„Берое“ 99 с категоричен успех над „Розова долина“

Родените през 1999 юноши на „Берое“ надделяха днес с категоричното 15:0 над връстниците си от „Розова долина“ (Казанлък). Едноличен голмайстор в срещата бе Мариян Тонев, отбелязайки 7 попадения в срещата. С хеттрик се отличи Йоан Атанасчев, а по веднъж се разписаха Мартин Ковачев, Божидар Джелебов, Надим Ангелов, Михаил Димитров и Данчо Свиленски.

1

Резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато Юсеин Шериф проби отляво по атаката на „заралии“ и центрира към Мариян Тонев, който от границата на малкия пеналт откри резултата с глава, насочвайки кълбото в горния ляв ъгъл – 1:0.

Две минути след това Мариян Тонев изведе Божидар Джелебов зад защитата на гостите, който с премерен удар от малък ъгъл удвои преднината.

3

В 11-ата минута Йоан Атанасчев организира атака по десния фланг и центрира към Мариян Тонев, който отблизо покачи на 3:0.

Четири по-късно Мартин Ковачев получи кълбото на границата на наказателното поле и с техничен удар преодоля стража на гостите за 4:0.

2

В 19-ата минута самостоятелен рейд на Мариян Тонев завърши с изстрел от границата на наказателното поле, а топката се озова в мрежата на Георги Христов за пети път в двубоя.

Пет минути след това Михаил Димитров получи топката на точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар, откъдето технично прати топката във вратата на „Розова долина“ за 6:0.

5

В 33-ата минута след центриране от корнер вляво на вратата на Георги Христов се получи кратко разбъркване в наказателното поле, но кълбото попадна Надим Ангелов, който с удар по диагонала покачи на 7:0.

Пет минути след началото на второто полувреме Валентино Макавеев проби отляво по атаката на „старозагорци“ и центрира кълбото в наказателното поле на гостите, където Мартин Ковачев с глава направи резултата 8:0.

4

В 43-ата минута Йоан Атанасчев получи кълбото отляво по атаката на „старозагорци“, навлезе в наказателното поле и със силен удар в горния десен ъгъл на вратата се разписа за 9:0.

Секунди след това Мариян Тонев получи топката от Михаил Димитров и с прецизен удар в долния десен ъгъл направи преднината на „заралии“ двуцифрена.

6

В 47-ата минута след бърза контраакция на Данчо Свиленски топката бе предоставена на Мариян Тонев, който вместо да потърси изстрел към вратата подаде към Мартин Ковачев. Той от своя страна пропусна кълбото, преодставяйки го на Йоан Атанасчев, който от границата на наказателното поле порази целта за 11:0.

Три по-късно Йоан Атанасчев отне топката от бранител на гостите, напредна сам и с премерен удар от границата на наказателното поле вкара 12-ото попадение в срещата.

7

Данчо Свиленски размени двоен пас с Мариян Тонев в 53-ата минута, като първият стреля от ъгъла на малкия пеналт, вкарвайки кълбото в долния десен ъгъл на целта за 13:0.

Три минути по-късно Михаил Димитров отне топката от футболист в червено и я предостави на Мариян Тонев, който отблизо покачи на 14:0.

8

След точно час игра Мариян Тонев навлезе в наказателното поле и технично оформи крайното 15:0, разписвайки се за седми път в срещата.

След този успех възпитаниците на Атанас Димитров са еднолични лидери с 2 победи в актива си и вкарани 25 попадения в тях.

„Берое“ 99 – „Розова долина“ 99 15:0
голмайстори: 1:0 Мариян Тонев 7′, 2:0 Божидар Джелебов 9′, 3:0 Мариян Тонев 11′, 4:0 Мартин Ковачев 15′, 5:0 Мариян Тонев 19′, 6:0 Михаил Димитров 24′, 7:0 Надим Ангелов 33′, 8:0 Мариян Тонев 40′, 9:0 Йоан Атанасчев 43′, 10:0 Мариян Тонев 44′, 11:0 Йоан Атанасчев 47′, 12:0 Йоан Атанасчев 50′, 13:0 Данчо Свиленски 53′, 14:0 Мариян Тонев 56′, 15:0 Мариян Тонев 60′
„Берое“ 99: 12. Ивайло Иванов (36′ – 1. Теодор Тодоров), 17. Божидар Джелебов (36′ – 16. Виктор Станчев), 5. Надим Ангелов, 15. Магдален Петров, 6. Юсеин Шериф (36′ – 4. Валентино Макавеев), 11. Костадин Пеев (36′ – 14. Данчо Свиленски), 8. Мартин Ковачев (к), 18. Велизар Василев (36′ – 2. Живо Монев), 7. Йоан Атанасчев, 10. Михаил Димитров, 9. Мариян Тонев; старши треньор: Сидер Димитров
„Розова долина“ 99: 12. Георги Христов, 7. Павлин Дончев, 8. Радослав Хаев, 3. Християн Тодоров (36′ – 16. Боян Узунов), 4. Костантин Желев, 15. Живомир Методиев (38′ – 21. Деян Димитров), 17. Нейко Танчев, 19. Йордан Каев, 11. Емилиян Куренов (36′ – 13. Йоан Попов), 9. Пресиан Гутев, 10. Иван Иванов; старши треньор: Христо Паричков
главен съдия: Милен Митев (Стара Загора)
асистент-съдии: Златин Иванов, Михаил Рашков (Стара Загора)
дежурен делегат на БФС: Славчо Петров (Стара Загора)