„Берое“ отстъпи на „Левски“ с 2:0

„Берое“ загуби с 2:0 гостуването си на „Левски“ в София. Антонио Аниете отбеляза за 1:0 в 64-ата минута на мача, а Георги Костадинов покачи на 2:0 в 81-ата минута. След приетата оставка на Александър Димитров, в днешния мач „Берое“ бе воден от Пламен Липенски. Минути преди срещата пък Люпко Петрович също подаде оставка като треньор на домакините и отборът бе воден от Асен Букарев.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

След трите поредни шампионатни загуби „Берое“ заемаше седмото място в първенството преди срещата с актив от 13 точки. „Левски“ бе едноличен водач с 24 точки.

СЪСТАВИТЕ

levski-beroe_sudii

Иво Иванов се завърна в отбраната на „Берое“ след като изтърпя своето наказание. За втори пореден мач новите попълнения Борислав Цонев, Жуниор Мапуку и Емил Гъргоров започнаха като титуляри. Последният обаче получи контузия и се наложи да бъде заменен още в 13-ата минута от Георги Божилов.

НАЧАЛОТО

В 3-ата минута Аниете центрира от пряк свободен удар, но Веселин Пенев изчисти в корнер. От там отново Аниете центрира, Георги Костадинов засече на първа греда, но твърде неточно.

Три минути след това при дълъг пас за Аниете, Благой Макенджиев излезе и улови.

В 10-ата минута Иво Иванов пробва да намери Борислав Цонев, но той извърши нарушение в атака.

levski-beroe_tsonev

Аниете намери Роман Прохазка по десния фланг в 11-ата минута, той центрира, а Адениджи засече с глава, но неточно.

В 14-ата минута Аниете намери Франсис Нар на границата на пеналта, той финтира бранител и стреля, но Благой Макенджиев се намеси сигурно.

Четири минути по-късно Аниете стреля от дистанция, но Благой Макенджиев отново спаси.

В 19-ата мунута Франсис Нар центрира от корнер, а Виктор Генев стреля с глава, но неточно.

В 21-ата минута Веселин Пенев намери Георги Божилов с дълъг пас в пеналта, но Виктор Генев се намеси и успя да отнеме.

ПРЕВЕС ЗА ДОМАКИНИТЕ

Две минути по-късно Сашо Александров центрира след многоходова атака за домакините. Адениджи стреля с глава, а топката се удари в гредата и излезе в аут.

В 25-ата минута „сините“ стигнаха до ново положение. Аниете намери Бабатунде Адениджи, а той подаде на Божидар Краев в пеналта. Той стреля, но Благой Макенджиев отново успя да спаси.

Пробив на Адениджи в 29-ата минута завършва с удар, но топката излезе в корнер след рикошет.

В 30-ата минута Франсис Нар центрира от корнера, но Георги Божилов изчисти. Топката попадна у Минев, който стреля от далеч, но право в ръцете на Макенджиев.

Две минути след това Аниете центрира в наказателното поле от фаул, топката попадна у Божидар Краев, но той бе в положение на засада.

В 33-ата минута беройци организираха добра атака. Георги Божилов центрира в пеналта, Димитър Пиргов изби, а Атанас Зехиров стреля от движение, но над гредата.

В 37-ата минута Атанас Зехиров стреля от дистанция, но бе неточен.

ГРЕДА ЗА „ЛЕВСКИ“

В 41-ата минута Роман Прохазка стреля след заучено положение, Благой Макенджиев не успя да улови силната топка и тя попадна у Франсис Нар, който прати топката в гредата и Атанас Зехиров се намеси отлично.

Георги Божилов намери Жуниор Мапуку с дълъг пас в 43-ата минута, но страничния рефер маркира засада.

levski-beroe_mapuku

В самия край на първото полувреме Аниете центрира в пеналта от пряк свободен удар, но Веселин Пенев изчисти.

В добавеното време на първата част Роман Прохазка стреля от дъгата пред наказателното поле, но много неточно.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 46-ата минута Георги Божилов намери Карлос Охене, който стреля от дъгата, но Боян Йоргачевич внимаваше и улови.

levski-beroe_bozhilov

В 51-ата минута Станислав Тодоров подмина чиста дузпа в полза на „Берое“. Венцислав Василев намери Борислав Цонев в пеналта, той падна след съприкосновение с противников играч, а реферът Станислав Тодоров вдигна жълт картон за симулация.

Добра многоходова атака за Берое в 57-ата минута завърши преждевременно след като двойното подаване между Неманя Милисавлевич и Жуниор Мапуку не се получи.

В 60-ата минута Аниете центрира от корнер, а Благой Макенджиев изби в нов ъглов.

Минута след това при центриране на Нар, топката излезе в аут.

В 62-ата мунута Жуниор Мапуку проби по десния фланг и навлезе в пеналта, но Станислав Тодоров отсъди спорен фаул в атака.

АНИЕТЕ ВКАРВА ЗА „ЛЕВСКИ“

В 64-ата минута Аниете откри резултата с директен удар от пряк свободен удар заложен на дъгата пред наказателното поле.

Аниете стреля отново от дъгата пред пеналта четири минути по-късно, но Благой Макенджиев се намеси добре.

В 69-ата минута Радослав Кирилов проби, навлезе в пеналта и стреля, но ударът бе блокиран. Топката попадна у Георги Динков, който също стреля, но и неговият шут бе париран от бранителите.

Две минути след това при атака за домакините Франсис Нар намери Роман Прохазка и той стреля, но над вратата.

В 75-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от фаул, а Венцислав Василев засече с глава, но не затрудни Боян Йоргачевич.

В 76-ата минута Божидар Краев стрекя, но топката излезе в аут.

ГОЛ НА КОСТАДИНОВ – 2:0

След центриране от корнер на Мехди Бурабия в 81-ата минута Димитър Пиргов засече с глава и насочи топката за Георги Костадинов в малкия пеналт. Той бе изпуснат от защитата там и се разписа за 2:0.

В 86-ата минута Франсис Нар бе изпуснат в наказателното поле на „Левски“ и стреля, но Зехиров успя да избие.

Две минути след това Веселин Пенев центрира от корнер, но Боян Йоргачевич улови.

В 90-ата минута Радослав Кирилов центрира в пеналта, където Александър Колев засече с глава, но твърде неточно.