„Берое“ победи „Левски“ – 2:1

„Берое“ победи с 2:1 „Левски“ като всички попадения в мача паднаха през първата част. Жуниор Мапуку откри в 6-ата минута, а в 22-ата отново той покачи на 2:0. Валери Домовчийски отбеляза за „сините“ в 38-ата минута на срещата.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача като последен в класирането и след стотици медийни спекулации целящи да внесат още повече напрежение в редиците на „зелените“. „Левски“ пък смени през седмицата Хосе Мурсия със спортния директор Георги Иванов.

Петър Хубчев направи една промяна в състава спрямо срещата в Ловеч и пусна Венцислав Христов по крилото вместо Крис Гади, а Жуниор Мапуку влезе като нападател.

ПУБЛИКАТА

beroe-levski_fans

Феновете на „Берое“ започнаха мача със стотици запалени факли в зелено в цялата централна трибума.

НАЧАЛОТО НА МАЧА

beroe-levski_10082014-2

„Берое“ започна по-активно в мача. В 4-ата минута Венцислав Христов бе изведен отлично по крилото и нахлу в наказателното поле като пробва центриране, но топката бе в обсега на Стефано Кунчев, който пресече и улови.

ПЪРВИЯТ ГОЛ

Самир Аясс проби от дясно в 6-ата минута, центрира в наказателното поле, където Стефано Кунчев не успя да избие кълбото, то попадна в Жуниор Мапуку, който от границата на малкото наказателно поле се разписа за 1:0 в опразнената врата.

beroe-levski_10082014-1

В 9-ата минута след центрирана топка в наказателното поле тя някак попадна в Самир Аясс, който пробва удар, но той бе блокиран.

Девет минути по-късно Мигел Бедоя изведе хитро в коридор намиращия се на границата на малкия пеналт Анйете, който опита да преодолее Макенджиев технично, но неуспешно.

В 21-ата минута Владимир Гаджев стреля от пряк свободен удар, заложен в близост до дъгата на наказателното поле, но ударът на капитана на „Левски“ срещна стената от играчи.

ПО-ГОЛЯМ АВАНС И ПРОПУСК ЗА ТРЕТИ ГОЛ

В 22-ата минута след невероятна грешка на Стефано Кунчев извън пеналта Жуниор Мапуку се възползва, напредна няколко метра и на празна врата се разписа за 2:0.

beroe-levski_10082014-7

Две минути по-късно Жуниор Мапуку можеше да направи преднината далеч по-убедителна. Конгоанецът бе изведен зад защитата на „Левски“, но останал очи в очи със Стефано Кунчев, прати кълбото на сантиметри встрани от целта.

beroe-levski_10082014-6

Владимир Гаджев завърши многоходова акция на „Левски“ с удар над целта в 25-ата минута.

ГОЛ ЗА „ЛЕВСКИ“

В 36-ата минута Борислав Стойчев свали центрирана топка на Владимир Гаджев към Валери Домовчийски, който технично в долния десен ъгъл върна едно попадение и гостите в мача.

В добавеното време на първата част след многоходова атака на „Берое“ топката попадна в Салим Керкар, който стреля от далечна дистанция, но над целта.

beroe-levski_10082014-5

СЛЕД ПОЧИВКАТА

„Левски“ опита начален натиск през втората част, но благодарение на добрите намеси в отбрана той ще се запомни само с удар на Анйете в 50-ата минута от пряк свободен удар, но топката мина над напречната греда.

beroe-levski_10082014-4

В 56-ата минута Жуниор Мапуку пробва удар от 20-ина метра по земя, но прати топката встрани от целта.

Шест минути по-късно и минута преди да бъде заменен отново Мапуку пое на дъгата пред наказателното поле и пробва изненадващ удар, но далеч от целта.

beroe-levski_10082014-3

В 81-ата минута при центрирана топка в наказателното поле на „Берое“ куп от играчи се разминаха с кълбото, което в последствие бе изчистено от отбраната на домакините.

Четири минути по-късно Валери Божинов бе намерен в големия пеналт, но при опита си да овладее топката тя бе парирана от Веселин Пенев, който я предоставя на Благой Макенджиев.

В 88-ата минута Венцислав Христов бе изведен на скорост по дясното крило и центрира в наказателното поле, през куп от играчи топката попадна в Игор Джоман, който премина двама бранители и стреля, но над вратата.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

Идната събота, 16 август, „Берое“ гостува на „Славия“ в София от 18 часа.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Левски“ (София) 2:1
голмайстори: 1:0 Жуниор Мапуку 6′, 2:0 Жуниор Мапуку 22′, 2:1 Валери Домовчийски 38′
„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 21. Елиаш, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов, 8. Самир Аясс (51′ – 11. Крис Гади) – 27. Игор Джоман, 26. Салим Керкар, 30. Жуниор Мапуку (62′ – 3. Владимир Зафиров) – 10. Венцислав Христов (89′ – 4. Аласан Н’Диайе); неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 24. Михаел Ковачевич, 25. Димо Бакалов, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
„Левски“ (София): 32. Стефано Кунчев (46′ – 1. Кристиян Наумовски), 71. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Аймен Белаид, 14. Веселин Минев (46′ – 28. Радослав Димитров), 11. Луис Педро, 45. Владимир Гаджев (к) (65′ – 86. Валери Божинов), 8. Георги Сърмов, 10. Мигел Бедоя, 17. Валери Домовчийски, 20. Антонио Салес; неизползвани резерви: 15. Роман Прохазка, 21. Радослав Цонев, 35. Пламен Димов, 77. Стефан Велев; старши треньор: Георги Иванов
жълти картони: Самир Аясс (24′ – груб фаул), Венцислав Христов (64′ – груб фаул) [„Берое“]; Анйете (42′ – оспорване на съдийско решение), Владимир Гаджев (48′ – груб фаул) Луис Педро (64′ – груб фаул), Георги Сърмов (70′ – груб фаул) [„Левски“]
главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)
асистент съдии: Веселин Мишев (София), Емил Вангелов (Петрич)
допълнителни асистент съдии: Николай Йорданов (София), Радослав Станев (Варна)
четвърти съдия: Георги Тодоров (София)
дежурен делегат: Юри Стоименов (Кюстендил)
съдийски наблюдател: Светослав Славов (Варна)