“Берое” загуби от ЦСКА – 0:2

„Берое“ загуби с 2:0 от ЦСКА у дома в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България по футбол. Самир Аясс откри за „червените“ в 5-ата минута. Борис Галчев покачи в 53-ата на 0:2. Реваншът е на 20 април в София.

beroe-cska_06042016_referees

Във втората минута Борис Галчев центрира от ъглов удар в наказателното поле на „Берое“, където Станислав Маламов засече с глава отбитата топка, но бе неточен.

Неманя Милисавлевич проби по левия фланг, завърши с центриране в наказателното поле към оставения непокрит Исмаил Иса, чийто последвал удар обаче бе избит в ъглов удар.

beroe-cska_06042016_milisavljevic

ЦСКА откри резултата в 5-ата минута когато Преслав Йорданов бе изпуснат от отбрната на „Берое“. Деветката на гостите нахлу в наказателното поле, откъдето стреля, но ударът бе париран от стража Илко Пиргов. Топката попадна в оставения непокрит Самир Аясс, който от непосредствена близост се разписа за 0:1.

В 14-ата минута Атанас Зехиров стреля в коридор по земя, но ударът бе слаб и не затрудни стража Анатоли Господинов, който улови без проблеми.

Две минути по-късно Исмаил Иса бе изведен с хубав диагонал пас от дълбочина, но Анатоли Господинов предвидливо скъси и улови точно на границата на пеналта.

beroe-cska_06042016_isa

В 24-ата минута Йордан Йорданов стреля от средна дистанция, но Илко Пиргов улови.

Ангел Грънчов засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но я изпрати покрай рамката на вратата.

В 27-ата минута Спас Делев получи топката пред наказателното поле, където се освободи от бранител на гостите, за да стреля директно към целта, но бе крайно неточен.

beroe-cska_06042016_delev-2

Бърза контраатака от страна на „Берое“ в 29-ата минута завърши с пас на Исмаил Иса към Спас Делев, но последният не успя да достигне топката, която попадна директно в ръцете на вратаря на ЦСКА.

В 34-ата минута дълъг пас в коридор бе предназначен за Станислав Маламов, но Илко Пиргов излезе съобразително и улови кълбото, предотвратявайки опасност.

beroe-cska_06042016_isa-2

Минута след това Елиаш получи пас от дълбочина и овладя пред наказателното поле, където опита да потърси навлизащия в пеналта Исмаил Иса, но бранител на ЦСКА изчисти в ъглов удар.

В 37-ата минута Кирил Динчев проби на скорост по десния фланг и центрира в малкото наказателното поле, където Преслав Йорданов засече, но топката срещна напречната греда над Илко Пиргов.

В 42-ата минута Борис Галчев центрира от ъглов удар в наказателното поле на „Берое“, но отбраната на домакините овладя ситуацията.

Две минути след това Преслав Йорданов центрира от дясно по атаката, а Станислав Маламов засече топката с глава, но кълбото премина на около метър покрай рамката на вратата.

beroe-cska_06042016_stadium

На почивката на двубоя бе почетен 60-годишния юбилей на Кънчо Кашеров, който легендарният футболист на „Берое“ отпразнува на 5 април.

beroe-cska_06042016_kasherov

В 51-ата минута Елиаш подаде на оставения непокрит в пеналта на ЦСКА Неманя Милисавлевич, който обаче не успя да овладее кълбото, за да стреля.

Милисавлевич получи топката отново в наказателното поле минута след това, но последвалият му удар бе крайно неточен.

ЦСКА стигна до втори гол в 53-ата минута когато Станислав Маламов проби отляво, справи се от Атанас Зехиров и центрира в малкото наказателно поле, където Борис Галчев се разписа отблизо с глава за 0:2.

beroe-cska_06042016_zehirov

В 61-ата минута Исмаил Иса засече с глава центрирана в малкото наказателно поле топка, но изпрати кълбото покрай рамката на вратата.

В 75-ата минута Педрито центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Владимир Зафиров бе над всички и засече с глава, но топката премина на сантиметри над целта.

beroe-cska_06042016_delev

Георги Божилов центрира към Неманя Милисавлевич в 79-ата минута. Той засече с глава, но слабо и топката попадна директно в стража Анатоли Господинов.

beroe-cska_06042016_djoman

В 84-ата минута Йордан Йорданов стреля плътно от далечна дистанция, но Илко Пиргов спаси.

Тъй като играта бе многократно прекъсвана през втората част реферът даде цели 11 минути добавено време.

В третата от тях Атанас Зехиров центрира към Георги Божилов, който засече топката с глава, но бе неточен.

beroe-cska_06042016_dinkov

Минута по-късно Игор Джоман центрира от дълбочина към Атанас Зехиров, който засече с крак от непосредствена близост до вратата, но отново бе неточен.

Георги Сърмов стреля от 20 метра в деветата минута добавено време, но след рикошет топката напусна пределите на терена в ъглов удар.

Така „Берое“ загуби с 0:2 у дома от ЦСКА.

„Берое“ (Стара Загора) – ЦСКА (София) 0:2
голмайстори: 0:1 Самир Аясс 5′, 0:2 Борис Галчев 53′
„Берое“ (Стара Загора): 23. Илко Пиргов – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков – 70. Том (55′ – 8. Георги Сърмов), 27. Игор Джоман – 11. Неманя Милисавлевич, 21. Елиаш (60′ – 14. Георги Божилов), 77. Спас Делев (70′ – 17. Педро Маркес) – 10. Исмаил Иса; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 71. Илия Миланов, 24. Венцислав Василев, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
ЦСКА (София): 1. Анатоли Господинов – 3. Кирил Динчев, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Ангел Грънчов, 17. Милен Кикарин (76′ – 21. Виктор Райчев) – 13. Йордан Йорданов – 22. Николай Цветков (71′ – 16. Петър Витанов), 8. Борис Галчев (к), 14. Самир Аясс, 20. Станислав Маламов (82′ – 2. Васил Попов) – 9. Преслав Йорданов; неизползвани резерви: 12. Стоян Колев, 10. Александър Александров, 11. Павел Головодов, 24. Костадин Хазуров; старши треньор: Христо Янев
жълти картони: Милен Кикарин (10′ – груб фаул), Борислав Чорбаджийски (13′ – груб фаул), Анатоли Господинов (90’+4′ – бавене на играта) [ЦСКА]
главен съдия: Цветан Кръстев (Варна)
асистент съдии: Диян Вълков (Варна), Александър Атанасов (Варна)
четвърти съдия: Драгомир Драганов (Варна)