„Берое“ загуби от „Черно море“ с 0:1

„Берое“ отстъпи с 1:0 на „Черно море“ при изключително тежък терен на ст. „Тича“ във Варна. Георги Илиев отбеляза единственото попадение в мача в 21-ата минута възползвайки се от колективна грешка в отбраната на „Берое“. Срещата не се отличи с кой знае какви футболни достойнства, а Стефан Павлов се отличи с доста спорни съдийски решения в мача.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача като трети в класирането с актив от 44 точки от 28 мача. С 12 по-малко на 6-а позиция бяха домакините от „Черно море“.

СЪСТАВИТЕ

chernomore-beroe_06052016_referees

Спрямо мачът със „Славия“ в стартовия състав на „Берое“ се завърнаха Иво Иванов и Игор Джоман вместо Елиаш и Владимир Зафиров. Зафиров е със съмнения за скъсана връзка на коляното и ще премине ядрено-магнитен резонанс във вторник. Вместо Атанас Зехиров пък започна Спас Делев.

НАЧАЛОТО

Мачът се игра при много тежки условия след като преди мача валя град, а след това се изля и пороен дъжд. Лошото състояние на дренажа на терена на стадион „Тича“ направи така, че водата възпрепятстваше нормалното движение на топката.

В 4-ата минута опит за пробив на Тодор Палаков и Мамуту Кулибали бе осуетен от отбраната на „Берое“, която изчисти топката в странично хвърляне, а впоследствие и предотврати нова опасност пред вратата на Благой Макенджиев.

Минута след това Том започна многоходова атака за „Берое“ като центрира топката от десния фланг, а с кълбото в наказателното поле на „Черно море“ играха Спас Делев и Станислав Костов, но без да отправят директен изстрел към вратата. Топката все пак попадна във непокрития в ляво Исмаил Иса, който шутира, но бранител на „моряците“ успя да изчисти със сетни сили в ъглов удар.

chernomore-beroe_06052016_ahmed

В 10-ата минута Спас Делев получи топката пред наказателното поле на „Черно море“ и стреля по диагонал, но след рикошет в Пламен Николов кълбото напусна пределите на терена и предстоеше изпълнение на корнер.

НЕОТСЪДЕНА ЯВНА ДУЗПА ЗА „БЕРОЕ“

След пас, успореден на голлинията, предназначен за Станислав Костов в 11-ата минута, топката бе изчистена пред погледа на „деветката“ на „Берое“, а в последствие Спас Делев влезе в битка за кълбото със стража Георги Китанов, но съдията прецени, че нарушение срещу играча на „Берое“ няма.

ГЕОРГИ ИЛИЕВ БЕЛЕЖИ

В 21-ата минутаМатиас Курьор центрира в малкото наказателно поле на „Берое“, където обаче Благой Макенджиев успя да боксира. Топката попадна в Георги Божилов, който направи грешката да се опита да залъже играч на „моряците“ на дъгата на наказателното поле, а от ситуацията се възползваха домакините, като Георги Илиев бе изпуснат от Венцислав Василев и от непосредствена близост се разписа за 1:0.

Десет миниути по-късно топката бе центрирана в наказателното поле на „Берое“, където бе изпуснат Владислав Романов, който засече от движение кълбото, но го изпрати право в ръцете на Благой Макенджиев.

chernomore-beroe_06052016_tom

В 43-ата минута Емин Ахмед центрира към Георги Божилов, който засече топката с глава, но Георги Китанов предвидливо излезе няколко метра, за да улови кълбото.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

Безобразията в съдийско отношение продължиха и след паузата. В 53-ата минута реферът отсъди нарушение на Спас Делев срещу Мамуту Кулибали на дъгата пред наказателното поле, а след това даде и жълти картони на Том и Делев за реплики, въпреки че за всички на стадиона бе ясно, че фаул нямаше.

В 59-ата минута бърза контраатака от страна на „Берое“ завърши с извеждащ пас на Станислав Костов към Исмаил Иса, а последният навлезе в наказателното поле и стреля отблизо, но рикошет в тяло на бранител на домакините помогна на Георги Китанов да улови топката без проблеми.

chernomore-beroe_06052016_isa-2

В 70-ата минута Спас Делев изпълни пряк свободен удар, заложен на границата на наказателното поле, като изпрати топката в дясната част на вратата, но под рамката безупречен бе Георги Китанов, който улови без проблеми.

Спас Делев центрира от ъглов удар в малкото наказателно поле в 82-ата минута, където току-що влезлият в игра Георги Андонов успя да засече топката с глава, но я изпрати над рамката на вратата.

chernomore-beroe_06052016_kostov

В само триминутното добавено време двата отбора не успяха да създадат повече положения.