„Берое“ U19 загуби в Ловеч

Юношите старша възраст на „Берое“ допуснаха загуба с 3:0 от „Литекс“ в среща от VIII кръг на Елитната група до 19 години. Домакините спечелиха срещата с три късни попадения в рамките на шест минути.

Срещата пропуснаха Борислав Желязков и Николай Георгиев. Официален дебют записа новото попълнение Геро Писков.

През първата част възпитаниците на Иван Гаджев стояха по-добре на терена и имаха добри възможности да поведат в резултата, но Венцислав Иванов и Жюлиен Бенков пропуснаха.

През вторите 45 минути домакините бяха по-дейният отбор на терена.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Денислав Мицаков отправи удар от границата на наказателното поле. Михаил Михайлов боксира, но топката попадна в краката на Георги Минчев, който отблизо откри резултата.

В последната минута на редовното време домакините организираха контраатака. Стражът Михаил Михайлов излезе напред и изби преди футболист на „Литекс“ да играе с топката. Първи до кълбото стигна Чавдар Ивайлов, който стреля към опразнената врата. Михайлов се опита да спаси, но се подхлъзна и резултата стана 2:0.

Минута по-късно домакините организираха флангова атака чрез Стефан Неделчев, след която последва центриране в наказателното поле и с глава Георги Минчев вкара за крайното 3:0.

На 5 октомври от 15 часа „Берое“ U19 посреща „Велбъжд“ U19 (Кюстендил) в среща от Елитната група.

„Литекс“ U19 (Ловеч) – „Берое“ U19 (Стара Загора) 3:0
„Берое“ U19: Михаил Михайлов, Антоан Михов, Геро Писков, Пламен Тенев (к), Николай Добрев, Пейчо Енчев, Жюлиен Бенков, Кирил Личев, Никола Грозданов (70′ – Светлин Симеонов), Александър Манолов  (85′ – Айкут Мустафов), Венцислав Иванов  (55′ – Ангел Костов); старши-треньор: Иван Гаджев
главен съдия: Петър Кузев (Габрово)
помощник съдии: Енчо Енчев (Севлиево), Никифор Велков (Севлиево)
стадион: „Салито“, Ловеч