„Берое“ надделя в Благоевград с 1:0

„Берое“ победи с 1:0 „Пирин“ като гост. Единственото попадение отбеляза Стивън Петков в 24-ата минута, а двата отбора направиха интересен мач с доста положения и пред двете врати. С победата „зелените“ заемат четвърта позиция с 20 точки, с две по-малко от водача „Левски“.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Мачът бе последен за XII кръг на „А“ група. „Берое“ заемаше преди началото на двубоя пето място с актив от 17 точки, докато „Пирин“ бе десети с 4.

СЪСТАВИТЕ

Една промяна спрямо победата срещу „Локомотив“ (Пловдив) направи Петър Хубчев. Той заложи на Георги Динков в отбрана вместо на Владимир Зафиров.

НАЧАЛОТО

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на дългогодишният служител на БФС Димитър Кукуванов.

В 5-ата минута Неманя Милисавлевич подаде на откъсващия се отбраната на „Пирин“ Георги Божилов, който стреля в движение, но стражът Красимир Костов улови без проблеми.

Добра комбинация между Стивън Петков и Георги Божилов в 8-ата минута завърши с центриране отляво на последния, но Стилиян Николов изпревари Игор Джоман в наказателното поле и изчисти с глава.

В 11-ата минута Александър Башлиев центрира от десния фланг в наказателното поле, където оставен непокрит бе Маркиньос, но последвалият удар с глава на бразилеца премина над целта.

Минута след това Юлиян Попев стреля от дистанция, но бе неточен.

В 15-ата минута Александър Башлиев бе изведен зад отбраната на „беройци“ и стреля отблизо, но топката премина покрай целта.

Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта в 18-ата минута, но в наказателното поле на „Пирин“ Георги Божилов бе маркиран в положение на засада.

В 20-ата минута Спас Делев центрира от фаул, заложен на 33 метра от целта, а Красимир Костов боксира, но топката попадна директно в Неманя Милисавлевич. Сърбинът стреля от 20 метра, но стражът на „Пирин“ се намеси повторно, за да избие кълбото далеч от вратата си.

pirin-beroe_19102015_delev-2

Минута след това отново Спас Делев проби от ляво и центрира от ъгъла на пеналта, но Красимир Костов бе умело пласиран и спаси.

В последвата контра за „Пирин“, дълъг пас зад гърба на защитата бе предназначен за Мартин Тошев, който нахлу от дясно в наказателното поле, но пресрещащият го страж Макенджиев изби.

СТИВЪН ПЕТКОВ БЕЛЕЖИ

В 24-ата минута след страхотно центриране на Неманя Милисавлевич в малкото наказателното поле на „Пирин“ Стивън Петков надскочи Александър Дюлгеров и засече топката с глава, като я изпрати в мрежата на домакините – 0:1.

pirin-beroe_19102015_celebration-2

В 29-ата минута Маркиньос стреля от пряк свободен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата, която, обаче, бе опазена перфектно от Благой Макенджиев, избил кълбото в ъглов удар. При последвалото центриране Румен Сандев засече с глава, но прати топката над напречната греда.

В 37-ата минута Спас Делев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Венцислав Василев засече топката с глава, но бе неточен, изпращайки я покрай целта.

Диагонален изстрел на Маркиньос от границата на наказателното поле в 41-ата минута не застраши вратата на Благой Макенджиев.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

Домакините започнаха с две смени и по-офанзивна схема през втората част. В 47-ата минута при центриране за влезлият като резерва Антонио Хаджииванов, Иво Иванов пресече и изчисти в ъглов удар.

В 56-ата минута Янко Сандански стреля от пряк свободен удар, заложен на 26 метра фронтално от целта, но топката рикошира в бранител на „Берое“ и напусна пределите на терена в ъглов удар.

Маркиньос центрира от ъгловия удар, а Благой Макенджиев остана под топката, която попадна директно в намиращия се на отсрещния фланг Янко Сандански, но изстрелът на последния бе неточен.

В 61-ата минута Спас Делев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Иво Иванов надскочи всички, за да засече топката с глава, но я изпрати над напречната греда.

pirin-beroe_19102015_ivanov

В 66-ата минута Елиаш пое атака през центъра на терена и веднага намери вляво от себе си Исмаил Иса, но последвалият удар на „десетката“ бе неточен.

При пробойна в отбраната на „Пирин“ в 70-ата минута топката попадна в Игор Джоман, който веднага я предостави на Спас Делев. Той си нагласи кълбото и стреля впоследствие, но стражът на домакините улови.

В 73-ата минута Веселин Пенев цетрира в наказателното поле на домакините, където Исмаил Иса, освободил се от бранител на „Пирин“, засече топката с крак от непосредствена близост, но тя срещна напречната греда.

Две минути след това Венцислав Бенгюзов засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но бе неточен.

В 80-ата минута Маркиньос застраши вратата на „Берое“ с изстрел от ъгъла на пеналта, но топката премина на около метър покрай рамката на вратата.

В добавеното време двата отбора не успяха да създадат повече положения и срещата завърши с победа за гостите от Стара Загора.