„Берое“ U19 изпусна „Нефтохимик“ U19 – 1:1

Отборът на „Берое“ до 19 години завърши при 1:1 в домакинството си на „Нефтохимик“ в мач от 24 кръг на Елитната група до 19 г. Момчетата на Иван Гаджев могат да съжаляват, че не постигнаха четвърта поредна победа в първенството, след като пропуснаха двуцифрено число чисти голови ситуации.

Мачът започна много добре за домакините, след като те поведоха още в 4-та минута. Александър Енев шутира от дистанция, стражът на гостите не се намеси по най-добрия начин и топката влезе в мрежата за 1:0. До края на полувремето „беройци“ владееха изцяло играта и търсеха второ попадение. Въпреки множеството чисти положения обаче нов гол така и на падна.

Гостите погледнаха по-смело към вратата на „Берое“ след почивката и на свой ред имаха няколко изгодни ситуации. В 73-та минута те изравниха след удар извън наказателното поле. „Берое“ се опита да спечели срещата в оставащите минути, но на два пъти гредата помогна на гостите след удари на Николай Дросев и Александър Енев.

Така „Берое“ U19 има в актива си 34 т. и се намира на 8 място в класирането. В следващия кръг момчетата на Иван Гаджев гостуват на „Ботев“ във Враца. Двубоят е насрочен на 6 май от 16 ч.