„Берое“ отново не пощади „Черноморец“

Отборът на „Берое“ постигна втора победа в рамките на месец срещу тима на „Черноморец“ (Бургас) в двубой от 30-и кръг на „А“ група. И трите попадения в срещата паднаха през първото полувреме и бяха дело на Георги Андонов, Жуниор Мапуку и Георги Костадинов. „Зелено-белите“ доминираха през целия двубой и заслужено се наградиха с успеха.

beroe-chernomorets_30032014-11

Още в 3-ата минута „Берое“ получи право да изпълни пряк свободен удар, заложен на 15 метра вдясно от вратата на Младен Живкович. Зад топката застана Салим Керкар, който центрира в малкия пеналт, където Георги Андонов засече с глава, насочвайки кълбото в горния ляв ъгъл на Живкович, но стражът на „Черноморец“ улови.

Резултатът бе открит 5 минути по-късно. Самир Аясс започна атака през центъра на терена, като подаде към Елиаш да Силва. Той от своя страна продължи към Жуниор Мапуку, но защитник в син спортен екип изчисти кълбото от краката на конгоанския нападател. То попадна в краката на Георги Андонов, който от границата на наказателното поле с плътен изстрел в долния десен ъгъл на Живкович откри резултата – 1:0.

beroe-chernomorets_30032014-8

В 17-ата минута кълбото бе центрирано в наказателното поле на „Берое“, но Борислав Стойчев бе най-внимателен и изчисти кълбото преди Фонсека да играе с него.

Две минути след това резултатът бе удвоен. Веселин Пенев потърси с дълъг пас Жуниор Мапуку, който с лекота се освободи от Траян Траянов и остана в единборство с Александър Дамчевски. Технично конгоаският нападател залъга централния бранител на гостите и с плътен изстрел от 15 метра в далечния горен ъгъл на вратата удвои резултата.

beroe-chernomorets_30032014-7

Елиаш получи топката пред наказателното поле в 25-ата минута, но притиснат от трима бранители в синьо, реши да потърси намиращия се вдясно от него Георги Андонов, но капитанът не успя да нанесе добър удар към вратата и топката бе изчистена от защитник на гостите.

В 32-ата минута Георги Андонов организира атака през центъра, но бе фаулиран от Траян Траянов. Главният арбитър Калин Людмилов остави играта да продължи, тъй като топката бе попаднала в краката на Салим Керкар, който стреля от дъгата на наказателното поле между двама защитници на „Черноморец“, но Младен Живкович се пласира добре и улови.

beroe-chernomorets_30032014-10

Две минути по-късно след многоходова акция от страна на гостите Бранимир Костадинов получи топката в наказателното поле и отправи удар към вратата на „старозагорци“, блокиран от бранител в зелено.

В 39-ата минута Веселин Пенев потърси с дълъг пас Елиаш да Силва, но той се оказа прекалено бърз за бразилския полузащитник и топката попадна директно в стража на гостите.

beroe-chernomorets_30032014-9

Три минути след това „беройци“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на 25 метра вдясно от вратата на Живкович. С изпълнението се нагърби Салим Керкар, който изсипа топката в малкия пеналт, където най-съобразителен бе Георги Костадинов и отблизо с глава направи 3:0.

beroe-chernomorets_30032014-2

През второто полувреме „Берое“ продължи да бъде по-активния отбор на терена, организирайки повече голови положения.

В 49-ата минута Салим Керкар центрира в наказателното поле на гостите, но Младен Живкович изби. Кълбото попадна в Георги Костадинов, който стреля по земя, но отбраната на „Черноморец“ се справи в ситуацията и изчисти.

Секунди по-късно Георги Андонов напред на скорост през центъра на терена и стреля, но стражът на гостите парира в ъглов удар.

beroe-chernomorets_30032014-4

След блокиран удар на Самир Аясс топката попадна в Атанас Зехиров, който стреля по посока на вратата, но не намери рамките на целта.

В 53-ата минута Бранимир Костадинов засече с глава центрирана топка в наказателното поле, но кълбото премина покрай целта.

Салим Керкар стреля от далечна дистанция в 61-ата минута, но Младен Живкович бе внимателен в ситуацията и изчисти в корнер.

beroe-chernomorets_30032014-3

Минута по-късно Георги Андонов бе изведен зад защитата на гостите, но пресрещнат от Младен Живкович не успя да достигне кълбото, което бе избито от стража на гостите.

В 66-ата минута Симеон Райков стреля от пряк свободен удар, заложен на 24 метра от вратата на Иван Караджов, но топката премина високо над целта.

Три минути след това Виктор Шишков проби отдясно и стреля към вратата, но Младен Живкович бе заел правилното място и изчисти.

beroe-chernomorets_30032014-5

Секунди по-късно отново той се озова на голово положение, но ударът му бе париран от Живкович в ъглов удар. При последвалото центриране на Салим Керкар в наказателното поле Георги Андонов засече кълбото с глава, но встрани от целта.

В 73-ата минута Виктор Шишков бе изведен от Николай Чипев по десния фланг на атаката, но точно преди да отправи удар към вратата на Живкович, Александър Дамчевски се намеси решително и изчисти.

Десет минути по-късно Виктор Шишков навлезе в наказателното поле и бе съборен, но главният рефер на двубоя прецени, че дузпа няма.

Минута преди изтичането на редовните 90 отново той се озова на голова позиция след извеждащ пас на Иван Караджов, но ударът на Шишков попадна право в ръцете на Живкович.

beroe-chernomorets_30032014-6

По този начин момчетата на Петър Хубчев събраха 46 точки в актива и са лидер в подреждането на втората седмица. В следващия кръг на „А“ професионална футболна група „Берое“ гостува на „Любимец“ в едноименния град на 5-и април от 17 часа.

„Берое“ (Стара Загора) – „Черноморец“ (Бургас) 3:0
голмайстори: 1:0 Георги Андонов 8′, 2:0 Жуниор Мапуку 19′, 3:0 Георги Костадинов 41′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев (57′ – 15. Георги Динков)- 8. Самир Аясс, 70. Георги Костадинов – 17. Салим Керкар, 21. Елиаш да Силва (69′ – 13. Николай Чипев), 7. Георги Андонов (к) – 30. Жуниор Мапуку (45′ – 88. Виктор Шишков); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 14. Игнат Дишлиев, 92. Стефан Спировски; старши треньор: Петър Хубчев
„Черноморец“ (Бургас): 1. Младен Живкович – 23. Франциско Гомес – Чико, 13. Траян Траянов (36′ – 14. Жереми Манзоро), 21. Александър Дамчевски, 44. Венелин Филипов – 17. Ванчо Траянов (к), 45. Славчо Шоколаров (46′ – 3. Мартин Димов) – 87. Карлос Фонсека, 30. Лъчезар Балтанов, 11. Симеон Райков (73′ – 7. Милчо Ангелов) – 70. Бранимир Костадинов; неизползвани резерви: 32. Стефано Кунчев, 4. Милен Василев, 8. Милен Гамаков, 25. Крум Стоянов; старши треньор: Димитър Димитров
жълти картони: Жуниор Мапуку (20′ – събличане на фланелката), Иво Иванов (64′ – груб фаул), Виктор Шишков (80′ – спречкване) [„Берое“] Траян Траянов (32′ – груб фаул), Бранимир Костадинов (80′ – спречкване) [„Черноморец“]
главен съдия: Калин Людмилов (София)
асистент-съдии: Цветан Трифонов (София), Ивайло Милов (София)
допълнителни асистент-съдии: Христо Ристосков (Сандански), Димитър Андреев (Кърджали)
четвърти съдия: Тони Пандарски (Пловдив)
дежурен делегат: Васил Василев (София)
съдийски наблюдател: Евгени Геров (София)