„Берое“ 2004 шести на турнира в Италия, „Берое“ 2002 отпадна

„Берое“ 2002 отпадна от Републиканското първенство, след като днес загуби реванша срещу „Славия“ с 1:3. Първото полувреме не падна попадение, а домакините пропуснаха две добри възможности да се върнат в мача след загубата с 3:0 в София. Малко след почивката Красимир Панчев реализира дузпа за гостите, а в средата на полувремето Димитър Спасов изравни. Красимир Панчев реализира нови два гола в края на мача за 1:3.

„Берое“ 2004 завърши на шесто място в силния международен турнир „Чита ди Боргаро“, който се проведе за 26-ти път в памет на Марселино Борсело. Възпитаниците на Радостин Александров попаднаха в една група с отборите на „Торино“, „Про Верчели“ и „Алпиняно“, а в другата група бяха съставите на „Ювентус“, „Домжале“, „Боргаро“ и „Волпиано“.

Старозагорци стартираха надпреварата с успех с 2:0 над „Алпиняно“, след което завършиха 2:2 с връстниците си от „Торино“, като в последните минути на срещата бе отменен редовен гол за „зелените“.

Днес беройци отстъпиха с 2:0 от „Про Верчели“ и по този начин завършиха на 3-то място в група „Б“ с актив от 4 точки, което им отреди спор за 5-6 място срещу домакините от „Боргаро“. Беройци допуснаха второ поражение с 2:0 за деня и заеха 6 място в надпреварата.

Мач 3-4 място: „Ювентус“ – „Про Верчели“ 0:2
Финал: „Домжале“ – „Алпигнано“ 1:1 (5:3 след дузпи)

Роденият през 2005 година Монир Ал Бадарин от „Берое“ бе избран за най-добър полузащитник на турнира.

На път за България момчетата на Радостин Александров ще изиграят контролна среща в Хърватска срещу „Локомотив“ (Загреб). Проверката е на 12 юни от 15 часа.