„Берое“ U19 с категорично 3:0 срещу „Верея“

Юношите старша възраст на „Берое“ надделяха над „Верея“ с категоричното 3:0 в среща от VI кръг на Елитната група до 19 години. И двата състава изпитаха трудности в началните минути на двубоя, но „беройци“ успяха да излязат напред в резултата в заключителните минути на първото полувреме. След почивката възпитаниците на Иван Гаджев заиграха още по-мобилизирано и с две безответни попадения решиха изхода на мача.

beroeu19-vereyau19_17092016-referees

Още в 6-ата минута Никола Гавов бе изведен на чиста стрелкова позиция, но останал сам срещу стража на символичните гости, не успя да намери целта.

Последва над половин час игра, съпътствана с повече борба в центъра на терена и без реални голови ситуации, като все пак по-добрите възможности се откриваха пред „беройци“, но липсваше единствено завършекът на атаката.

В последната минута на редовните 45 за първото полувреме Беркай Халил проби отдясно и центрира в малкото наказателно поле, където оставен непокрит бе Мерхан Мустафов, който от непосредствена близост откри резултата – 1:0.

beroeu19-vereyau19_17092016-1

На полувремето наставникът на „Берое“ Иван Гаджев извърши две смени, които се отразиха на цялостното поведение на отбора в атака, като веднага след подновяването на играта неговите възпитаници започнаха изцяло да диктуват събитията на терена.

В 71-ата минута Янчо Янчев получи топката на границата на наказателното поле, задържа я за момент и с внезапен техничен удар я изпрати неспасяемо в мрежата на Стоян Димитров за 2:0.

beroeu19-vereyau19_17092016

В 83-ата минута влезлият в игра на полувремето Николай Дросев бе изведен зад отбраната на „Верея“ и останал очи в очи с вратаря, не сгреши и с плътен диагонален изстрел по земя оформи крайното 3:0.

След тази победа в градското дерби „Берое“ вече има актив от 7 точки и се изкачи до 10-а позиция в подреждането. В следващия кръг възпитаниците на Иван Гаджев и Атанас Димитров гостуват на „Лудогорец“ в Разград, а срещата е насрочена за 24 септември, събота, от 16 часа.

„Берое“ U19 (Стара Загора) – „Верея“ U19 (Стара Загора) 3:0
голмайстори: 1:0 Мерхан Мустафов 45′, 2:0 Янчо Янчев 71′, 3:0 Николай Дросев 83′
„Берое“ U19: 12. Слави Матин, 7. Янчо Янчев, 18. Калоян Динев (68′ – 5. Станислав Белчев), 20. Надим Ангелов, 4. Радослав Калчев (46′ – 13. Владислав Христов), 8. Атанас Панов, 11. Мартин Ковачев (46′ – 9. Николай Дросев), 23. Мерхан Мустафов, 77. Костадин Пеев, 10. Беркай Халил, 16. Никола Гавов; неизползвани резерви: Момчо Иванов, 2. Магдален Петров, 19. Симеон Симеонов; старши треньор: Иван Гаджев
„Верея“ U19: 12. Стоян Димитров, 24. Християн Маринов, 3. Танимир Петров, 4. Данаил Иванов, 5. Максим Змеев, 7. Емре Емин, 15. Тодор Иванов, 11. Георги Койчев, 6. Ивайло Стоянов (53′ – 10. Николай Иванов), 8. Лъчезар Захариев, 17. Симеон Христов (53′ – 14. Христо Димитров); неизползвани резерви: 1. Валентин Томев, 19. Никола Минков, 23. Пламен Петков, 13. Живо Монев; старши треньор: Господин Мирчев
главен арбитър: Тодор Малинов (Пловдив)
асистент-арбитри: Деян Георгиев, Иван Копчев (Пловдив)