Обзор в края на годината за ДЮШ

Вчера се изигра последната среща от програмата на отборите от детско-юношеската школа на „Берое“ за календарната 2015 г. В Стара Загора „Берое“ до 19 г. победи „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 2:0 в мач от Елитната група до 19 г. Головете паднаха през втората част и бяха дело на Марин Петров и Димитър Видев. По този начин момчетата на Иван Гаджев завършиха годината на 7 място във временното подреждане на Елитната група до 19 г. с актив от 27 т. след 16 изиграни мача.

beroeu19-pirinu19_29082015_lineup-1

През този сезон юношите старша възраст на „Берое“ достигнаха до четвъртфиналите от турнира за Купата на БФС, където отпаднаха от селекцията на „Черно море“ с общ резултат 0:3 след два мача.

„Берое“ U17 изигра последния си двубой за годината в събота и победи гостуващия „Спартак“ (Пловдив) с 2:1 след попадения на Мариян Тонев и Денис Станчев. Голът за гостите бе дело на Петър Нейчев. Така момчетата на Атанас Димитров завършиха годината на 8 място във временното класиране с актив от 21 т. след 16 изиграни мача.

beroeu17-septemvriu17_01092015_team

„Берое“ 2000 също се представя отлично в Областната група за юноши младша възраст. Въпреки че са с година по-малки момчетата на Сидер Димитров постигнаха 8 победи и само 1 загуба от своите съперници. „Беройци“ са на първо място в групата, която е съставена от 10 отбора.

u16

Юношите младша възраст също достигна до четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС, където отпадна изключително драматично от формацията на „Ботев“ (Пловдив) с общ резултат 5:4 с победен гол дълбоко в добавеното време.

Съставът на „Берое“ 2001, който участва в Елитна юношеска група до 15 г. – Югоизточна зона завърши годината на 2 място във временното класиране с актив от 23 т., след 10 изиграни мача. Групата обхваща отборите от зоните на Бургас, Пловдив и Стара Загора.

u15

„Берое“ 2002 завършва годината на второ място в Областната група за деца, родени през 2001 г. Момчетата на Атанас Рибарски записаха 10 победи и само 1 загуба от година по-големите участници в първенството и са с равен точков актив с отбора на „Стара Загора“, който обаче нанесе и единствената загуба на „Берое“ 2002 през годината.

u14

„Берое“ 2002 се представя отлично и в надпреварата за Купата на БФС, след като се класира за полуфиналите в турнира. Те предстоят през следващата година. „Берое“ 2002 отстрани отборите на „Янтра“ (Габрово) и „Добруджа“ (Добрич), отбелязвайки общо 29 гола в четирите мача.

Всички останали отбори от школата на „Берое“ също завършват 2015 г. като лидери в своите първенства.