„Берое“ U21 също убеди срещу „Славия“ и би с 2:0

„Берое“ U21 се наложи с 2:0 над „Славия“ и повтори убедителната игра на представителния тим срещу същия съперник два дни по-рано. При срещата, играна на ст. „Локомотив“ в Стара Загора, беройци доминираха тотално и можеха да победят и по-убедително. Със страхотен индивидуален редйд Михаел Ковачевич откри в 34-ата минута, а Александър Манолов покачи на 2:0 в 82-ата след две греди. Изключително силен мач направи Богомил Цинцарски на вратата на „Берое“, замествайки контузеният Михаил Михайлов, който бе титуляр в първите четири мача за „Берое“ U21.

beroeu21-slaviau21_1

В 3-ата минута Борислав Желязков стреля силно към долния ляв ъгъл на вратата, но стражът на „белите“ бе заел добра позиция и спаси.

Последваха минути на равностойна игра, в която и двата отбора не застрашиха особено Богомил Цинцарски и Диян Вълков. И докато в първите 30-ина минути и двата отбора не създадоха кой знае какво като положения, в последните 15 на първата част „беройци“ наложиха тотален натиск, който се увенча и с попадение, а спокойно головете можеха да са и повече от един в полза на домакините.

В 27-ата минута Михаел Ковачевич напредна от дясно, центрира в наказателното поле, където обаче Венцислав Иванов вместо да стреля директно се засуети и топката му бе отнета преди да успее да отправи удар.

beroeu21-slaviau21_5

Две минути по-късно при пряк свободен удар изпълнен от Кирил Личев центрира от пряк свободен удар, топката мина над главата на Михаел Ковачевич и попадна в краката на Илия Мунин, който стреля от близка дистанция, но Диян Вълков спаси.

В 33-ата минута Янис Карабельов стреля от 20-ина метра, но топката мина много далеч от целта.

beroeu21-slaviau21_0

В следващата атака „Берое“ излезе напред в резултата. Николай Георгиев върна назад за Михаел Ковачевич, който нямаше свой съотборник, с който да комбинира, затова навлезе от фланга към средата на терена, където направи двойно подаване с Венцислав Иванов, което му помогна да се измъкне очи в очи с Диян Вълков и с хитър удар да промуши топката покрай него в мрежата за 1:0.

В 39-ата минута Богомил Цинцарски изведе от вратата далеч напред в наказателното поле където Венцислав Иванов се пребори със защитник на „Славия“ и прехвърли и излезлият напред Диян Вълков от границата на наказателното поле, но прехвърли и вратата. Странно защо Ивайло Атанасов от Велико Търново обаче бе вдигнал високо своя флаг за засада и дори топката да беше влязла във вратата попадението нямаше да бъде зачетено.

Минута след това Александър Манолов отне топката, подаде за Николай Георгиев, който разтегли на ляво за Борислав Желязков. Без много подготовка Желязков стреля от 30-ина метра, но топката мина на сантиметри встрани от целта.

beroeu21-slaviau21_6

В 46-ата минута след удар на Денис Йорданов топката премина над вратата.

Две минути по-късно Александър Манолов получи извеждащ пас и опита удар без подготовка по земя, но топката мина покрай целта.

В 50-ата минута Богомил Цинцарски показа невероятен рефлекс на два пъти и спаси от изравняване. Здравко Милев центрира по земя в наказателното поле където от 7 метра Янис Карабельов стреля по посока на вратата, Богомил Цинцарски обаче се намеси блестящо и изби, топката попадна обаче на главата на Емил Стоев, който я насочи, но и този път Цинцарски бе страхотен и успя да спаси.

В 52-ата минута след центрирана топка в наказателното поле Ковачевич от непосредствена близост засече кълбото, но то срещна напречната греда на вратата зад Диян Вълков.

beroeu21-slaviau21_2

Кирил Личев пробва да изведе Борислав Желязков в наказателното поле пет минути по-късно, но топката дойде прекалено дълга и попадна в ръцете на вратаря.

В 67-ата минута Здравко Милев засече с глава центрирана от Тодоров в наказателното поле топка, но кълбото мина на сантиметри над целта.

В 74-ата минута след контраатака за „Славия“ топката бе центрирана в наказателното поле, където обаче Богомил Цинцарски внимаваше и изпревари Янис Карабельов преди нападателят на „Славия“ да играе с топката.

beroeu21-slaviau21_4

Две минути по-късно стражът на „Берое“ се намеси отново блестящо след многоходова акция на „белите“ в наказателното поле завършила с удар на Емил Стоев от границата на наказателното поле. В продължението отново Цинцарски закова топката в ръцете си след удар от близо на Стоев.

В 82-ата минута Богомил Цинцарски изрита в противниковата половина топката, тя попадна в Борислав Желязков, който напредна от ляво и центрира в наказатленото поле където Венцислав Иванов стреля от близко, топката срещна напречната греда и отскочи от гол линията. След това обаче тя попадна в Александър Манолов, който все пак я вкара след като кълбото срещна отново напречната греда, но се тупна зад линията след това и съдията посочи центъра.

В последните минути „белите“ опитаха да наложат натиск, но след удари на Емил Стоев бяха напълно отказани от безгрешния днес Цинцарски.

Следващият мач на „Берое“ е идният понеделник в „Хасково“ срещу местния тим.

„Берое“ U21 (Стара Загора) – „Славия“ U21 (София) 2:0
голмайстори:  1:0 Михаел Ковачевич 34′, 2:0 Александър Манолов 82′
„Берое“ U21: 33. Богомил Цинцарски – 3. Михаел Ковачевич, 5. Пламен Тенев, 2. Илия Мунин, 13. Емин Ахмед, 18. Жюлиен Бенков (87′ – 6. Ивайло Ангелов), 16. Кирил Личев, 14. Николай Георгиев (68′ – 4. Пейчо Енчев), 15. Борислав Желязков, 9. Александър Манолов, 10. Венцислав Иванов (83′ – 7. Димитър Видев); неизползвани резерви: 1. Веселин Добрев, Диян Динев, Никола Грозданов, Ивайло Иванов; старши треньор: Иван Гаджев
„Славия“ U21: 1. Диян Вълков, 19. Денис Йорданов, 5. Мирослав Иванов, 20. Ивайло Марков, 4. Димитър Тодоров, 10. Янис Карабельов (85′ – 15. Марио Наумов), 6. Владимир Семерджиев (к), 9. Емил Стоев, 14. Рангел Наков (46′ – 7. Китан Василев), 17. Денис Николов, 8. Здравко Милев; неизползвани резерви: 12. Християн Василев, 3. Марио Петков, 11. Илиан Касабов, 22. Валентин Костов, 16. Тодор Димов; старши треньор: Владимир Иванов
жълти картони: Жюлиен Бенков (‘ – груб фаул), Кирил Личев (‘ – груб фаул) [„Берое“ U21]; Ивайло Марков (22′ – груб фаул), Рангел Наков (29′ – груб фаул), Денис Николов (53’ – груб фаул) [„Славия“ U21]
главен арбитър: Георги Гинчев (Павликени)
асистент-арбитри: Ивайло Атанасов (Велико Търново), Енчо Енчев (Севлиево)
стадион: „Локомотив“, Стара Загора