„Берое“ U19 с победа над „Оскар ЕЛ“

Юношите старша възраст на „Берое“ се наложиха с минималното 1:0 над връстниците си от софийския „Оскар ЕЛ“. Единственото попадение в двубоя бе дело на Венцислав Иванов през второто полувреме, а възпитаниците на Иван Гаджев могат да съжаляват, че изпуснаха по-категорична победа в голово отношение, предвид многобройните положения пред вратата на гостите.

beroeu19-oscaru19_4

В 4-ата минута Милен Тодоринов стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 12-ата капитанът на гостите Кристиян Илиев стреля технично от 20 метра, насочвайки кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на Теодор Койчев, но стражът на „заралии“ подходи хладнокръвно в ситуацията и спаси.

Три минути по-късно след центриране от пряк свободен удар, заложен на 18 метра вляво от вратата на „Оскар ЕЛ“, топката кацна върху главата на Николай Георгиев, но след удара му премина на сантиметри над напречната греда.

beroeu19-oscaru19_1

В 21-ата минута след грешка на стража на гостите Едуард Мечикян, чието подаване към свой съотборник бе неточно, от ситуацията се възползва Димитър Трайков, който се опита да прехвърли вратаря на „Оскар ЕЛ“, но той бързо се поправи, като зае правилна позиция и улови.

Четири след това при две поредни центрирания от ъглов удар мрежата на гостите остана суха въпреки добрата игра с глава на Ангел Костов.

Димитър Трайков навлезе на скорост в наказателното поле в 31-ата минута, но вместо да стреля по посока на вратата, той реши да потърси намиращия се на дъгата на наказателното поле Пейчо Енчев, който стреля оттам, но топката премина над целта.

beroeu19-oscaru19_6

Пет минути по-късно Венцислав Иванов проби отляво, но притиснат в ъгъла на футболното поле, бе принуден да се освободи от кълбото, центрирайки го към Светлин Симеонов, който със странична ножица засече топката, но я прати встрани от рамката на вратата.

В 42-ата минута след атака по левия фланг, организирана от Пейчо Енчев, именно той центрира към Ангел Костов. Седмицата на „зелено-белите“ засече кълбото с глава, но неточно.

beroeu19-oscaru19_3

В последната атака за първата част топката бе центрирана към Венцислав Иванов, но десетката на „Берое“ не успя да овладее кълбото по най-добрия начин и то попадна в Светлин Симеонов, който нанесе плътен удар от ъгъла на големия пеналт. Едуард Мичикян прояви добър рефлекс и изби.

Десет минути след почивката Венцислав Иванов получи топката в наказателното поле, но пресиран между двама бранители в черно, нападателят реши да стреля. За съжаление – неточно.

В 59-ата минута падна и единственото попадение в срещата. След центриране в наказателното поле Ангел Костов засече топката с глава. Едуард Мечикян парира кълбото, но право в краката на Венцислав Иванов, който от непосредствена близост откри резултата – 1:0.

beroeu19-oscaru19_5

Седем минути по-късно Димитър Трайков организира атака по десния фланг, завършила с остро центриране към Ангел Костов. Седмицата на „Берое“ продължи с глава към капитана Пламен Тенев, който без подготовка нанесе удар от границата на малкия пеналт, а топката по чудо не се озова в мрежата на гостите, преминавайки над рамката на вратата.

В 74-ата минута Ангел Димитров от гостите стреля зад границата на големия пеналт, но Теодор Койчев улови.

beroeu19-oscaru19_7

Осем минути след това влезлият малко по-рано в двубоя Александър Манолов бе изведен между двама противникови състезатели, но пресрещнат от вратаря на гостите, реши да стреля от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 84-ата минута след контраакция през средата на терена на Венцислав Иванов десетката на „зелено-белите“ навърза двама защитници в черно и стреля от границата на наказателното поле, но Едуард Мечикян реагира хладнокръвно и изби с върха на пръстите си.

beroeu19-oscaru19_2

След тази победа възпитаниците на Иван Гаджев са вече с актив от 26 точки, намирайки се на осмо място в подреждането. В следващия кръг на Елитната група до 19 г. „Берое“ гостува на „Любимец“.

„Берое“ U19 – „Оскар ЕЛ“ U19 1:0
голмайстори: 1:0 Венцислав Иванов 59′
„Берое“ U19: 12. Теодор Койчев – 18. Николай Георгиев, 6. Геро Писков, 5. Пламен Тенев (к), 15. Борислав Желязков (84′ – 9. Айкут Мустафов) – 11. Жюлиен Бенков, 4. Пейчо Енчев – 17. Димитър Трайков, 16. Светлин Симеонов (46′ – 14. Емил Ахмед), 7. Ангел Костов (72′- 8. Александър Манолов) – 10. Венцислав Иванов; неизползвани резерви: 1. Стоян Милев, 13. Николай Добрев, 19. Диян Дилев, 2. Антоан Михов; старши треньор: Иван Гаджев
„Оскар ЕЛ“ U19: 77. Едуард Мечикян, 55. Атанас Кръстев, 2. Деян Веспов (50′ – 23. Иван Ценов), 8. Янко Зарев, 32. Евгени Костов (46′ – 20. Ричард Старев), 10. Кристиян Илиев (к), 30. Александър Нуцов, 16. Милен Тодоринов, 7. Борис Валенцов (74′ – 19. Билян Николов), 18. Данаил Йозов, 14. Веселин Дженков (69′ – 6. Ангел Димитров); неизползвани резерви: 88. Любомир Ценов, 12. Виктор Руневски, 17. Димитър Георгиев; старши треньор: Людмил Тодоров
жълти картони: Николай Георгиев (73′ – нарушение) [„Берое“ U19], Атанас Кръстев (56′ – задържане), Милен Тодоринов (65′ – нарушение), Ангел Димитров (81′ – груб фаул) [„Оскар ЕЛ“ U19]
главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)
асистент-арбитри: Георги Стамболджиев, Цветан Горанов (Пловдив)
дежурен делегат на БФС: Камена Георгиева (Пловдив)