„Берое“ отстъпи на „Литекс“ – 2:3

„Берое“ загуби с 3:2 от „Литекс“ у дома. Още в 5-ата минута гостите откриха с попадение на Петър Златинов от пряк свободен удар. Венцислав Христов вкара страхотен гол за 1:1 в 28-ата минута. Симеон Славчев върна преднината на „Литекс“ в 35-ата минута. Симеон Славчев в 52-ата направи 1:3, а Елио Мартинс оформи крайното 2:3 в 84-ата минута.

0 (0) Червени картони 0 (0)

Заради семейна драма извън състава остана Георги Андонов. И след двата гола за „Берое“ футболистите показаха, че се раздаваха и за него в този мач.

Срещата започна лошо за „Берое“. Още в 5-ата минута при пряк свободен удар гостите откриха. Петър Златинов стреля от фаула на 20-ина метра фронтално на вратата и прати топката в горния ляв ъгъл на пазената от Караджов врата.

В 9-ата минута при центриране на Златинов от пряк свободен удар близо до тъч линията към близката греда, Уилмар засече с глава, но топката мина покрай вратата.

Три минути по-късно Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар в ляво по атаката на „Берое“ до тъч линията. Защитата на „Литекс“ обаче изпревари Борислав Стойчев и изчисти в корнер. След изпълнението на Пламен Крумов към далечната греда Давид Каядо бе на отлична позиция, но не успя да уцели топката по най-добрия начин.

В 22-ата минута Пламен Крумов центрира добре извеждащо в наказателното поле, но Илия Миланов успя да блокира отлично Венцислав Христов преди нападателят да успее да стигне до топката пред малкото наказателно поле.

В една от следващите атаки Евандро Ронкато пробва задна ножица в наказателното поле, поемайки топката с гръб към вратата, но кълбото мина на сантиметри над целта.

beroe-litex_2

В 24-ата минута при центрирана топка към Венцислав Христов в ляво по атаката на „Берое“, той овладя и се опита близо до аут линията да върне пред наказателното поле за Игор Джоман, който обаче бе фаулиран пред наказателното поле.

Минута по-късно Пламен Крумов стреля от прекия свободен удар на 20 метра фронтално на вратата. Топката рикошира в стената и излезе в корнер. Отново Крумов центрира от корнера към близката греда. Борислав Стойчев засече, но топката попадна в ръцете на Евгени Александров.

beroe-litex_3

В 28-ата минута Венцислав Христов отбеляза уникален гол. След неразбирателство между Николай Бодуров и Евгени Александров от невероятно малък ъгъл Венцислав Христов се разписа за 1:1. След гола играчите на „Берое“ заобградиха на пейката капитана си Георги Андонов.

beroe-litex_11

beroe-litex_4

beroe-litex_8

beroe-litex_5

Преднината за беройци обаче бе само за седем минути. В 35-ата минута Уилмар стреля от разстояние, Караджов боксира, но напред и топката попадна в краката на Симеон Славчев, който със силен удар от наказателното поле бе точен при добавката.

Три минути по-късно при добро центриране от пряк свободен удар на Крумов в наказателното поле защитата на „Литекс“ се бе групирала добре и изби преди Венцислав Христов и Евандро Ронкато да могат да играят с топката.

В 43-ата минута Петър Златинов успя да финтира Веселин Пенев и да центрира към Уилмар в наказателното поле, но той не успя да засече.

Второто полувреме за жалост на беройци започна като първото. В 52-ата минута при хубав извеждащ пас за Симеон Славчев между трима защитници на „Берое“ той отиграва много добре и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Караджов.

В 58-ата минута Александър Цветков отне топката в средата на терена, напредна добре и стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но Иван Караджов успя да избие.

Армандо Ваюши стреля от дъгата на наказателното поле в 64-ата минута, но прати топката покрай рамката на вратата.

Две минути по-късно Александър Цветков стреля по земя от наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Караджов.

beroe-litex_6

В 72-ата минута при извеждащо центриране зад защитата на „Берое“ за Уилмар, той се подхлъзна при опита си за удар и топката мина покрай вратата.

В същата минута топката бе центрирана в наказателното поле за Елио Мартинс, който бе задържан от Илия Миланов, но реферът подмина ситуацията.

В 74-ата минута Елио Мартинс получи добър извеждащ пас и пусна леко за Пламен Крумов, който подаде за Венцислав Христов на границата на малкото наказателно поле. Илия Миланов обаче се препречи добре и блокира паса.

beroe-litex_10

В 81-ата минута след удар на Уилмар топката мина встрани от вратата на Иван Караджов.

В ответната атака Елио Мартинс стреля от далеч, но кълбото мина над вратата.

beroe-litex_9

Резултатът стана 2:3 в 84-ата минута. След пробив от дясно на Иван Горанов, той пусна пас успоредно на гол линията на границата на малкото наказателно поле. Там Елио Мартинс бе най-съобразителен и отбеляза.

beroe-litex_12

beroe-litex_13

В 85-ата минута Уилмар стреля силно. Мократа топка се изплъзна от ръцете на Иван Караджов, който я спаси след това, но преди това кълбото бе излязло в корнер. След две изпълнения топката прехвърли всички играчи и излезе в аут.

Две минути по-късно Джазула стреля, но над вратата.

В 88-ата минута след центриране в наказателното поле на „Литекс“ Давид Каядо игра с глава, но кълбото попадна в ръцете на Евгени Александров.

В последната трета минута от добавеното време Пламен Крумов центрира от дясно по атака на „Берое“ отлично в наказателното поле, от където Иво Иванов засече с глава. Евгени Александров успя да избие, топката летеше към Венцислав Христов. Преди нападателят да може да играе с нея обаче вратарят успя да я улови.

В следващия кръг, на 5 октомври, „Берое“ гостува на „Любимец 2007“.

„Берое“ (Стара Загора) – „Литекс“ (Ловеч) 2:3
голмайстори: 0:1 Петър Златинов 5′, 1:1 Венцислав Христов 28′, 1:2 Симеон Славчев 35′, 1:3 Симеон Славчев 52′, 2:3 Елио Мартинс 84′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (к), 28. Веселин Пенев – 15. Георги Динков (70′ – 29. Елио Мартинс), 27. Игор Джоман – 2. Здравко Илиев (56′ – 92. Иван Горанов), 13. Евандро Ронкато, 88. Давид Каядо – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 18. Атанас Зехиров, 19. Мартин Райнов, 7. Георги Андонов; старши треньор: Петър Хубчев
„Литекс“ (Ловеч): 30. Евгени Александров, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 5. Николай Бодуров (к), 4. Васил Божиков, 6. Симеон Славчев, 77. Момчил Цветанов (69′ – 7. Ванжер), 24. Петър Златинов (79′ – 10. Юрген Джалуза), 21. Александър Цветков, 14. Армандо Ваюши, 9. Уилмар; неизползвани резерви: 12. Боян Пейков, 2. Кирил Динчев, 11. Мирослав Манолов, 22. Емил Грозев, 19. Румен Руменов; старши треньор: Златомир Загорчич
жълти картони: Симеон Славчев (20′ – груб фаул), Евгени Александров (90’+2′ – бавене на играта) [„Литекс“]
главен съдия: Георги Йорданов (Габрово)
асистент съдии: Георги Славов (Плевен), Пламен Георгиев (Плевен)
допълнителни асистент съдии: Вихрен Манев (София), Ангел Баялцалиев (София)
четвърти съдия: Иво Боев (София)
дежурен делегат: Владимир Николчев (София)
съдийски наблюдател: Евгени Геров (София)