Четвърта победа в контролите – 3:0 над „Левски“

С убедителна игра „Берое“ победи с 3:0 „Левски“ в своята четвърта контрола от предсезонната подготовка в Правец днес. Това е четвърта поредна победа за „зелените“ от началото на тренировките през лятото. Пламен Димов си отбеляза гол в 39-ата минута, Жуниор Мапуку покачи на 2:0 минута по-късно. Всичко бе решено от Салим Керкар в 64-ата минута. Беройци можеха да победят и по-убедително след като бяха по-добрия отбор през целия мач.

В 6-ата минута Венцислав Христов се измъкна сам срещу Стефано Кунчев, но стреля в аут.

Пет минути по-късно бившият играч на „Берое“ Пламен Крумов центрира от ъглов удар, Валери Божинов засече с глава, но прати топката встрани от целта.

Последваха минути, в които „зелените“ наложиха тотален натиск, играта се водеше изцяло в половината на „Левски“ с епизодични минавания на центъра от столичани.

В 18-ата минута топката бе центрирана топка по дясното крило, където бе Венцислав Христов. Той пробва директен удар от воле, но топката мина високо над вратата.

Минута след това Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар в близост до тъч линията, но Стефано Кунчев се извиси над всички в наказателното поле и улови сигурно.

В 33-ата минута Антон Огнянов бе фаулиран на 26-27 метра фронтално на вратата. Пламен Крумов стреля, но право в стената.

Три минути по-късно Роман Прохазка центрира и топката попадна в Стефан Велев, който я насочи добре към вратата, но кълбото попадна в ръцете на Иван Караджов.

levski-beroe_3

В 39-ата минута Венцислав Христов бе фаулиран близо до тъч линията. Той сам застана зад кълбото и центрира в наказателното поле, където Пламен Димов между куп от играчи не успя да избие топката и след рикошет в тялото му тя попада във вратата.

Само минута по-късно „Берое“ заслужено стигна и до втори гол. Жуниор Мапуку получи извеждащ пас от Георги Костадинов през централните защитници на „Левски“, изпревари излизащия напред Стефано Кунчев, финтира го и на опразнената врата се разписа за 0:2.

В 42-ата минута двойно подаване между Пламен Димов и Роман Прохазка завърши с удар на първия, но топката не намери целта.

„Беройци“ направиха още една атака като по учебник в продължението на първата част. Георги Костадинов центира прострелно в наказателното поле. Топката попадна в Мапуку, но той не бе в подходяща позиция да стреля. Кълбото се върна във Веселин Пенев, който с едно подаване потърси Аясс. Халфът пробва изненадващ удар, но Стефано Кунчев внимаваше и спаси.

След почивката „Берое“ отново стоеше по-добре на терена, въпреки множеството смени, които треньорското ръководство извърши.

В 50-ата минута Антон Огнянов стреля добре, топката обаче рикошира в крака на Владимир Зафиров и излезе в тъч.

levski-beroe_2

Седем минути след това Лъчезар Балтанов подаде към Роман Прохазка, който центрира за Радослав Димитров. Защитникът овладя на гърди и пробва задна ножица, но бе неточен и уцели и Веселин Пенев.

„Берое“ стигна до трети гол в 64-ата минута когато Стефан Спировски изведе Салим Керкар сам срещу Стефано Кунчев, французинът залъга добре вратаря и отбеляза за 0:3.

В 69-ата минута Роман Прохазка пробва удар в ъгъла на вратата на „Берое“, но Иван Караджов се намеси перфектно и успя да избие.

Минута по-късно Станислав Костов се справи с Пламен Димов и центрира на другия ъгъл на наказателното поле за Салим Керкар, който стреля, но ударът му бе блокиран добре от защитата.

В 72-ата минута Станислав Костов получи ново извеждащо подаване сам срещу вратаря, но на неудобния му ляв крак и ударът му бе по-слаб, което позволи на Кунчев да спаси.

Владимир Гаджев изпълни късо пряк свободен удар в страни за Балтанов в 78-ата минута. Лъчезар Балтанов подаде на Прохазка, който стреля, но високо над вратата.

В 85-ата минута Стефан Спировски изведе перфектно Станислав Костов, зад защитата, но нападателят се заблуди, че е в положение на засада и не успя да овладее и отправи удар.

Минута след това Роман Прохазка отне топката, освободи се и стреля, но право в ръцете на Иван Караджов.

В самия край на мача Аласан Н’Диайе извърши груб фаул, за което получи директен червен картон. Такъв получи и Пламен Димов, който провокира спречкване след фаула.

Следващата контрола на „Берое“ е на 8 юли от 18:30 часа отново в Правец срещу „Локомотив“ (София).

„Левски“ (София) – „Берое“ (Стара Загора) 0:3
голмайстори: 0:1 Пламен Димов 39′(автогол), 0:2 Жуниор Мапуку 40′, 0:3 Салим Керкар 64′
„Левски“ (София): 1. Стефано Кунчев, 71. Пламен Крумов, 35. Пламен Димов, 5. Борислав Стойчев, 33. Галин Ташев, 77. Стефан Велев (46′ – 28. Радослав Димитров), 30. Лъчезар Балтанов, 7. Роман Прохазка, 8. Антон Огнянов (59′ – 12. Божидар Краев), 17. Валери Домовчийски (88′ – 19. Илия Димитров), 86. Валери Божинов (46′ – 45. Владимир Гаджев); старши треньор: Хосе Мурсия
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 2. Илия Мунин (62′ – 19. Пламен Тенев), 3. Владимир Зафиров (54′ – 5. Танко Дяков), 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев (62′ – 15. Георги Динков) – 8. Самир Аясс (60′ – 4. Аласан Н’Диайе), 70. Георги Костадинов (54′ – 27. Игор Джоман) – 88. Димо Бакалов (54′ – 17. Салим Керкар), 21. Елиаш (62′ – 92. Стефан Спировски), 7. Венцислав Христов (62′ – 29. Крис Гади) – 10. Жуниор Мапуку (54′ – 9. Станислав Костов); старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Георги Костадинов (35′ – груб фаул) [„Берое“]
червени картони: Пламен Димов (90′ – спречкване) [„Левски“]; Аласан Н’Диайе (90′ – груб фаул) [„Берое“]
стадион: Градски, Правец