Нулево реми с ЦСКА в последната проверка

ЦСКА и „Берое“ завършиха при резултат 0:0 в последната контрола на двата тима от лятната подготовка. „Зелените“ имаха далеч по-чистите голови положения и контролиха мача през цялото време. Срещата ще се запомни с греда след игра с глава на Аласан Н’Диайе и изпусната дузпа от Венцислав Христов през първото полувреме.

В 11-ата минута при хубаво извеждащо подаване за Димо Бакалов от Венцислав Христов от далеч се наложи вратарят на ЦСКА Якуб Дивиш да излезе извън наказателното поле, за да не се измъкне крилото на „Берое“ очи в очи с него.

Четири минути по-късно Салим Керкар центрира от корнер към Аласан Н’Диайе, който засече с глава в малкото наказателно поле, но топката срещна страничната греда.

cska-beroe_1

Димо Бакалов центрира остро от пряк свободен удар близо до тъч линията в ляво по атаката на „Берое“ в 19-ата минута, но топката попадна право в ръцете на Якуб Дивиш.

В 36-ата минута Пламен Крачунов изпусна Димо Бакалов, който го надбяга и защитникът на ЦСКА фаулира Бакалов в наказателното поле. Реферът посочи точката за изпълнение на дузпа. С изпълнението се нагърби Венцислав Христов, но ударът му в долния ляв ъгъл на вратата на Якуб Дивиш бе твърде слаб, а стражът хвана ъгъла и успя да парира.

cska-beroe_3

В 38-ата минута Самир Аясс изведе много добре Елиаш, който стреля над вратата, но бе останал и в засада.

Венцислав Христов стреля от границата на наказателното поле в 40-ата минута, топката обаче мина на метър встрани от целта.

В продължението на първата част Иван Стоянов центрира от пряк свободен удар на 30 метра от вратата. Бергонси надскочи всички и засече с глава, но много неточно и над вратата.

След почивката, в 47-ата минута Венцислав Василев напредна от дясно и центрира, но Иво Иванов направи добър шпагат и успя да изпрати топката в ръцете на Иван Караджов преди кълбото да стигне в краката на Буш.

В 51-ата минута Жуниор Мапуку се освободи от Апостол Попов и стреля по диагонал, но не успя да намери целта.

cska-beroe_2

Четири минути по-късно Петър Хубчев пусна нови 9 футболисти в игра, а на терена през целия мач останаха само Иво Иванов и Самир Аясс.

В 62-ата минута Салим Керкар се възползва от грешка на Венцислав Василев в наказателното поле, измъкна се и стреля към вратата, но Якуб Дивиш скъси разстоянието добре и успя да блокира удара на французина.

Станислав Костов се озова на чиста позиция в наказателното поле в 82-ата минута, Стоян Колев излезе напред и успя да блокира удара му, след това изпусна топката, но Костов не успя да стигне до нея преди стража на ЦСКА да я улови отново.

При следващата атака Стефан Спировски стреля добре, но топката не намери целта.

В 84-ата минута Фелипе намери Луис Соарес, който стреля, но твърде далеч от целта.

cska-beroe_4

Две минути по-късно Стефан Спировски центрира от пряк свободен удар в наказателното поле към близката греда от където Венцислав Василев изчисти в корнер. След късото изпълнение топката попадна отново в Спировски пред наказателното поле, македонецът стреля, но ударът му бе блокиран.

Това бе последната контрола на „Берое“ от лятната подготовка. „Зелените“ се прибират днес в Стара Загора където ще се готвят до първия мач от сезона, който е на 20 юли, неделя от 20:00 часа на ст. „Берое“ срещу „Черно море“.

ЦСКА (София) – „Берое“ (Стара Загора) 0:0
ЦСКА (София): 33. Якуб Дивиш (74′ – 99. Стоян Колев), 3. Александър Тунчев (46′ – 5. Сендрино Мисиджан), 19. Апостол Попов (к) (77′ – 48. Божидар Чорбаджийски), 6. Пламен Крачунов (46′ – 21. Венцислав Василев), 31. Кристиан Супусепа (77′ – 24. Юлиан Чапаев), 5. Тодор Янчев (6′ – 10. Иван Маркович), 22. Еденилсон Бергонси (66′ – 71. Антон Карачанаков), 4. Стивън Съндей (66′ – 8. Борис Галчев), 7. Тони Силва (66′ – 26. Жоан Фелипе Рибейро), 73. Иван Стоянов (46′ – 17. Серджиу Флорин Буш), 9. Мартин Камбуров (46′ – 2. Луис Соарес); старши треньор: Стойчо Младенов
„Берое“ (Стара Загора): 73. Иван Караджов (55′ – 22. Благой Макенджиев) – 2. Илия Мунин (55′ – 19. Пламен Тенев), 6. Иво Иванов (к), 4. Аласан Н’Диайе (55′ – 5. Танко Дяков), 28. Веселин Пенев (55′ – 15. Георги Динков) – 8. Самир Аясс, 70. Георги Костадинов (55′ – 92. Стефан Спировски) – 10. Венцислав Христов (55′ – 91. Крис Гади), 21. Елиаш (55′ – 27. Игор Джоман), 25. Димо Бакалов (55′ – 26. Салим Керкар) – 30. Жуниор Мапуку (55′ – 9. Станислав Костов); старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Александър Тунчев (33′ – груб фаул), Пламен Крачунов (36′ – груб фаул), Борис Галчев (80′ – груб фаул), Серджиу Флорин Буш (86′ – спречкване) [ЦСКА], Венцислав Христов (31′ – груб фаул), Георги Костадинов (44′ – груб фаул), Стефан Спировски (62′ – груб фаул), Иво Иванов (86′ – спречкване) [„Берое“]
стадион: „Българска армия“, София