„Берое“ U21 загуби в мач със седем гола

Съставът на „Берое“ U21 отстъпи с 4:3 от „Хасково“ в мач от VI кръг на Младежката група. Станислав Костов и Димитър Алексиев се отчетоха с хеттрик в срещата, а четвъртото попадение за домакините бе дело на бившият бероец Атанас Чепилов.

haskovou21-beroeu21_25082014-1

В 8-ата минута Кирил Личев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, бранител на домакините изчисти с глава. Топката попадна в Пейчо Енчев, който опита удар без подготовка, преминал високо над вратата.

В 19-ата минута Станислав Костов бе изведен в добра позиция, но стражът на домакините излезе предвидливо и улови топката, но извън наказателното поле. Кирил Личев центрира в наказателното поле, където Атанас Чепилов бе заел най-добра позиция и изчисти с глава.

В 22-ата минута Георги Коруджиев изпълни добре пряк свободен удар от 26 метра, но Богомил Цинцарски се намеси добре и спаси.

haskovou21-beroeu21_25082014-3

Две минути по-късно Станислав Костов напредна по лявото крило, след което потърси Кирил Личев вдясно. Роденият в Пазарджик футболист напредна няколко метра и центрира в наказателното поле, където Станислав Костов засече майсторски с глава за 0:1.

Малко след това Димитър Алексиев отблизо прати топката в мрежата на Цинцарски за 1:1.

Минута по-късно Атанас Чепилов проби отляво и потърси Димитър Алексиев, но Илия Мунин се намеси добре и изби в корнер.

В 29-ата минута самостоятелен рейд на Костов по лявото крило, завърши с удар на нападателя, преминал на сантиметри от левия страничен стълб в аут.

Две минути след това Кирил Личев изпълни корнер вдясно от вратата на домакините, Пламен Тенев засече с глава, но кълбото премина над напречната греда.

В 41-ата минута Атанас Чепилов със силен удар от 23 метра насочи топката към горният ляв ъгъл, но Богомил Цинцарски се намеси отлично и изби.

Минута по-късно Станислав Костов изведе Венцислав Иванов зад защитата на домакините. Последният прехвърли технично стража, който успя леко да закачи топката и тя напусна очертанията на терена в корнер.

В последната минута на първата част Кирил Личев изведе отдясно Венцислав Иванов, който центрира по земя към Борислав Желязков, но той бе в положение на засада.

Секунди по-късно Кирил Личев отправи слаб удар по земя към вратата на Емил Данчев, но без да затрудни стража.

haskovou21-beroeu21_25082014-4

Четири минути след почивката Кирил Личев изпълни свободен удар отдясно. След кратко разбъркване в наказателното поле топката попадна в Пейчо Енчев, който отправи удар от точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар, но над вратата.

В 52-ата минута Емин Ахмед центрира отляво, но Емил Данчев се намеси добре и не позволи на футболист в зелено да играе с топката.

Шест минути след това Деян Лозев отправи тежък удар от ъгъла на наказателното поле, но Богомил Цинцарски успя да парира.

В 62-ата минута Михаел Ковачевич напредна отдясно по атаката и намери в малкият пеналт Станислалв Костов, който овладя добре и отблизо отново даде преднина на старозагорци за 1:2.

Две минути по-късно Атанас Чепилов центрира в наказателното поле, където Богомил Цинцарски не отби топката по най-добрия начин и от грешката се възползва Димитър Алексиев, който довкара за 2:2.

В 73-ата минута Димитър Алексиев се възползва от грешка на защитата на старозагорци и с удар в горния десен ъгъл се разписа за 3:2.

Само минута по-късно домакините отбелязаха нов гол. Бившият футболист на „Берое“ Атанас Чепилов получи топката в наказателното поле, напредна няколко метра и прехвърли Цинцарски за 4:2.

haskovou21-beroeu21_25082014-5

В 84-ата минута Митко Плахов изведе Димитър Алексиев, но ударът на последния премина встрани от вратата.

В ответната атака Станислав Костов получи топката пред вратата на „Хасково“ и технично прехвърли Емил Данчев за 4:3.

В продължението Кирил Личев центрира на далечната греда към Александър Манолов, но стражът на домакините се намеси добре и не позволи на нападателя да отправи удар.

В следващия кръг „беройци“ приемат „Лудогорец“ U21. Срещата е на 10 септември (сряда) от 17 часа на ст. Локомотив.

„Хасково“ U21 – „Берое“ U21 4:3
голмайстори: 0:1 Станислав Костов 24′, 1:1 Димитър Алексиев 26′, 1:2 Станислав Костов 62′, 2:2 Димитър Алексиев 64′, 3:2 Димитър Алексиев 73′, 4:2 Атанас Чепилов 74′, 4:3 Станислав Костов 85′
„Хасково“ U21: 13. Емил Данчев, 42. Петьо Николов (к) (59′ – 44. Никола Петров), 22. Митко Плахов, 77. Бейсим Бейсим, 80. Атанас Кръстев, 14. Вълчан Чанев, 33. Георги Коруджиев, 11. Деян Лозев (82′ – 15. Александър Добрев), 9. Атанас Чепилов (78′ – 17. Бончо Панев), 10. Мариус Найденов, 39. Димитър Алексиев; неизползвани резерви: 19. Галиб Мустафа, 4. Юсеин Сабри
„Берое“ U21: 33. Богомил Цинцарски, 15. Пламен Тенев (к), 3. Михаел Ковачевич, 2. Илия Мунин, 13. Емин Ахмед, 10. Танко Дяков (77′ – 18. Жюлиен Бенков), 4. Пейчо Енчев, 16. Кирил Личев, 8. Борислав Желязков (46′ – 17. Никола Грозданов), 6. Венцислав Иванов (68′ – 9. Александър Манолов), 7. Станислав Костов; неизползвани резерви: 12. Веселин Добрев, 3. Диян Динев, 5. Денислав Димитров, 14. Николай Георгиев; старши-треньор: Иван Гаджев
жълти картони: Емил Данчев (18′ – игра с ръка извън наказателното поле), Митко Плахов (46′ – груб фаул) [„Хасково“ U21]
главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)
помощник съдии: Георги Стамболджиев (Пловдив), Йордан Петров (Пловдив)
стадион: „Градски“, Хасково