„Берое“ 98 загуби от „Черноморец“ 98 за купата

Юношите младша възраст на „Берое“, родени през 1998 година, отстъпиха с 0:2 при гостуването си на „Черноморец“ в плейоф за класиране на 1/8-финалите в турнира за Купата на БФС. Възпитаниците на Владислав Януш ще имат още една възможност да стигнат до директните елиминации, след като ще играят бараж със „Спартак“ (Пловдив).

В 8-ата минута след неразбирателство в защитата на старозагорци, нападател на бургазлии се озова очи в очи с Мирослав Тачев и откри резултата.

Беройци отговориха с греда на Калоян Динев, който изпълни добре пряк свободен удар, но малко не му достигна да изравни.

В тези минути „зелените“ имаха още две добри възможности, но ги пропиляха.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Мерхан Мустафов сгреши в средата на терена. Футболист на домакините с дълго подаване изведе свой съотборник на чиста позиция и резултатът стана 2:0.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на „Берое“.

В 44-ата минута Светомир Георгиев бе изведен очи в очи с вратаря. Крилото насочи добре топката към вратата, но бранител успя да избие от голлинията, след което се удари в гредата и в последствие бе заменен.

Малко по-късно отново Светомир Георгиев се озова на чиста позиция, но стражът на домакините изби удара му.

За да се класират сред 16-те най-добри отбора, „беройци“ ще трябва да преминат през бараж със „Спартак“ (Пловдив), които днес отстъпиха от „Локомотив“ (Пловдив) с 0:2. Дата и мястото на баража ще бъдат определени в следващите дни.

„Черноморец“ 98 (Бургас) – „Берое“ 98 (Стара Загора) 2:0
„Берое“ 98: Мирослав Тачев, Янчо Янчев (22′ – Ивайло Събев), Ангел Денчев, Калоян Динев, Ивайло Драгиев, Петър Болградов (55′ – Мартин Маринов), Илиян Ганчев (41′ – Цветелин Атанасов), Мерхан Мустафов, Светомир Георгиев, Преслав Георгиев (к), Владимир Бонджов; старши-треньор: Владислав Януш
главен съдия: Антон Вълков (Сливен)
помощник съдии: Диян Стойнов (Сливен), Димо Димов (Сливен)
делегат: Валентин Тонев (Сливен)