„Берое“ U19 изпусна „Славия“ U19 в София

Юношите старша възраст на „Берое“ завършиха 1:1 при гостуването си на „Славия“ в отложен мач от Х кръг на Елитната група. Старозагорци имаха повече ситуации пред вратата на домакините и могат да съжаляват за изпуснатите две точки. Единственото попадение за „зелените“ реализира Ангел Костов в 61-ата минута.

През първото полувреме играта бе равностойна, като играта се води предимно в центъра на терена.

Срещата започна отлично за домакините, които в 5-ата минута откриха резултата. Емил Стоев се възползва от груба грешка в защитата на гостите от Стара Загора за 1:0.

В 33-ата минута Ангел Костов не успя да се възползва от грешка на вратаря на домакините, пропускайки отлична възможност да изравни резултата.

През вторите 45 минути беройци бяха по-дейният отбор на терена.

Първата възможност през второто полувреме се откри пред Кирил Личев, който пробва добавка с глава, но бранител на „белите“ изби от голлинията.

В 61-ата минута Венцислав Иванов проби отляво и намери на добра позиция Ангел Костов, който отблизо изравни – 1:1.

Малко по-късно Борислав Желязков изведе Венцислав Иванов очи в очи с вратаря на домакините, но ударът от малък ъгъл на десетката не намери рамката на вратата.

В 74-ата минута Ангел Костов изпълни пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

До края на срещата не се случи нищо интересно и двата отбора си поделиха по точка.

„Берое“ U19 ще зимува на 8 място в Елитната група с актив от 22 точки след 6 победи, 4 равенства и 5 загуби. Головата разлика на тима е 31:18.

В събота от 14 часа на Изкуственото игрище в Стара Загора възпитаниците на Иван Гаджев, родени през 1996 година излизат срещу „Локомотив“ (Пловдив) в четвъртфинал в турнира за Купата на БФС. Победителят се определя в един мач.

„Славия“ U19 – „Берое“ U19 1:1
голмайстори: 1:0 Емил Стоев 5′, 1:1 Ангел Костов 61′
„Берое“ U19: Теодор Койчев, Емин Ахмед, Геро Писков, Пламен Тенев – к, Силвестър Дочев, Пейчо Енчев, Кирил Личев (71′ – Жюлиен Бенков), Венцислав Иванов, Светлин Симеонов (66′ – Борислав Желязков), Айкут Мустафов (46′ – Никола Грозданов), Ангел Костов (75′ – Александър Манолов); старши-треньор: Иван Гаджев
стадион: „Славия“ (Изкуствен терен), София