„Берое“ загуби от „Ботев“ с 1:0 втората контрола

„Берое“ загуби с 1:0 от „Ботев“ втората контрола на тима от зимната подготовка. Мачът се игра на базата на „канарчетата“ в Коматево, а единственото попадение отбеляза Лъчезар Балтанов в 34-ата минута. Двата отбора си разделиха преимуществото в отделните полувремена като в първото домакините стояха малко по-добре, а във второто беройци имаха доста повече положения, които обаче не успяха да реализират. Мачът бе предаван на живо, като всяка контрола на „Берое“ от клубната телевизия beroe.tv.

botev-beroe_24012015-1

Литовецът Валдемар Боровский не взе участие в срещата, тъй като сутринта преди мача се наложи да се прибере в родината си заради семейни проблеми.

Хубчев започна с Благой Макенджиев на вратата. В дясната зона на защитата заигра Пламен Тенев, а в ляво Веселин Пенев. В средата си партнираха Иво Иванов и Владимир Зафиров. Игор Джоман и Георги Костадинов започнаха като опорни халфове. Антон Огнянов започна по десния фланг на полузащитата, а Салим Керкар – от ляво. Елиаш игра като офанзивен халф зад нападателя Жуниор Мапуку.

През първата част двата отбора предложиха равностоен футбол, с редица единоборства, предимно в централната част на терена.

В 3-ата минута Елиаш открадна една топка в центъра и пробва да изведе Салим Керкар, но Йордан Христов го изпревари в наказателното поле.

Минута след това след многоходова атака, Божидар Васев центрира в наказателното поле, Иван Цветков стреля в тялото на Иво Иванов, топката попадна в Мариян Огнянов, който шутира от границата на пеналта, но на сантиметри от страничната греда.

В 11-ата минута Георги Костадинов открадна една топка в центъра от Мариян Огнянов и изведе Мапуку, който излезе на стрелкова позиция и стреля в близкия ъгъл на пазената от Михаил Иванов врата. Стражът на „канарчетата“ изби в ъглов удар. Керкар центрира, а бранител на домакините изчисти от гол линията.

botev-beroe_24012015-4

„Канарчетата“ организираха добра атака минута по-късно, при която Мариян Огнянов изведе Йордан Христов на десния фланг, но бранителят не центрира добре и топката премина над вратата.

В 20-ата минута Божидар Васев стреля по земя от границата на наказателното поле, но Благой Макенджиев улови без проблем.

Две минути по-късно след центриране на Йордан Христов в наказателното поле на „Берое“ Цветелин Чунчуков засече от въздуха, но ударът му бе прекалено слаб и стражът на „зелените“ улови.

В 29-ата минута Лазар Марин центрира в наказателното поле на „Берое“, но Благой Макенджиев улови без проблем.

„Ботев“ излезе напред в резултата в 34-ата минута когато Лазар Марин проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Лъчезар Балтанов засече и откри резултата.

В 37-ата минута Антон Огнянов бе изведен по левия фланг, влезе към наказателното поле и стреля, но след удара му топката премина над вратата.

В последната минута на първата част Мариян Огнянов центрира от корнер, но Пламен Николов извърши нарушение в атака.

В 50-ата минута Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, но Михаил Иванов се извиси над всички и спаси.

Минута по-късно Йордан Христов центрира в наказателното поле на „Берое“, където Чунчуков засече с глава, но неточно.

botev-beroe_24012015-5

В 61-ата минута Мариян Огнянов центрира от ъглов удар, топката бе избита в краката на Дрянов, който стреля от границата на пенала, но над вратата.

Минута след това беройци организираха добра атака при която Георги Динков изведе Станислав Костов в пеналта, нападателят пробва да намери Папшис, но бранител на домакините пресече със сетни усилия.

В 67-ата минута Владимир Айтов стреля добре изненадващо от дистанция, но над вратата.

Четири минути по-късно Атанас Зехиров пробва удар от далечна дистанция, но много неточно.

botev-beroe_24012015-2

Павел Петков изведе Станислав Костов на стрелкова позиция в наказателното поле на домакините в 73-ата минута. След ударът на нападателя на „Берое“ Михаил Иванов парира. Топката попадна в Крис Гади, който стреля без подготовка, но прекалено леко и защитата на „канарчетата“ се справи.

В 77-ата минута Християн Казаков центрира в пеналта на „зелените“, но Аласан Н’Диайе изби в корнер. След неговото изпълнение Росен Колев засече с глава, но неточно.

В 83-ата минута Крис Гади пробва добро извеждащо подаване, но топката мина зад гърба на Станислав Костов и преди да стигне в Самир Аясс Михаил Иванов излезе напред и я спаси.

Четири минути преди края на редовното време Благой Макенджиев спаси отлично отправена от пряк свободен удар топка.

В 88-ата минута Крис Гади центрира за Станислав Костов в наказателното поле, но Владимир Айтов отклони в ъглов удар. Атанас Зехиров центрира от корнера към далечната греда, но ударът на Аласан Н’Диайе с глава не намери целта.

Християн Казаков стреля от пряк свободен удар в 90-ата минута, но бе неточен.