„Берое“ с равен срещу „Черноморец“

„Берое“ изпусна да победи „Черноморец“ и двата отбора завършиха при резултат 1:1. В 7-ата минута Крум Стоянов откри за гостите при не достатъчна концентрация на вратаря и защитата на „Берое“. Борислав Стойчев беточен с глава след центриране от корнер в 54-ата минута. Беройци имаха още дузина голови положения, но късметът и Ник Дашев спасиха „акулите“.

0 (0) Червени картони 0 (0)

Още в първата минута при една изнесена топка Елио Мартинс овладя и върна назад, но Георги Андонов не успя да стигне до кълбото и да отправи удар блокиран от защитниците в сини екипи.

В 4-ата минута Лъчезар Балтанов пробва изстрел от далечна дистанция, но топката минава далеч встрани от вратата.

Минута по-късно Елио Мартинс се справи с един защитник в средата на терена и пускна извеждащ пас в ляво за Каядо. Ник Дашев обаче внимаваше, излезе напред и успя да улови преди играча в зелено да може да играе с топката.

В 7-ата минута Петър Атанасов се възползва от грешка в защитата на „Берое“ и напредна от дясно като пробва центриране за Крум Стоянов, който отправи параболичен удар и вкара топката във вратата на Иван Караджов, който не се намеси по най-добрия начин в ситуацията.

beroe-chernomorets_1

Венелин Филипов подаде в дясно за Крум Стоянов в 13-ата минута. Стоянов центрира успоредно на гол линията в наказателното поле на „Берое“. Там Фонсека пробва удар, но кълбото попадна в ръцете на Караджов.

В 15-ата минута Евандро Ронкато задържа добре в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, но Венелин Филипов успя да блокира и да изчисти топката в корнер.

beroe-chernomorets_7

Четири минути по-късно Иво Иванов центрира за Елио Мартинс. Португалецът стреля от 20-ина метра фронтално на вратата, но прати топката на сантиметри встрани от целта.

В 35-ата минута беройци организираха добра многоходова акция. Давид Каядо подаде за Ронкато, той пусна към Пламен Крумов, който се бе включил по десния фланг на скорост. Бекът центрира за Елио Мартинс, но Ник Дашев беше на мястото си, излезе и улови във въздуха преди Мартинс да може да засече.

beroe-chernomorets_3

Карлос Фонсека центрира прострелно в наказателното поле от десния фланг по атаката на „Черноморец“ в 40-ата минута и топката попадна в Петър Атанасов, който бе останал сам срещу Караджов. Вратарят обаче излезе и не позволи на нападателя да отправи удар.

В последната минута на първата част Евандро Ронкато пробва удар по земя от наказателното поле, но топката бе отправена прекалено слабо и не представляваше проблем за Ник Дашев да я улови.

beroe-chernomorets_2

В първата минута от добавеното време на първата част Наджиб Амари стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката мина над вратата.

След почивката „Черноморец“ замени централния си нападател с централен защитник и беройци погледнаха смело към вратата.

beroe-chernomorets_5

В 50-ата минута Пламен Крумов центрира от корнер, но топката бе избита в нов такъв от Фонсека, след второто изпълнение Венелин Филипов изби напред.

Пламен Крумов центрира от корнер в 54-ата минута. Борислав Стойчев надскочи всички и насочи с глава топката в мрежата зад Ник Дашев за 1:1.

beroe-chernomorets_8

След гола гостите заиграха още по-концентрирано и сгъстено в защита и още по-рядко поглеждаха в предни позиции, като успяваха да създадат добра блокада пред вратата си.

В 73-ата минута Венцислав Христов успя да получи добър извеждащ пас в наказателното поле, но Чико успя да го блокира.

beroe-chernomorets_6

В 79-ата минута Милчо Ангелов направи атака от дясно и върна топката назад за Лъчезар Балтанов, който пробва удар по земя, но кълбото мина на около 50 сантиметра от страничната греда.

Минута по-късно след грешка в отбраната на „Черноморец“ и рикошет топката се озова в Елио Мартинс, който стреля много добре от дъгата пред наказателното поле, но топката минава на сантиметри над сглобката на вратата като преди това и Ник Дашев успя да я отклони с върха на пръстите си.

В 82-ата минута Пламен Крумов центрира страхотно от дясно в наказателното поле. Венцислав Христов засече с глава, но топката мина над вратата.

Само минута след това беройци организираха нова отлична атака. Елио Мартинс овладя в наказателното поле и вместо да стреля върна назад за Игор Джоман, който отправи хубав премерен удар, но топката мина съвсем малко встрани от вратата.

В 85-ата минута отново Венцислав Христов отправи удар от дъгата пред наказателното поле фронтално на вратата, но топката и този път не намери целта.

Три минути преди края на редовното време Крумов центрира от корнер, Борислав Стойчев засече с глава към долния десен ъгъл на вратата, но топката близна гредата от външната страна и излезе в аут.

В 89-ата минута Пламен Крумов отправи техничен удар от пряк свободен удар на 23 метра леко в ляво по атаката на „Берое“, Ник Дашев обаче улови.

В последната минута на редовното време при центрирана към Елио Мартинс топка на малкото наказателно поле, той не успя да я намери добре и кълбото мина покрай гредата.

В следващия кръг, на 25 октомври, петък, от 18 часа „Берое“ приема „Славия“.

„Берое“ (Стара Загора) – „Черноморец“ (Бургас) 1:1
голмайстори: 0:1 Крум Стоянов 7′, 1:1 Борислав Стойчев 54′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (от 52′ – к), 2. Здравко Илиев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш – 13. Евандро Ронкато (74′ – 92. Иван Горанов), 7. Георги Андонов (к – до 51′) (52′ – 10. Венцислав Христов), 88. Давид Каядо (86′ – 18. Атанас Зехиров) – 29. Елио Мартинс; незиползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 19. Мартин Райнов; старши треньор: Петър Хубчев
„Черноморец“ (Бургас): 1. Ник Дашев, 23. Чико, 3. Траян Траянов, 24. Мартин Кавдански, 44. Венелин Филипов, 30. Лъчезар Балтанов, 15. Ванчо Траянов (к), 87. Карлос Фонсека, 13. Наджиб Амари, 25. Крум Стоянов (78′ – 7. Милчо Ангелов), 90. Петър Атанасов (46′ – 20. Яни Пехливанов); незиползвани резерви: 12. Янко Георгиев, 26. Николай Павлов, 8. Милен Гамаков, 10. Марко Родригес; старши треньор: Димитър Димитров
жълти картони: Георги Андонов (37′ – груб фаул), Иво Иванов (56′ – груб фаул) [„Берое“]; Лъчезар Балтанов (30′ – задържане), Мартин Кавдански (90′ – груб фаул) [„Черноморец“]
главен съдия: Цветан Кръстев (Варна)
асистент съдии: Николай Ангелов (Самоков), Пламен Хинков (Ловеч)
допълнителни асистент съдии: Стоян Денев (Велико Търново), Боян Славов (Пловдив)