„Берое“ U17 с нова убедителна победа

Юношите младша възраст на „Берое“ записаха трета поредна победа в Елитната група и с пълен актив от точки продължават да са лидери в групата, изпреварвайки по голова разлика „Черно море“. Днес възпитаниците на Сидер Димитров доминираха през целия двубой над гостите от „Монтана“ и спечелиха с 4:0. Попаденията бяха дело на Мануел Иванов, Калоян Петров, Денислав Станчев и Божидар Димитров.

В 18-ата минута Калоян Петров изведе Мануел Иванов зад защитата на гостите и нападателят с прецизен удар в долният десен ъгъл откри резултата.

Осем минути по-късно Денислав Станчев се измъкна от защитата на гостите и бе фаулиран от стражa на „Монтана“. Главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана потърпевшият, чийто удар обаче бе спасен.

В 30-ата минута Мануел Иванов намери в наказателното поле Калоян Петров, който с хубав удар от 10 метра матира вратаря за втори път.

Две минути след почивката Денислав Станчев изпълни пряк свободен удар в близост до тъч линията, като никой не игра с топката, която влетя в десния ъгъл за 3:0.

В 58-ата минута Денислав Станчев проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле, където стражът на гостите успя да боксира, но топката попадна право в краката на Божидар Димитров, който с техничен удар по земя в левия ъгъл покачи на 4:0.

На 10-и септември от 16 часа възпитаниците на Сидер Димитров приемат „Септември“ (София) в среща от IV кръг на Елитната група до 17 години.