха с човек по-малко, след като капитанът Иво Иванов получи своя втори жълт картон в срещата в рамките само на четвърт час и остави съотборниците си в намален състав.

Четири минути по-късно самостоятелен пробив на Роман Прохазка завърши с изстрел, попаднал директно в ръцете на Благой Макенджиев.

ПОСЛЕДНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА „БЕРОЕ“

В 79-ата минута Веселин Пенев центрира в наказателното поле, където, обаче, защитата на „Левски“ се справи и предотврати опасност.

Пет минути по-късно отново Пенев центрира в наказателното поле на домакините, които, обаче, изчистиха кълбото, а то повторно бе центрирано в пеналта, но отбраната на „сините“ се справи отново.

В 89-ата минута при бърза контраакция, провела се между Мигел Бедоя и Роман Прохазка, топката попадна в последния, който на опразнената врата се разписа за 2:0.

levski-beroe_20092015_isa
СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Беройци“ вече заемат пето място в подреждането, като остават с 14 точки в актива си.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ отново ще играе извън Стара Загора, като в предстоящия десети кръг на първенството ще се изправи срещу новака „Монтана“ в едноименния град.

„Левски“ (София) – „Берое“ (Стара Загора) 2:0
голмайстори: 1:0 Владимир Гаджев 25′, 2:0 Роман Прохазка 89′
„Левски“: 29. Боян Йоргачевич – 20. Живко Миланов, 30. Максимилиан Карнер, 3. Аймен Белаид, 14. Веселин Минев (к) – 70. Георги Костадинов, 45. Владимир Гаджев (66′ – 8. Джереми де Нойер) – 15. Роман Прохазка, 10. Мигел Бедоя, 21. Радослав Цонев (90′ – 9. Атанас Курдов) – 11. Омар Диаби (51′ – 99. Линел Китамбала); неизползвани резерви: 24. Александър Любенов, 22. Владислав Мисяк, 39. Деян Иванов, 7. Денис Махмудов; старши треньор: Стойчо Стоев
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 24. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Том – 20. Неманя Милисавлевич, 73. Стивън Петков (48′ – 21. Елиаш), 77. Спас Делев (72′ – 17. Иван Коконов) – 10. Исмаил Иса (70′ – 14. Георги Божилов); неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров, 4. Венелин Филипов, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Веселин Минев (61′ – нарушение), Радослав Цонев (88′ – груб фаул) [„Левски“]; Иво Иванов (61′ – реплика) [„Берое“]
червени картони: Иво Иванов (73′ – втори жълт картон за нарушение) [„Берое“]
главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)
асистент-съдии: Иван Вълчев (София), Мартин Димитров (Шумен)
допълнителни асистент-съдии: Стефан Апостолов (Симитли), Драгомир Драганов (Варна)
четвърти съдия: Крум Стоилов (Благоевград)
делегат на БФС: Валентин Чакъров (София)