Нулево реми на старта на Лига Европа

„Берое“ завърши наравно 0:0 в домакинството си от първи квалификационен кръг на Лига Европа срещу „Радник“ (Бийелина, Босна и Херцеговина). „Зелените“ доминираха в голяма част от мача, но не успяха да реализират. Реваншът е след седмица в Баня Лука.

СЪСТАВИТЕ

beroe-radnik_30062016-team

Благой Макенджиев започна на вратата. Пет пък бяха дебютантите със „зелената“ фланелка сред полевите играчи. Христофор Хубчев започна като централен защитник, Васил Панайотов в средата на терена. Александър Василев заигра по лявото крило, а в нападение си партнираха Ерик Почански и Александър Колев. По десния бек действаше Венцислав Василев до Илия Миланов в средата. Веселин Пенев с капитанската лента бе в ляво. Неманя Милисавлевич пък действаше по десния фланг.

Новите в отбора на гостите също бяха много, а имената, които са по-известни бяха Самир Мемишевич, който е национал на Босна и Херцеговина и Марко Обрадович, който е голмайстор на „Радник“ за миналия сезон с 9 попадения.

ВИХРЕНО НАЧАЛО

Още малко след изпълнението на центъра топката попадна в Георги Божилов, който стреля опасно от средна дистанция, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

beroe-radnik_30062016-bozhilov

В 3-ата минута Никола Челебич центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Благой Макенджиев, но търсейки свой съотборник, намиращ се точно аутлинията, на границата на малкия пеналта, изпрати топката извън пределите на терена.

Две минути след това Младен Живкович проби от дясно и центрира в малкото наказателно поле, търсейки оставения непокрит там Марко Обрадович, но той изпрати топката над опразнената врата.

В 7-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво в наказателното поле на гостите, където Александър Колев игра с глава, но е маркирана засада от арбитъра от далечната страна.

Три минути по-късно Ерик Почански проби от ляво и центрира „по конец“ в наказателното поле към Александър Колев, който обаче остана под топката след рикошет в противников състезател. Кълбото попадна в намиращия се на отсрещния фланг Александър Василев, който повторно центрира в малкия пеналт, а Колев засече с пета, но бе неточен.

beroe-radnik_30062016-vasilev

Ерик Почански получи кълбото и триково изведе зад гърба си пробиващия на скорост Александър Колев в 13-ата минута. Нападателят пое топката и стреля диагонално от 22 метра, но отново бе неточен.

ОЩЕ БЕРОЙСКИ ПОЛОЖЕНИЯ

В 15-ата минута капитанът днес Веселин Пенев центрира страхотно и топката бе засечена с глава от Георги Божилов, но с върха на пръстите си стражът Младен Лучич изби в ъглов удар.

Минута след това намиращият се на дъгата на пеналта Васил Панайотов пробва късмета си, засичайки от воле топка, но я изпрати покрай целта.

Последваха минути на равностойна игра в средата на терена.

В 28-ата минута Георги Божилов завърши пробив от ляво с центриране в наказателното поле, а топката бе засечена с глава от Александър Колев, но той я изпрати на около метър вдясно от вратата.

Четири минути по-късно Неманя Милисавлевич стреля директно от пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта, но отлично насочената топка под гредата попадна право в ръцете на Младен Лучич, който внимаваше в ситуацията.

beroe-radnik_30062016-milisavljevic

„ЗЕЛЕНИТЕ“ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА ДОМИНИРАТ

Веселин Пенев центрира в малкото наказателно поле в 33-ата минута, където обаче неприкосновен бе стражът Лучич, който улови без проблеми.

В 38-ата минута Ерик Почански нахлу от ляво в наказателното поле и центрира остро в малкото наказателно поле, но стражът Лучич бе на пътя на топката, за да я улови.

beroe-radnik_30062016-pochanski

Три минути след това Велибор Джурич стреля от 23 метра, но бе крайно неточен.

Ответната многоходова акция от страна на беройци завърши с удар на Неманя Милисавлевич от границата на наказателното поле, но топката премина високо над рамката.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 58-ата влезлият като резерва Том проби опасно по левия фланг и намери веднага непокрития Александър Колев, като последният стреля в движение, но изпрати кълбото над рамката на вратата.

beroe-radnik_30062016-kolev

Том стреля плътно от средна дистнация в 60-ата минута, но Младен Лучич улови без затруднения.

Две минути след това Йоцо Стокич центрира от корнер в наказателното поле, но там нападението на гостите се засуети и не успява да отправи директен удар към целта, а впоследствие топката бе изчистена от отбраната на „Берое“.

В 66-ата минута Венцислав Василев проби от дясно и центрира в малкото наказателно поле, където стражът на гостите успя да избие топката, а впоследствие тя е изчистена и в ъглов удар, но след неговото изпълнение не се случи нищо опасно пред вратата на „Радник“.

Минута след това Йоцо Стокич стреля от 26 метра, но покрай целта на Благой Макенджиев.

В 68-ата минута бърза контраатака от страна на гостите завърши с извеждащо подаване към Деян Янкович, който обаче бе притиснат от отбраната на „Берое“ и сгреши, без да отправи директен изстрел към целта.

Шест минути по-късно Дино Беширович стреля от 20 метра, като топката рикошира в тялото на Станислав Дрянов, което промени тракетория на кълбото, но все пак Благой Макенджиев успя да парира.

В 82-ата минута Демир Пецо центрира в наказателното поле, където Марко Обрадович бе оставен непокрит, който засече топката с глава, но Благой Макенджиев успя да улови.

beroe-radnik_30062016-bozhilov-2

В 86-ата минута Станислав Дрянов получи топката на дъгата на пеналта и стреля, но ударът му премина в страни от целта.

В третата минута добавено време топка бе центрирана опасно в наказателното поле на „Радник“, но там и Георги Божилов, и Ерик Почански отстанаха под кълбото, уловено впоследствие от Младен Лучич.