Юноша на „Берое” с гол за националния отбор

Нападателят на „Берое” 2002 Никола Маринов отбеляза първия си гол за националния отбор. Юношата се разписа при равенството 1:1 на България U16 с Нидерзаксен в контролна среща. Проверката бе част от тридневния лагер, на който националния селекционер Марчо Дафчев събра възпитаниците си.

Никола Маринов започна в титулярния състав на България и остана на терена през цялото време. Той имаше възможност да отбележи още в 4-та минута, но ударът му срещна гредата. Нападателят изпусна нова добра възможност в 10-та минута когато ударът му мина над вратата. В 52-та минута след отлично изпълнен пряк свободен удар обаче Маринов отбеляза изравнителното попадение за България.

В негово отсъствие пък тимът на „Берое” 2002 записа втора поредна победа в областното първенство. Тимът, воден от наставника Атанас Рибарски се наложи със 7:0 над „Загорец” (Нова Загора). Три попадения за „зелено-белите” отбеляза Димитър Спасов, с два гола се отчете Велизар Желязков. По едно попадение добавиха Тони Николов и Христо Христов.