„Берое“ отстъпи на „ЦСКА-София“ с 4:0

„Берое“ загуби гостуването си на „ЦСКА-София“ на стадион „Българска армия“ с 4:0 в среща от VIII кръг на Първа професионална лига. За домакините точни бяха Давид Симао от дузпа и Густаво Кулма в рамките на първите девет минути на мача.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като пети във временното подреждане с 13 точки, а “ЦСКА-София” бе със същия точков актив, но място по-нагоре заради по-добрите си голови показатели.

ФАУЛСТАРТ ЗА „БЕРОЕ“

Още в 3-ата минута „Берое“ допусна грешка в отбрана, а Илия Миланов игра тяло в тяло с Давид Симао в наказателното поле и главният арбитър Станислав Ставров посочи точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана потърпевшият в ситуацията Давид Симао, който от 11-те метра бе точен за 1:0.

След подновяването на играта Карлос Охене комбинира с Неманя Милисавлевич, а впоследствие Радослав Кирилов бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му попадна в ръцете на стража Георги Китанов.

В 9-ата минута „ЦСКА-София“ стигна до второ попадение, след като Арсенио Нунеш предостави топката на Густаво Кулма, който стреля през защитата на „Берое“ и преодоля и стража Макенджиев, за да удвои преднината на домакините – 2:0.

Шест минути по-късно при центриране от корнер в наказателното поле на „ЦСКА-София“ Неманя Милисавлевич бе фаулиран, но арбитирът Станислав Ставров подмина ситуацията.

ДОМАКИНИТЕ ПО-АКТИВНИ ДО КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

В 33-ата минута пробив на Антон Недялков по левия фланг бе засуетен от Кохей Като.

Три минути по-късно Руи Педро пробва късмета си с удар по въздуха към рамката на вратата, но Венцислав Василев блокира изстрела.

В 38-ата минута Благой Макенджиев предотврати нова опасност пред вратата си, след като се извиси над всички, за да улови една центрирана от пряк свободен удар топка.

Две минути преди края на първото полувреме Карлос Охене проби през центъра на атака и бе повален от Давид Симао, но главният рефер Станислав Ставров отсъди нарушение в полза на „ЦСКА-София“.

cskasofia-beroe_25092016_vasilev

НОВ ГОЛ ЗА „ЦСКА-СОФИЯ“ СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 49-ата минута Диого Виана стреля зад границата на наказателното поле, а топката се рикошира в Иво Иванов и влетя в мрежата на Благой Макенджиев за 3:0.

Девет минути след това Давид Манга проби през центъра на атака, но впоследствие извърши нарушение.

В 65-ата минута Диого Виана шутира от средна дистанция, но Благой Макенджиев улови без проблеми.

В ответната атака Радослав Кирилов бе изведен в наказателното поле на домакините, преодоля Станислав Манолев, но последвалият пас бе пресечен.

Две минути по-късно Арсенио Нунеш бе оставен непокрит в пеналта, но ударът от негова страна не намери рамката на вратата.

В 69-ата минута Давид Манга бе изведен от Карлос Охене в наказателното поле на домакините, но след намеса на Божидар Чорбаджийски стражът Георги Китанов улови сигурно.

4:0 ЗА „ЦСКА-СОФИЯ“

В 81-ата минута Руи Педро бе изведен в коридор и останал сам срещу стража Макенджиев, реализира за 4:0.

Пет минути по-късно Давид Манга бе изведен на стрелкова позиция, но Георги Китанов улови без проблеми.

В последната минута на редовното време Александър Георгиев нахлу отдясно в наказателното поле и въпреки че топката напусна с целия си обем пределите на терена, арбитирът Станислав Ставров остави развоя на атаката, завършила с удар, отразен от Благой Макенжиев.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ остава на пета позиция с актив от 13 точки.

В СЛЕДВАЩИЯ МАЧ

„Берое“ приема „Черно море“ в двубой от IX кръг на Първа професионална лига, като срещата е насрочена за 30-и септември, петък, от 20 часа на стадион „Берое“.

СТАТИСТИКАТА

„ЦСКА-София“ (София) – „Берое“ (Стара Загора) 4:0
голмайстори: 1:0 Давид Симао (д) 5′, 2:0 Густаво Кулма 9′, 3:0 Диого Виана 49′, 4:0 Руи Педро 81′
„ЦСКА-София“: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски, 11. Станислав Манолев, 23. Александър Дюлгеров, 6. Рубен Пинто (64′ – 20. Петрус Бумал), 21. Руи Педро, 7. Диого Виана (71′ – 18. Александър Георгиев), 26. Густаво Кулма (75′ – 25. Уилмар Джордан), 17. Давид Симао, 10. Арсенио Нунеш; неизползвани резерви: 30. Александър Конов, 15. Кристиян Малинов, 24. Лазар Марин, 28. Пламен Гълъбов; старши треньор: Едуард Йорданеску
„Берое“: 22. Благой Макенджиев, 3. Карлос Охене (71′ – 27. Маркитос), 4. Кохей Като, 6. Иво Иванов (к), 9. Радослав Кирилов (46′ – 77. Давид Манга), 11. Неманя Милисавлевич, 13. Емин Ахмед (60′ – 14. Георги Божилов), 18. Атанас Зехиров, 19. Александър Василев, 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов; неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 17. Педро Маркеш, 24. Христофор Хубчев; старши треньор: Александър Димитров
жълти картони: Диого Виана (35′ – задържане), Густаво Кулма (66′ – груб фаул) [„ЦСКА-София“]; Илия Миланов (3′ – несъществуващ фаул), Венцислав Василев (48′ – нарушение), Георги Божилов (82′ – нарушение) [„Берое“]
главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)
асистент-съдии: Иво Колев (София), Илиян Капарашев (Велико Търново)
допълнителни асистент-съдии: Тихомир Алексов (София), Радослав Гидженов (Пловдив)
четвърти съдия: Георги Калудов (Пловдив)
делегат на БФС: Александър Радовски (София)
съдийски наблюдател: Йордан Иванов (София)