„Берое“ U16 и „Берое“ 2007 са първите регионални шампиони на Академията

Отборите на „Берое“ U16 и „Берое“ 2007 са първите отбори от Академията на „зелено-белите“, които си гарантираха шампионските титли в региона след изиграването на срещите от този уикенд.

През последната седмица момчетата на наставника Атанас Рибарски записаха две победи – над „Чирпан“ с 3:0 и над „Арсенал“ с 2:0. Така тимът и на теория няма как да бъде изместен от първото място, въпреки че до края на сезона има още два кръга. Отборът на „Берое“ U16 записа шест поредни успеха от началото на пролетния полусезон, като „зелено-белите“ нямат загубени точки след зимната пауза в шампионата, въпреки че съперниците им са с година по-големи. От началото на сезона старозагорци са записали 13 победи и едно единствено равенство. Те не са губили точки от ремито с „Верея“, играно на 12 ноември миналата година. Тимът е вкарал впечатляващите 80 гола до този момент, като на два пъти спечели с двуцифрен резултат – срещу „Ботев“ (Гълъбово) и срещу „Розова долина“ (Казанлък), съответно с 14:0 и 12:0. Момчетата на Атанас Рибарски са допуснали само 7 попадения в собствената си врата като най-много – по два гола успяха да им отбележат „Ботев“ (Гълъбово) и „Арсенал“.

„Берое“ 2007 пък продължи убедителното си представяне в първенствата на Футбол 7 и Футбол 9. След като миналата седмица се наложи над силния тим на „Сините камъни“ с 8:1, а вчера спечели с 3:1 срещу „Локомотив“, тимът си гарантира първото място в първенството на Футбол 7. Децата на наставника Атанас Димиттов вече очакват и датата на баража срещу първенеца в област Бургас, успех в срещата, която ще се играе в Сливен ще даде възможност на тима да играе на Републиканското първенство за тази възраст.

Тимът продължава и силното си представяне в първенството на Футбол 9 като вчера се наложи с 2:1 над лидера в подреждането Респект (Хасково). Попаденията бяха дело на Станислав Йовков и Жасмин Величков. Старозагорци изоставаха в резултата с 0:1, но успяха да осъществят пълен обрат. „Бяхме по-свежи, защото имаше повече време между мачовете ни в двата формата. И показахме, че и на Футбол 9 сме най-добрият отбор, въпреки че през този сезон натоварването върху децата бе сериозно заради двата формата, в които участваме. Това, от което съм най-доволен е дисциплината в играта, характера на всички деца и тяхната сериозност в тренировките, която се пренесе в мачовете. В края на сезона сме, но в срещите, които ни остават трябва да затвърдим впечатленията, които сме оставили до този момент“, заяви след двубоя с Респект наставника на Берое 2007 Атанас Димитров.

Другият отбор от Академията в първенството на Футбол 7 – „Берое“ 2008 през този уикенд отстъпи с 1:2 на „Розова долина“.

В подготвителната група деца „Берое“ 2005 спечели дербито между отборите на Академията от поредния кръг на първенството. Децата на наставника Слави Жеков се наложиха с 4:0 над „Берое“ 2006 след два гола на Васил Василев и две попадения на Сали Садъков. „Превъзхождахме съперника, но това е нормално, защото сме с година по-големи и това си оказва влияние, най-вече при физиката. В отбора на „Берое“ 2006 обаче също има много кадърни деца, които ми харесаха технически и които тепърва ще се развиват“, заяви след двубоя наставникът на „Берое“ 2005 Слави Жеков. „След първите 15 минути, в които винаги влизаме трудно, нашият отбор заигра така както искам – с комбинации и с флангови атаки, с движение и смяна на местата“, допълни наставникът на по-големите таланти на „Берое“. През тази седмица „Берое“ 2006 се изправя срещу „Респект“ (Хасково). „Надявам се да играем по същия начин и да не допускаме грешките от първия полусезон когато завършихме 2:2. Като цяло отборът ни започва да има стил и облик, трябва просто повече постоянство и труд в тренировките и мачовете“, категоричен бе Слави Жеков.

„Берое“ 2006 обаче изигра още един двубой през този уикенд. Тимът записа успех в първенството на Футбол 9 след като децата на наставника Иван Желев замениха в двубоя срещу Яворов (Чирпан) по-малкия набор – Берое 2007 и спечелиха с 1:0. Единственото попадение за „зелено-белите“ отбеляза Стефан Маджов.

В Елитните групи тимовете от Академията записаха една победа и две поражения. Успех постигна „Берое“ U15, които спечелиха предпоследния си мач от сезона в югоизточната зона срещу „Локомотив“ (Пловдив) с 3:1. Два гола за тима, воден от наставника Сидер Димитров отбеляза Михаил Стоянов, третото попадение бе дело на играч на Локомотив (Пловдив), разписал се в собствената си врата след чудесно изпълнение на ъглов удар от Атила Ахмед. „Зелено-белите“ тотално превъзхождаха своя противник по време на цялата среща и само малшансът ги лиши от по-изразителна победа в сблъсъка. В последния си мач от сезона в Елитната група тази седмица „Берое“ U15 се изправя срещу „Верея“. В последния кръг „зелено-белите“ почиват и ще се готвят за участието си на Републиканското първенство за тази възрастова група в началото на юни.

„Берое“ U17 отстъпи с 0:2 на Лудогорец в среща от 27-я кръг на първенството на Елитната група. Попаденията паднаха преди почивката като първото дойде след ъглов удар, а второто след далечен удар от страна на домакините. Играчите на наставника Тодор Станев имаха възможност да съкратят изоставането си още в края на първото полувреме когато удариха греда. След паузата „зелено-белите“ имаха още няколко положения, най-чистото изпусна Иван Георгиев в средата на второто полувреме. В следващия кръг Берое е домакин на Монтана, двубоят е на 20 май от 17:30 часа.

Малшанс попречи на „Берое“ U19 да запишат нов обрат през пролетта. Старозагорци отстъпиха с 1:2 на шампиона в групата „Лудогорец“ като победителят бе решен във финалната минута. И трите гола паднаха през второто полувреме, което премина под диктовката на играчите на Берое. Преди финалната развръзка домакините не успяха да създадат друго положение пред вратата на старозагорци. Те пък имаха няколко възможности за гол, като от една от тях се възползва Руси Чернаков, отбелязал за 1:1. В 89-та минута отново той имаше чиста възможност за гол, талантът изигра положението както трябва, късметът обаче му обърна гръб. Минута след това домакините вкараха втори гол, след който дойде и края на срещата. В следващия кръг Берое U19 посреща Пирин, двубоят е на 19 май.