„Берое“ с равен срещу „Ботев“ – 1:1

„Берое“ надигра тотално „Ботев“ (Пловдив) в мач от XXIV кръг на „А“ група. „Зелените“ обаче стигнаха само до 1:1 с „канарчетата“. Редовен гол за „Берое“ в 21-ата минута бе отменен заради засада. Грегъри Нелсон откри за „Ботев“ в 32-ата минута след индивидуален рейд, но си поведе топката с ръка преди това. Съдиите обаче подминаха тази ситуация. Малко след като се появи в игра през втората част Георги Андонов отбеляза дежурния си гол срещу „жълто-черните“ от пряк свободен удар за 1:1.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в срещата на четвърта позиция с актив от 35 точки, с една по-малко от втория в класирането – „Левски“ и с равни точки със „Славия“. „Ботев“ заемаше шеста позиция с актив от 24 точки.

СЪСТАВИТЕ

beroe-botev_06032016_referees

В „Берое“ в игра се завърнаха Иво Иванов, Елиаш и Исмаил Иса, които пропуснаха мача с „Черно море“ заради картони. Игор Джоман и Неманя Милисавлевич пропуснаха мача заради травми. При „Ботев“ наказан бе Лъчезар Балтанов, който получи червен картон в предния мач. Освен него извън състава заради контузия остана Тодор Неделев.

НАЧАЛОТО

Във втората минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, заложен на 25 метра от вратата, но топката прехвърли всички играчи в пеналта и напусна пределите на терена в аут.

Три минути след това Грегори Нелсон навлезе от ляво в наказателното поле и веднага намери непокрития от защитата на „Берое“ Божидар Васев, който обаче се засуети и не успя да отправи удар към вратата, а впоследствие Иво Иванов изчисти кълбото далеч от целта.

beroe-botev_06032016_sarmov-2

В 7-ата минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите, където последвалият удар на Иво Иванов бе блокиран, а топката попадна в Исмаил Иса, но и той не успя да нанесе точен изстрел към целта.

В 16-ата минута Исмаил Иса изведе перфектно в коридор Атанас Зехиров, но топката му бе избита от краката момент преди да шутира към вратата.

Минута по-късно Йордан Христов стреля от средна дистанция, но бе крайно неточен.

beroe-botev_06032016_ahmed

В 21-ата минута Атанас Зехиров проби от ляво и намери откъсващия се по отсрещния фланг Исмаил Иса, който заедно със Спас Делев остана сам срещу стража Виктор Голас, но страничният арбитър маркира засада и не зачете отбелязания от Делев гол.

Серкан Юсеин изпъли пряк свободен удар, заложен на 26 метра от вратата в 26-ата минута, а Милен Гамаков засече топката с глава, но я изпрати покрай рамката на вратата.

Контраатака от страна на „Ботев“ в 27-ата минута завърши с удар на Наско Милев по земя по диагонал, но Благой Макенджиев улови авторитетно.

beroe-botev_06032016_zehirov-2

МАЛШАНС ЗА ИСА, ГРЕДАТА СПАСЯВА „БОТЕВ“

В ответната атака Исмаил Иса бе намерен зад гърба на защитата и стреля от близо, но стражът Виктор Голас парира удара, а топката се отби в десния страничен стълб и се „разходи“ по голлинията, преди да бъде изчистена от бранител в жълто-черно.

След изпълнение на корнер в 29-ата минута Том центрира в наказателното поле, а Елиаш засече топката с глава, но бе неточен.

Игор Ощипко стреля от пряк свободен удар в 30-ата минута, но прати топката високо над вратата.

beroe-botev_06032016_sarmov

В 31-ата минута Спас Делев центрира от ъглов удар, но топката бе изчистена от отбраната на „Ботев“. Кълбото все пак попадна в намиращия се на границата на наказателното поле Георги Сърмов, чийто последвал удар обаче бе крайно неточен.

„БОТЕВ“ ИЗЛИЗА НАПРЕД

След индивидуален рейд на Грегъри Нелсон в 32-ата минута гостите от Пловдив излязоха напред в резултата. Съдията Вихрен Манев обаче преди това пренебрегна фактът, че Нелсон си пое топката с ръка.

„Берое“ опита да отвърне веднага и Том отправи страхотен удар от 23 метра, но Виктор Голас със сетни усилия успя да избие в ъглов удар.

В 38-ата минута Спас Делев получи топката на дъгата на наказателното поле, пое на гърди и стреля от воле, но изпрати кълбото покрай рамката на вратата.

Атанас Зехиров получи топката в ляво по атаката на „Берое“ в 40-ата минута, но последвалият изстрел бе прекалено неточен.

beroe-botev_06032016_zehirov

В следващата атака Исмаил Иса преодоля последния бранител в защитата на „Ботев“ при ситуация един на един на скорост и излезе сам срещу вратаря Виктор Голас, но ударът му бе неточен.

В 41-ата минута Елиаш пое топката успя да я запази на аут линията и да върне назад. Кълбото попадна в Том, който стреля от 20-ина метра, но прати топката над рамката.

За втори път топката срещна гредата след центриране на Том в наказателното поле където Иса засече с глава. Съдията обаче отсъди и нарушение в атака, тъй като нападателят на „Берое“ си бе извоювал предимство помагайки си с ръка при отскока до съперника.

В добавеното време на първата част страничният арбитър Димитър Димитров отсъди втора абсурдна засада, този път на Делев, който бе покрит над 2 метра при ситуацията.

beroe-botev_06032016_delev

В 50-ата минута Атанас Зехиров проби от дясно в наказателното поле и пробва центриране към малкия пеналт, но Виктор Голас предотврати опасност, улавяйки топката.

АНДОНОВ ИЗРАВНЯВА

В 62-ата минута Георги Андонов бе точен от пряк свободен удар, заложен на 19 метра от рамката на вратата, а изпълнението му бе безупречно и остави стража Виктор Голас без реакция.

В 73-ата минута Георги Андонов стреля от пряк свободен удар от 21 метра, но този път бе неточен и изпрати кълбото над целта.

beroe-botev_06032016_tom

Четири минути по-късно Спас Делев центрира по земя в малкото наказателното поле, където Георги Андонов продължи с пета към Илия Миланов, но топката бе избита, преди да достигне до бранителя.

В 81-ата минута Спас Делев открадна топката в половината на „Ботев“ и веднага намери откъсващия се Елиаш, който навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но Виктор Голас изби в ъглов удар.

beroe-botev_06032016_elias-2

В 82-ата минута Том центрира от ъглов удар в малкото наказателното поле, където Иво Иванов бе над всички и засече топката с глава, но тя срещна страничния стълб на вратата.

Четири минути по-късно Рихави Куфиети получи пас от дълбочина в половина на „Берое“, напредна няколко метра и стреля по земя, но Благой Макенджиев улови.

В 89-ата минута Том центрира в наказателното поле от корнер, Георги Андонов остана под топката, която попадна в Исмаил Иса. Нападателят стреля от малък ъгъл по земя, но Голас внимаваше и улови.

В 90-ата минута Том центрира напред пред наказателното поле където Георги Божилов свали с глава за Делев, но Голас изпревари крилото със секунда и улови преди да бъде отправен удар към вратата.

beroe-botev_06032016_delev-2

Във втората минута от четириминутното добавено време Исмаил Иса напредна на скорост по десния фланг и центрира в наказателното поле за Георги Божилов, който се пребори с Радослав Терзиев и успя да стигне до кълбото и да стреля от малък ъгъл, но топката срещна гредата на вратата пазена от Голас.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващият кръг идният уикенд „Берое“ почива. „Зелените“ приемат „Лудогорец“ на 19 март от 16:30 часа в Стара Загора.