„Берое“ победи „Нефтохимик“ с 2:0

„Берое“ записа изключително ценна победа над „Нефтохимик“ в Стара Загора с 2:0. Момчетата на Ферарио Спасов бяха по-добрият отбор днес и спечелиха заслужено. Иво Иванов даде аванс за своя тим в 23-та минута, а Ерик Почнаски покачи на 2:0 в 40-та минута.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Тимът на „Берое“ влезе в двубоя като девети във временното подреждане с актив от 18 точки, а съперникът от Бургас бе на предпоследна 13-а позиция с 12 пункта.

СЪСТАВЪТ

Ферарио Спасов извърши две промени в своя състав от преходния двубой срещу „Верея“, като днес като титуляр започна Борислав Цонев на мястото на Александър Василев, а Радослав Кирилов се завърна в стартовата единадесеторка, заменяйки наказания за мача Карлос Охене.

РАВНОСТОЙНО НАЧАЛО

Във втората минута Яни Пехливанов пробва късмета си с изстрел от средна дистанция, но стражът Благой Макенджиев не бе затруднен и улови кълбото.

Пет минути по-късно Атанас Зехиров намери отлично Жуниор Мапуку пред малкия пеналт, откъдето конгоанецът нанесе удар по посока на вратата, но топката премина на метър встрани от целта.

В 13-ата минута Мариян Огнянов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, от отбраната на „Берое“ овладя ситуацията и изчисти.

Седем минути след това Емануил Манев центрира в пеналта, където Живко Петков засече топката, но ударът му бе избит в ъглов удар.

beroe-neftohimik_04122016_celebration-3

„БЕРОЙЦИ“ ВСЕ ПО-ДЕЙНИ И ИЗЛИЗАТ НАПРЕД В РЕЗУЛТАТА

В 23-ата минута „беройци“ успяха да открият резултата след страхотно изпълнение на ъглов удар от страна на Борислав Цонев, при което Иво Иванов надскочи всички и засече глава, а Янко Георгиев изби, но топката попадна отново капитана, който от непосредствена близост разстреля вратата на гостите за 1:0.

Четири минути по-късно прецизно центриране на Ерик Почански към далечната греда бе предназначено отново за Иво Иванов, но този път капитанът се размина с кълбото.

beroe-neftohimik_04122016_pochanski

ПЪЛЕН ПРЕВЕС В ПОЛОВИНАТА НА ГОСТИТЕ

В 37-ата минута Жуниор Мапуку организира самостоятелен рейд, преминал между трима бранители на „Нефтохимик“, но последният в защитата Марко Ранджелович успя да засуети опита на нападателя на домакините да отправи изстрел към вратата.

Три минути по-късно преднината на „беройци“ бе удвоена, като при аналогична на предходната ситуация Жуниор Мапуку бе изведен зад защитата на гостите, нахлу отдясно в наказателното поле, но вместо да търси директно целта, подходи изключително съобразително в ситуацията, предоставяйки топката на навлизащия на скорост в пеналта Ерик Почански, който от непосредствена близост матира стража Янко Георгиев, за да покачи на 2:0.

ГОСТИТЕ ПО-АКТИВНИ В НАЧАЛОТО НА ВТОРАТА ЧАСТ

В самото начало на второто полувреме Румен Руменов центрира опасно, но топката излезе в аут.

В 51-та минута Христов свали за Руменов, който стреля от дъгата, но неточно.

Веселин Пенев центрира от фаул в 54-та минута, получи се разбъркване, но защитата на „Нефтохимик“ се справи.

beroe-neftohimik_04122016_mapuku

ПРОПУСК НА МАПУКУ И ОЩЕ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА „БЕРОЕ“

„Берое“ организира страхотна атака, при която Почански намери Цонев, а той изведе Зехиров по десния фланг. Зехиров центрира чудесно в пеналта, където Мапуку засече топката с крак, но ударът му мина на сантиметри от целта.

Борислав Цонев центрира на първа греда в 64-та минута, а Мапуку засече топката. Янко Георгиев обаче се намеси.

Три минути по-късно нова добра атака за „Берое“ завърши с удар на Като, но топката рикошира в защитник и излезе в ъглов удар.

Многоходова атака в 71-та минута завърши с удар на Зехиров от дъгата на пеналта, но топката премина над вратата.

beroe-neftohimik_04122016_pochanski-goal

Минута по-късно Почански предостави на Венци Василев, който центрира в пеналта. Там Зехиров опита удар от въздуха, но реферът отсъди нарушение в атака.

Бърза контра атака за „Берое“ в 77-та минута след корнер завърши с пробив и удар на Мапуку, но топката мина далеч от целта.

Две минути по-късно Божилов изведе Мапуку зад гърба на отбраната. Нападателят нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Георгиев се намеси решително и спаси.

„Берое“ стигна до нова сериозна опасност в 82-та минута, когато при бърза контра атака Зехиров намери Мапуку, той продължи за Божилов, който стреля, но над вратата.

beroe-neftohimik_04122016_ivanov-goal

Атанас Чепилов проби опасно в 84-та минута, но Зехиров се намеси решително и изби в корнер.

Минута преди края Зехиров стреля от дистанция, топката мина съвсем близо до вратата, но не намери рамката.

В добавеното време Христов стреля опасно, но топката премина на половин метър от вратата на Макенджиев. Почански също стреля от дъата на пеналта, но много неточно.

Това бе всичко в този двубой. „Берое“ спечели заслужено и вече е с актив от 21 т.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ гостува на „Пирин“ в Благоевград, а срещата е последна за кръга и е насрочена за понеделник, 12-и декември, от 17:30 часа.