„Берое“ 2001 вкара седем на „розите“

Родените през 2001 година „беройци“ победиха днес с категоричното 7:0 връстниците си от „Розова долина“ (Казанлък). С 2 попадения за възпитанците на Тодор Станев се отличи Емил Колев, а по едно добавиха Кирил Кирев, Мартин Маринов, Мирослав Илиев, Галин Пенев и Мустафа Мустафа.

Резултатът бе открит още в 5-ата минута, когато след пробив по десния фланг на атаката непокритият Емил Колев получи топката на точката на изпълнение на дузпа и технично се разписа в долния ляв ъгъл на вратата на гостите.

3

Шест минути по-късно голмайсторът Колев навлезе на скорост в наказателното поле и стреля от 12 метра, но кълбото не намери целта.

В 24-ата минута Мартин Маринов стреля между двама играчи в червено, но топката не намери очертанията на вратата.

4

Секунди след това Галин Пенев пробва силен удар от 20 метра, но кълбото попадна право в ръцете на стража на гостите.

В 27-ата минута Мартин Маринов стреля по въздух, но не успя да намери целта.

5

През второто полувреме възпитаниците на Тодор Станев се активизираха и в рамките на последните 15 минути на срещата успяха да вкарат цели 6 попадения.

Две минути след началото на втората част Георги Петров бе изведен зад защитата на гостите, но притиснат от бранител в червено не успя да отправи добър удар и топката излезе в аут.

6

В 35-ата минута удар от далечна дистанция на Кирил Кирев премина на сантиметри над напречната греда.

Три минути след това Емил Колев получи кълбото пред наказателното поле, освободи се от двама бранители на гостите и стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

8

В 41-ата минута Стилян Стефанов от гостите стреля силно от границата на наказателното поле, но невероятният рефлекс на Димитър Славов предотврати попадение.

Четири минути след това Георги Петров нахлу на скорост в наказателното поле на „Розова долина“ и бе фаулиран грубо от бранител на гостите. Главният арбитър отсъди 11-метров наказателен удар, реализиран в гол майсторски от Кирил Кирев – 2:0.

7

В 49-ата минута Мирослав Илиев навлезе отдясно в наказателното поле и навърза двама противникови играчи след себе си, но вместо да стреля, реши да комбинира с непокрития Мартин Маринов, който отблизо покачи на 3:0.

Три минути по-късно при идентична ситуация Емил Колев асистира на Мирослав Илиев – 4:0.

10

Още в следващата атака на „старозагорци“ резултатът стана 5:0, след като Галин Пенев нахлу в големия пеналт и в движение майсторски прокара топката покрай Йоанис Ксантополус.

В 56-ата минута Мустафа Мустафа организира самостоятелен рейд през центъра на атака, навързвайки трима защитници след себе си, а завършващият му удар попадна във вратата на гостите за шести път в двубоя.

9

Минута преди края на срещата Емил Колев навлезе сам в наказателното поле и оформи крайното 7:0 с прецизен удар по земя.

„Берое“ 2001 – „Розова долина“ 2001 7:0
голмайстори: 1:0 Емил Колев 5′, 2:0 Кирил Кирев (д) 45′, 3:0 Мартин Маринов 49′, 4:0 Мирослав Илиев 52′, 5:0 Галин Пенев 53′, 6:0 Мустафа Мустафа 56′, 7:0 Емил Колев 59′
„Берое“ 2001: 12. Димитър Славов, 2. Георги Чернев (31′ – 16. Димитър Динчев), 3. Стилиян Бенев, 4. Мартин Кирев, 5. Митко Желев, 6. Кирил Кирев, 7. Галин Пенев (54′- 18. Велизар Ганев), 8. Мартин Маринов, 9. Емил Колев, 10. Велин Желязков (22′ – 15. Георги Петров (48′ – 13. Иван Тодоров)), 11. Мирослав Илиев (52′ – 17. Денислав Вълчев); старши треньор: Тодор Станев
„Розова долина“ 2001: 12. Йоанис Ксантополус, 4. Тодор Георгиев, 7. Християн Тодоров, 3. Ангел Желязков, 2. Стефан Сепафилиев, 9. Георги Николов, 8. Стилян Стефанов, 5. Георги Запрянов, 6. Златомир Станиславов, 10. Емилиян Куреков, 11. Димитър Кисьов; старши треньор: Христо Паричков
главен съдия: Златин Иванов (Стара Загора)
асистент-съдии: Милен Митев, Михаил Рашков (Стара Загора)
дежурен делегат на БФС: Славчо Петров (Стара Загора)