„Берое“ с равен срещу „Славия“ – 1:1

„Берое“ завърши наравно 1:1 домакинството си срещу „Славия“ в мач от XV кръг на Първа лига. В 57-ата минута Венцислав Василев откри резултата след центриране на Веселин Пенев от пряк свободен удар. Иван Минчев изравни в 79-ата с шут от дистанция.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача като девети в класирането със 17 точки. „Славия“ имаше 4 по-малко и заемаше 12 позиция.

РАВНОСТОЙНО НАЧАЛО

В 8-ата минута многоходова акция от страна на гостите, премина по десния фланг на атаката, Борислав Балджийски навлезе в наказателното поле и пробва центриране, успоредно на голлинията, но в малкия пеналт липсваше играч на „Славия“, който да засече.

beroe-slavia_27112016_tsonev

Четири минути по-късно Борислав Цонев стреля от средна дистанция, но не успя да намери рамката на вратата, пазена от Георги Петков.

beroe-slavia_27112016_tsonev-4

В 15-ата минута Жуниор Мапуку получи топката в близост до флагчето за изпълнение на ъглов удар, откъдето стартира индивидуален рейд, преодолявайки без проблеми Емил Мартинов, като се озова очи в очи със стража Георги Петков, но вместо да търси целта от малък ъгъл, конгоанецът центрира технично в малкия пеналт, където Давид Манга и Борислав Цонев се разминаха с кълбото, а то попадна в Радослав Кирилов, но същевременно главният арбитър бе отсъдил нарушение в атака.

Последваха минути с равностойна игра, предимно в центъра на терена.

В 32-ата минута Жуниор Мапуку бе изведен в коридор от Давид Манга, но конгоанецът не успя да спечели единоборството си срещу Андреа Христов, и пресрещащият го Георги Петков успя своевременно да улови кълбото.

beroe-slavia_27112016_manga

Николай Димитров получи топката в ляво в наказателното поле на „Берое“ в 36-ата минута и стреля измежду двама бранители на домакините, но кълбото премина встрани от целта.

ХУБАВ УДАР НА ЗЕХИРОВ

В 38-ата минута след плътен изстрел на Атанас Зехиров от 24 метра топката премина на сантиметри над напречната греда на пазената от Георги Петков врата.

beroe-slavia_27112016_tsonev-2

В добавеното време на първата част Борислав Цонев стреля от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта, но бе крайно неточен.

1:0 СЛЕД СТАТИЧНО ПОЛОЖЕНИЕ

„Берое“ излезе напред в резултата в 57-ата минута на мача когато Веселин Пенев центрира от корнер. Венцислав Василев овладя топката в пеналта, елиминира Георги Петков и на опразнената врата довкара топката в мрежата за 1:0.

В 63-ата минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Георги Божилов засече топката с глава, но я изпрати на метър над целта.

Три минути след това ново центриране на Веселин Пенев от фаул предизвика разбъркване в наказателното поле на гостите, но Жуниор Мапуку се размина с топката.

beroe-slavia_27112016_mapuku

В 72-ата минута Калоян Кръстев нахлу от ляво в наказателното поле и пробва центриране по земя, но в малкия пеналт липсваше негов съотборник, който да играе с топката.

В 75-ата минута Божидар Васев бе изпуснат вляво по атаката на „Славия“ и потърси комбинация със свой съотборник, но неуспешно.

Веселин Пенев центрира от ляво в наказателното поле в 76-ата минута. Там отлично пласиран бе Георги Божилов, който засече топката с глава, но Георги Петков успя да избие.

„СЛАВИЯ“ ИЗРАВНЯВА

В 79-ата минута Георги Йомов проби през центъра на атаката, но в последствие загуби топката, а тя попадна в краката на Иван Минчев, който се освободи от Радослав Кирилов и с техничен изстрел от 27 метра се разписа в долния ляв ъгъл на пазената от Благой Макенджиев врата за 1:1.

В 85-ата минута Божидар Васев пробва късмета си с удар от 24 метра по диагонала, но бе неточен.

В ответната атака Георги Божилов стреля от средна дистанция, но изпрати топката над целта.

beroe-slavia_27112016_ohene

В 87-ата минута Веселин Пенев центрира от фаул, но Георги Петков бе над всички и улови.

Във втората от четирите добавени минути на втората част Александър Василев стреля от 21 метра, но бе неточен, изпращайки топката на метър встрани от целта.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

На 1 декември, четвъртък, от 15:00 часа „Берое“ гостува в кв. Кольо Ганчево на местния „Верея“.