„Берое“ U17 изпусна „Локо“ Пд и завърши седми

Юношите младша възраст на „Берое“ пропуснаха възможността да завършат на пето място в Елитната група до 17 години, след като не успяха да победят „Локомотив“ (Пловдив). Двата отбора завършиха 1:1 под Аязмото и по този начин възпитаниците на Иван Гаджев останаха на седмо място в групата.

beroeu17-lokopdu17_2

Първото полувреме бе изключително слабо, като играта се водеше в средата на терена.

В 29-ата минута Васил Пайталов сбърка, Светлин Симеонов му отне топката и навлезе в наказателното поле, но защитникът на гостите застигна футболиста на домакините и не му позволи да стреля.

beroeu17-lokopdu17_3

Две минути преди почивката стражът на „Локомотив“ не успя да изчисти върната към него топка, кълбото попадна в Светлин Симеонов, който опита удар от 20 метра, но не успя да намери опразнената врата.

В 43-ата минута при контраатака Георги Арабаджиев опита удар от 22 метра, но Михаил Михайлов без проблем спаси.

В 48-ата минута централният защитник на старозагорци Диян Динев бе спънат в наказателното поле, но вместо да посочи бялата точка главният съдия вдигна жълт картон за симулация.

Четири минути по-късно Кирил Личев изпълни корнер, Петко Ганев отправи удар с глава, но бранител на гостите изби на голлинията.

beroeu17-lokopdu17_8

Минута по-късно отново след центриране от корнер, защитник на пловдивчани изчисти с глава. Топката попадна в Светлин Симеонов, който отправи удар от въздуха от 22 метра, но право в ръцете на Стефан Пендов.

beroeu17-lokopdu17_5

В 54-ата минута Александър Манолов бе изведен в добра позиция, преодоля вратаря и от малък ъгъл вкара за 1:0.

Гостите отговориха с удар на Никита Десятков от 22 метра, преминал високо над вратата.

beroeu17-lokopdu17_1

В 58-ата минута Емин Ахмед не успя да изчисти по най-добрия начин топката с глава, кълбото попадна във Васил Димитров, който с удар от въздуха от 18 метра успя да изравни – 1:1.

beroeu17-lokopdu17_7

В 71-ата минута Кирил Личев центрира от фаул в наказателното поле, Николай Георгиев отправи удар с глава, но над вратата.

Само две минути по-късно Ангел Митов центрира от корнер, топката попадна в Диян Динев, който отправи удар от 6 метра, но на сантиметри над напречната греда.

В първата минута на добавеното време Ангел Митов отправи удар от 22 метра, но с върха на пръстите си Стефан Пендов успя да избие в корнер. След центрирането се оформи меле, при което удар на Михаел Лалев бе блокиран от защитник. Топката отново се върна в тарана, който отново стреля към вратата, но топката излезе на сантиметри от левия страничен стълб в аут.

beroeu17-lokopdu17_4

Така беройци завършиха на 7 място в Елитната група до 17 години. Отборът е разпуснат до 8 юли, когато стартира подготовката за новия сезон на двата набора в Елитните групи.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Локомотив“ U17 (Пловдив) 1:1
голмайстори: 1:0 Александър Манолов 54′, 1:1 Васил Димитров 58′
„Берое“ U17: 1. Михаил Михайлов, 6. Антоан Михов, 5. Петко Ганев, 4. Диян Динев, 11. Емин Ахмед, 13. Жюлиен Бенков, 7. Кирил Личев (73′ – 9. Михаел Лалев), 10. Никола Грозданов (41′ – 8. Ангел Митов), 17. Димитър Трайков (62′ – 18. Александър Явашев), 14. Светлин Симеонов (65′ – 16. Николай Георгиев), 15. Александър Манолов (к); неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 2. Радослав Лазарски; старши-треньор: Иван Гаджев
„Локомотив“ U17: 31. Стефан Пендов, 18. Венко Цинцаров, 11. Георги Митков (70′ – 20. Кристиан Димитров), 10. Никита Десятков, 9. Васил Димитров (80′ – 24. Георги Димитров), 8. Георги Арабаджиев, 3. Васил Пайталов, 4. Иван Пудев (4), 5. Иван Кънчев, 15. Асен Самуилов, 19. Александър Даков (41′ – 17. Кристиян Пашов); неизползвани резерви: 1. Георги Ангелов, 2. Михаил Костадинов, 21. Росен Димитров; старши-треньор: Г. Славов
жълти картони: Диян Динев (48′ – симулация), Жюлиен Бенков (64′ – груб фаул) [„Берое“], Георги Митков (70′ – груб фаул) [„Локомотив“]
главен съдия: Георги Гинчев (Велико Търново)
помощник съдии: Неделчо Матанов (Велико Търново), Милен Арабаджиев (Велико Търново)
делегат: Кънчо Кашеров (Стара Загора)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен)