Приключи лагерът на елитните формации – резултати

Днес двете елитни формации на „Берое“ изиграха последните си контролни срещи от подготвителният лагер в Поморие. Юношите старша възраст спечелиха с 2:0 над мъжкият състав на „Поморие“, а младшата възраст отстъпи с 3:0 на старшата възраст на „Черноморец“. В Стара Загора школата на „Берое“ записа две победи над връстниците си от „Локомотив“ (Пловдив) при родените през 98 и 2000 г.

От 17 часа на изкуственото игрище в Поморие юношите старша възраст на „Берое“ превъзхождаха през целият мач мъжете на „Поморие“ и победиха с 2:0. В 28-ата минута Александър Манолов проби отдясно и пусна успореден пас на голлинията към Никола Грозданов, който отблизо откри резултата. Седем минути при еднотипна атака, но по лявото крило Ангел Костов асистира на Никола Грозданов за 2:0. „Зелените“ имаха още няколко добри възможности за гол, но ги пропуснаха.

От 11 часа младшата възраст на „Берое“ отстъпи с две години по-големите възпитаници на „Черноморец“ (Бургас). Бургазлии откриха резултата още във 2-ата минута  след грешка при изнасянето на топката. В края на първото полувреме домакините удвоиха преднината си, а в края на мача реализираха и трето попадение. Срещата се отличи със слабо съдийство.

Утре двете гарнитури на ДЮШ се завръщат в Стара Загора и ще продължат подготовката си в домашни условия до старта на Елитните групи.

Треньорите Иван Гаджев, Господин Мирчев, Атанас Рибарски и Пламен Петров не скриха задоволството си от лагера в Поморие и изказаха своите специални благодарности към ръководството на клуба, което осигури на двете възрасти отлични условия за подготовка.

Днес на Изкуственото игрище в Стара Загора се изиграха две контролни срещи между школите на „Берое“ и „Локомотив“ (Пловдив). При родените през 1998 година „зелените“ спечелиха с 2:1 след попадения на Илиян Ганчев и Владимир Бонджов. При децата, родени през 2000 година „Берое“ записа успех с 3:1. Автори на попаденията бяха Атанас Георгиев, Денислав Станчев и Божидар Димитров.