„Берое“ 2001 с равен в първия четвъртфинал срещу „Литекс“

Децата на „Берое“, родени през 2001 година, завършиха при резултат 1:1 срещу връстниците си от „Литекс“ в Ловеч в четвъртфинален двубой на държавното първенство. Съставът, воден от Тодор Станев, се представи много добре срещу „оранжевите“.

Момчетата на Тодор Станев започнаха по-активно срещата и успяха да поведат в резултата след хубав удар на Мартин Маринов от 25 м. Домакините обаче изравниха до почивката чрез Ертан Тахиров.

През втората част и двата тима имаха своите възможности, но нов гол така и не падна.

Мачът реванш ще се състои на 17-и юни, петък, на Спортна база „Берое“ от 18 часа, а за главен арбитър бе назначен Радослав Гидженов от Пловдив.

По пътя си до четвъртфиналите „беройци“ надделяха на „Локомотив“ (Пловдив) с 4:3, а „Литекс“ отстрани „Лудогорец“ след изпълнение на дузпи.