Неприятна загуба във Варна – 4:0

Съставът на „Берое“ допусна неприятна загуба с 3:0 при гостуването си на „Черно море“ във Варна. Гостите с нищо не отстъпваха на „моряците“ в игрови план, но инкасираха четири безответни попадения в 23-ата, 36-ата, 64-ата и 86-ата минута, дело на Мирослав Манолов, Матиас Курьор, Кирил Котев и Симеон Райков.

chernomore-beroe_19102014-5

СИЛНО НАЧАЛО ЗА „БЕРОЙЦИ“

Първите десет минути на двубоя преминаха под диктовката на „беройци“, като единственото положение, което се бе открило пред домакините бе в 3-ата минута, когато Марчин Буркхарт стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Благой Макенджиев.

В 6-ата минута Аласан Н’Диайе направи опит за извеждащ пас към Елиаш, но топката бе прекалено бърза за бразилеца.

Две минути след това главният арбитър на срещата отсъди пряк свободен удар за нарушение срещу Салим Керкар. Потърпевшият центрира в големия пеналт, но отбраната на „Черно море“ изчисти.

Секунди по-късно Крис Гади предостави топката на Салим Керкар, който напредна с няколко крачки и стреля, но топката премина на сантиметри над целта.

Аласан Н’Диайе засече центрирана от Веселин Пенев топка в 9-ата минута, но стражът Георги Китанов бе заел добра позиция и улови.

chernomore-beroe_19102014-2

ПРОМЯНА НА ФРОНТА НА АТАКИТЕ

В следващите минути домакините поеха инициативата и организираха повече атаки пред вратата на Благой Макенджиев.

В 11-ата минута пробив на Матиас Курьор завърши с центриране към Мирослав Манолов, но защитата на „беройци“ изби.

Три минути по-късно центрирана в пеналта на „Берое“ топка не бе засечена и попадна право в ръцете на Благой Макенджиев.

В 19-ата минута Матиас Курьор комбинира със Стенио Дос Сантос, който навлезе в наказателното поле и отправи удар от малък ъгъл, но Благой Макенджиев спаси.

Две минути след това Михаел Ковачевич фаулира Иван Коконов в големия пеналт и главният арбитър отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините. Зад топката застана Мирослав Манолов, който бе безпогрешен с удар в долния десен ъгъл на вратата – 1:0.

chernomore-beroe_19102014-4

НОВ ПРЕВЕС ЗА „БЕРОЙЦИ“

След точно половин час игра Игор Джоман центрира към Венцислав Христов, който овладя кълбото и стреля перфектно към горния ляв ъгъл на вратата, но стражът на домакините Китанов изчисти в ъглов удар. При изпълнението отбраната на „моряците“ се справи безпроблемно и изчисти.

В 33-ата минута Веселин Пенев подаде кълбото към Венцислав Христов, който от своя страна продължи траекторията на топката към Салим Керкар. Алжирецът пробва да стреля диагонално към вратата, но ударът му бе стопиран от защитник в зелено-бяло.

Две минути след това Елиаш се опита да изведе Венцислав Христов зад защитата на „Черно море“, но Георги Китанов бе по-съобразителен в ситуацията и улови топката преди десетката на „Берое“ да я достигне.

Но вместо „беройци“ да изравнят резултата в края на първата част, за нещастие инкасираха ново попадение в 36-ата минута, когато Бекир Расим изведе Матиас Курьор, а той останал срещу Благой Макенджиев покачи на 2:0.

В 37-ата минута Салим Керкар получи кълбото в пеналта и стреля, но прати топката над рамката на вратата.

Две минути след това Крис Гади комбинира с Елиаш, който стреля, но топката се отби в страничния стълб на пазената от Георги Китанов врата.

В 42-ата минута Стенио Дос Сантос отправи удар от далечна дистанция, но Благой Макенджиев сигурно спаси.

В продължението на първото полувреме Аласан Н’Диайе завърши самостоятелен рейд с удар от ъгъла на големия пеналт, но прати топката над целта.

chernomore-beroe_19102014-3

РАВНОСТОЙНО НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ

В 48-ата минута Венцислав Христов центрира от пряк свободен удар, но защитата на „Черно море“ изчисти предвидливо.

След точно час игра Марчин Буркхардт пробва късмета си от далечна дистанция, но прати кълбото високо над напречната греда.

В 62-ата минута при изпълнение на ъглов удар пред вратата на „Черно море“ Венцислав Христов стреля към целта, но топката бе парирана. Тя бе засечена с глава от Аласан Н’Диайе, но Георги Китанов запази хладнокръвие и улови кълбото.

ОТНОВО „МОРЯЦИТЕ“ В АТАКА

Две минути след това резултатът стана 3:0. При изпълнение на корнер пред вратата на „беройци“ Кирил Котев бе изпуснат от отбраната на гостите и необезпокояван се разписа от близка дистанция.

В 70-ата минута Симеон Райков центрира в наказателното поле, но Благой Макенджиев се извиси и улови кълбото преди Матиас Курьор да играе с него.

Три минути по-късно Матиас Курьор получи топката в пеналта и стреля оттам, но не намери целта.

„ЗЕЛЕНИЯТ“ ОТГОВОР

В 79-ата минута Жуниор Мапуку получи топката на границата на пеналта, но вместо да стреля, комбинира с Веселин Пенев, който продължи към Венцислав Христов. „Десетката“ на „Берое“ стреля отдалеч, но топката попадна право в Китанов.

Три минути по-късно Крис Гади получи кълбото по десния фланг и навлезе в наказателното поле, където топката бе отнета от краката му.

chernomore-beroe_19102014-6

„ЧЕРНО МОРЕ“ С ПОСЛЕДЕН НАТИСК

В 85-ата минута Симеон Райков потърси Живко Петков, който предостави топката на Мирослав Манолов и играчът с номер 20 вкара кълбото във вратата на Макенджиев, но попадението бе отменено поради засада.

Секунди след това Матиас Курьор проби отдясно и намери отлично Симеон Райков, който разстреля Благой Макенджиев за 4:0.

В продължението на срещата Крис Гади повали Георги Китанов, който получи контузия при сблъсъка и се наложи да напусне терена. Гади бе изгонен от Станислав Ставров и директен червен картон, а като вратар срещата доигра Мирослав Манолов.

chernomore-beroe_19102014-7

КАКВО ПРЕДСТОИ

След тази среща „беройци“ заемат трета позиция с непроменен актив от 21 точки. Следващият шампионатен двубой за „заралии“ е на 24-и октомври, когато „беройци“ гостуват на „Ботев“ в Пловдив.

„Черно море“ (Варна) – „Берое“ (Стара Загора) 4:0
голмайстори: 1:0 Мирослав Манолов 23′ (д), 2:0 Матиас Курьор 36′, 3:0 Кирил Котев 64′, 4:0 Симеон Райков 86′
„Черно море“: 33. Георги Китанов – 25. Александър Александров, 6. Кирил Котев (к), 7. Бекир Расим (59′ – 11. Живко Петков), 4. Михаил Венков – 84. Тодор Паланков, 18. Марчин Буркхардт (89′ – 24. Слави Сталев) – 19. Матиас Курьор, 8. Стенио Дос Сантос, 17. Иван Коконов (56′ – 13. Симеон Райков) – 20. Мирослав Манолов; неизползвани резерви: 26. Илко Пиргов, 91. Живко Атанасов, 30. Димо Атанасов, 10. Марк Клок; старши треньор: Никола Спасов
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 24. Михаел Ковачевич (68′ – 2. Илия Мунин), 5. Танко Дяков (54′ – 30. Жуниор Мапуку), 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 4. Аласан Н’Диайе, 27. Игор Джоман – 11. Крис Гади, 21. Елиаш, 26. Салим Керкар – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 73. Иван Караджов, 15. Георги Динков, 92. Стефан Спировски, 25. Димо Бакалов, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Тодор Паланков (69′ – груб фаул), Мирослав Манолов (83′ – груб фаул) [„Черно море“]
червени картони: Крис Гади (90′ + 4′ – груб фаул) [„Берое“]
главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)
асистент-съдии: Георги Славов (Плевен), Ивайло Атанасов (Велико Търново)
допълнителни асистент-съдии: Георги Давидов (Велико Търново), Живко Недялков (Бургас)
четвърти съдия: Георги Ковачев (Бургас)
дежурен делегат: Димитър Димитров (Русе)
съдийски наблюдател: Димитър Костов (Бургас)