„Берое“ 99 победи „Черноморец“ и е на 1/8 финал

Съставът на „Берое“ 99 победи връстниците си от „Черноморец“ (Бургас) с 1:0 в мач бараж за класиране на 1/8 финалите от Републиканското първенство. Момчетата на Атанас Димитров бяха по-добрия отбор през всички 70 минути, владееха повече топката, имаха по-чистите положения и спечелиха напълно заслужено. Ценното попадение отбеляза Руси Чернаков в 40-та минута на срещата.

beroe99-chernomorets99_4

Първото полувреме бе по-спокойно и нямаше много чисти положения за гол пред двата състава. „Зелените“ атакуваха повече, но защитата на бургазлии се справяше.

Единственото по-сериозно положение пред „Берое“ бе в 9-та минута, когато Йоан Атанасчев стреля от около 18 метра, но ударът му премина на сантиметри от гредата на Станев.

beroe99-chernomorets99_3

В 24-та минута при една от контраатаките си „Черноморец“ имаха възможност да открият, след като Парашевов получи дълъг пас и навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от стража на „заралии“ Тодоров.

Втората част предложи доста повече емоции и положения, най-вече пред възпитаниците на Атанас Димитров, които откриха резултата в 40-та минута. Данчо Свиленски проби по десния фланг и центрира по земя към точката за дузпа, където непокритият Руси Чернаков реализира с плътен удар в долния ляв ъгъл.

beroe99-chernomorets99_1

„Беройци“ обаче продължиха с натиска. Пет минути след гола Атанасчев бе изведен в наказателното поле и стреля по земя, но вратарят улови.

В 48-та минута отново Атанасчев успя да задържи топката в наказателното поле на „Черноморец“, финтира бранител и стреля от аут линията, но вратарят отново се намеси.

В следващата атака Свиленски центрира на втора греда отдясно и Пеев засече с глава, но в тялото на противников играч и топката излезе в ъглов удар.

В 55-та минута Атанасчев завърши хубава атака с удар от малък ъгъл в наказателното поле, но ударът му отново бе спасен от Станев.

beroe99-chernomorets99_2

До края на срещата „Берое“ имаше още няколко добри атаки, владееше инициативата и не допусна сериозна опасност пред вратата си.

По този начин тимът се класира директно за 1/8 финалите за Купата на България, чийто жребий ще бъде теглен на 3 юни в София. Правилото за „регионален принцип“ не важи. Първите мачове са на 7 юни, а реваншът три дни по-късно.

„Черноморец“ 99 (Бургас) – „Берое“ 99 (Стара Загора) 0:1
голмайстори: 0:1 Руси Чернаков 40′
„Черноморец“ 99: 1. Иван Станев – 2. Иван Чавдаров (62′ – 6. Ивайло Ташев), 5. Кирил Иванов, 22. Стоян Русев, 15. Никола Николов – 14. Радослав Иванов, 4. Ивайло Димов (47′ – 7. Александър Маяков), 23. Павлин Костадинов (60′ – 13. Христо Саръстов), 9. Кристиян Парашевов – 10. Мартин Георгиев, 11. Николай Дробев; неизползвани резерви: 12. Мартин Любомиров, 3. Бойо Попов, 18. Кристиян Иванов, 17. Денис Стефанов;
„Берое“ 99: 1. Теодор Тодоров – 6. Велизар Василев, 5. Надим Ангелов, 13. Магдален Петров, 4. Радослав Калчев – 14. Данчо Свиленски (68′ – 2. Живо Монев,), 8. Мартин Ковачев (70′ – 3. Илия Георгиев), 10. Руси Чернаков, 11. Костадин Пеев (64′ – 17. Божидар Джелебов) – 7. Йоан Атанасчев (55′ – 18 .Йордан Щерев), 9. Мариян Тонев (66′ – 16. Божидар Димитров); неизпозлвани резерви: 12. Венцислав Янков,  15. Виктор Станчев; старши треньор: Атанас Димитров
стадион: „Стефан Караджа“, Елхово