„Берое“ U17 разби „Ботев“ във Враца

„Берое“ разби със 7:0 като гост „Ботев“ (Враца) в мач от XXIX кръг на Елитната група до 17 години. На два пъти се разписаха Кирил Личев и Ангел Митов, а останалите голове бяха дело на Александър Манолов, Светлин Симеонов и Петко Ганев. С този успех „Берое“ U17 се изкачи на 6 място в групата.

В 12-ата минута Димитър Трайков изведе Ангел Митов зад гърба на защитата и нападателят откри резултата –  0:1.

Четири минути по-късно Димитър Трайков асистира на Кирил Личев, който с удар покрай вратаря покачи на 0:2.

В 19-ата минута Никола Грозданов пусна към Александър Манолов. Капитанът на старозагорци нанесе удар, блокиран от бранител. Кълбото отново попадна в краката на Манолов, който този път не сгреши и вкара за 0:3.

В 23-ата минута Кирил Личев се измъкна от защитата на „Ботев“. Първият удар на полузащитника бе париран от вратаря, но при добавката роденият в Пазарджик футболист бе безпощаден – 0:4.

Празнуващият днес 16-ят си рожден ден Михаил Михайлов почувства болка в края на първата част и на почивката отстъпи мястото си на Богомил Цинцарски. Националният страж на родените през 1997 година е част от мъжкия отбор на „Берое“, който утре от 18:30 часа излиза за първа тренировка за сезон 2013/2014.

В 46-ата минута Светлин Симеонов бе изведен в добра позиция, финтира последния в защитата на домакините и със силен удар от 15 метра вкара топката за пети път във вратата на врачани.

Девет минути по-късно след центриране от дясно в наказателното поле се оформи меле, бранител на домакините успя да изчисти, но право в краката на Ангел Митов, който вкара за 0:6.

В 68-ата минута завърналият се след изтърпяно наказание Петко Ганев вкара красиво попадение с удар от 30 метра, като топката влетя неспасяемо в сглобката на вратата.

С този успех „Берое“ се изкачи на 6 място в Елитната група до 17 години. Възпитаниците на Иван Гаджев са с актив от 47 точки след 13 победи, 8 равенства и 8 загуби. Старозагорци са с голова разлика 46:21 и са отбора с най-малко допуснати голове в групата.

На 20 юни от 18:00 часа „Берое“ посреща „Локомотив“ (Пловдив) в среща от последния кръг на първенството.

„Ботев“ U17 (Враца) – „Берое“ U17 (Стара Загора) 0:7
голмайстори: 0:1 Ангел Митов 12′, 0:2 Кирил Личев 16′, 0:3 Александър Манолов 19′, 0:4 Кирил Личев 23′, 0:5 Светлин Симеонов 46′, 0:6 Ангел Митов 55′, 0:7 Петко Ганев 68′
„Берое“ U17: Михаил Михайлов (41′ – Богомил Цинцарски), Антоан Михов, Петко Ганев, Диян Динев, Емин Ахмед, Никола Грозданов (41′ – Светлин Симеонов), Жюлиен Бенков (41′ – Александър Явашев), Кирил Личев, Димитър Трайков, Ангел Митов, Александър Манолов – к (56′ – Михаел Лалев); старши-треньор: Иван Гаджев
главен съдия: Волен Чинков (София)
помощник съдии: Стоян Владимиров (София), Владимир Чешмеджиев (София)
стадион: „Христо Ботев“, Враца