„Берое“ удари „Левски“ насред Герена – 0:1

„Берое“ постигна втора поредна победа в шампионата, надделявайки днес с 1:0 над състава на „Левски“ в София. „Беройци“ доминираха през по-голямата част на двубоя, като организираха повече голови положения, а едно от тях бе реализирано в гол от Елиаш в 70-ата минута. „Сините“ завършиха двубоя с човек по-малко, след като в 55-ата минута влезлият като резерва Мирослав Иванов бе изгонен за втори жълт картон. Това бе трета победа на „старозагорци“ над „Левски“ на стадион „Георги Аспарухов“.

levski-beroe_07112014-1

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Двата отбора влязоха с равен актив от точки в този кръг, като „Берое“ бе на трета, а „сините“ – на четвърта позиция заради победата в Стара Загора с 2:1.

РАВНОСТОЙНО НАЧАЛО

В 10-ата минута Луис Педро получи топката по десния фланг и в последствие центрира в пеналта, но там липсваше играч в син спортен екип и отбраната на „Берое“ се справи без проблеми при изчистването.

Пет минути по-късно Венцислав Христов навлезе в наказателното поле и центрира, но след неубедителната намеса на отбраната на „Левски“ все пак бранител в синьо изчисти топката от голлинията.

levski-beroe_07112014-2

Венцислав Христов бе изведен хитро зад отбраната на домакините в 18-ата минута, но Роман Прохазка бе предвидлив и отне кълбото преди десетката на „Берое“ да се озове очи в очи със стража Пламен Илиев.

Шест минути след това Мирослав Иванов получи кълбото и го центрира в пеналта, но Благой Макенджиев улови без проблеми.

В 33-ата минута Георги Сърмов стреля плътно от пряк свободен удар, но топката срещна сглобката на вратата.

ЗЕЛЕНА ДОМИНАЦИЯ В КРАЯ НА ПЪРВАТА ЧАСТ

Три минути по-късно Салим Керкар получи кълбото от Георги Костадинов, но Пламен Димов изби в ъглов удар. При последвалото центриране стражът на „Левски“ Илиев бе извисен над всички и улови безпроблемно.

Силен удар на Венцислав Христов от ъгъла на пеналта в 39-ата минута бе отразен от Пламен Илиев.

levski-beroe_07112014-4

В ответната атака Владимир Гаджев пробва късмета си от далечна дистанция, но топката премина високо над напречната греда.

В 44-ата минута Игор Джоман нанесе удар отдалеч, но не намери целта.

В последната минута на първата част добра атака, преминала през Елиаш и Салим Керкар, бе завършена с удар на Венцислав Христов, но след рикошет топката напусна в ъглов удар, при чието изпълнение Пламен Илиев не срещна проблеми и улови.

ЗЕЛЕН ПРЕВЕС И СЛЕД ПОЧИВКАТА

Две минути след подновяването на играта Елиаш намери Крис Гади, който от своя страна комбинира с Венцислав Христов, но ударът на десетката на „Берое“ от близка дистанция премина встрани от рамката на вратата.

В 55-ата минута Мирослав Иванов получи втори жълт и съответно червен картон за задържане срещу Крис Гади и „сините“ останаха с човек по-малко. При изпълнения в ситуацията пряк свободен удар Салим Керкар стреля в стената от играчи.

levski-beroe_07112014-3

Две минути след това Веселин Пенев центрира към далечната греда, но главният арбитър Цветан Кръстев отсъди нарушение на Салим Керкар в атака.

В 61-ата минута Салим Керкар центрира в пеналта, където Крис Гади засече кълбото с глава, но главният рефер бе отсъдил нарушение в атака.

Седем минути по-късно Крис Гади центрира към Венцислав Христов, който засече кълбото, но след рикошет то напусна в корнер.

В 70-ата минута усилията на „беройци“ бяха възнаградени с попадение. При центриране от ъглов удар на Салим Керкар топката срещна страничната далечна греда, а Елиаш от метър разстояние я довкара за 0:1.

Три минути по-късно Иво Иванов се намеси решително при пробив на Мигел Бедоя в наказателното поле, като изчисти кълбото в ъглов удар.

levski-beroe_07112014-5

В ответната контраатака Салим Керкар получи топката от Елиаш, но ударът на първия премина покрай целта.

В 75-ата минута удар на Антонио Аниете от границата на наказателното поле не намери рамката на вратата.

Минута по-късно Елиаш предостави кълбото на Венцислав Христов, който стреля от границата на пеналта, но бе неточен.

В продължението на срещата влезлият като резерва Танко Дяков стреля плътно по диагонал от наказателното поле, но Пламен Илиев изчисти.

До края на двубоя домакините все по-често поглеждаха към вратата на Благой Макенджиев, но не успяха да организират чисто голово положение и резултатът остана непроменен – 0:1.

levski-beroe_07112014-6

КАКВО СЛЕДВА

След този двубой „Берое“ събра 27 точки и окупира третата позиция след 15-ия кръг. Предстои пауза в шампионата поради срещите от квалификационния етап на Евро 2016, а „заралии“ подновяват похода си в „А“ група на 23 ноември срещу столичния „Славия“.

„Левски“ (София) – „Берое“ (Стара Загора) 0:1
голмайстори: 1:0 Елиаш 70′
„Левски“: 23. Пламен Илиев – 13. Наджиб Амари (7′ – 16. Мирослав Иванов), 35. Пламен Димов, 3. Аймен Белаид, 14. Веселин Минев – 45. Владимир Гаджев (79′ – 12. Божидар Краев), 8. Георги Сърмов (72′ – 17. Валери Домовчийски) – 15. Роман Прохазка, 10. Мигел Бедоя, 11. Луис Педро – 20. Антонио Аниете; неизползвани резерви: 1. Кристиян Наумовски, 71. Пламен Крумов, 4. Мики Орачев, 77. Стефан Велев; старши треньор: Георги Иванов
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов – 11. Крис Гади (75′ – 25. Димо Бакалов), 21. Елиаш (90′ – 5. Танко Дяков), 26. Салим Керкар – 10. Венцислав Христов (90′ – 30. Жуниор Мапуку); неизползвани резерви: 73. Иван Караджов, 19. Пламен Тенев, 4. Аласан Н’Диайе, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Пламен Димов (27′ – груб фаул), Георги Сърмов (34′ – груб фаул), Мирослав Иванов (51′ – груб фаул), Роман Прохазка (59′ – груб фаул), Божидар Краев (90′ – нарушение) [„Левски“] Веселин Пенев (80′ – бавене на играта) [„Берое“]
червени картони: Мирослав Иванов (55′ – втори жълт картон за задържане)
главен съдия: Цветан Кръстев (Варна)
асистент-съдии: Диян Вълков (Варна), Илиян Капарашев (Велико Търново)
допълнителни асистент-съдии: Станислав Ставров (Велико Търново), Борислав Колев (София)