„Берое“ U17 и „Черно море“ не се победиха – 1:1

Юношеските формации до 17 години на „Берое“ и „Черно море“ не се победиха, завършвайки 1:1, в двубой от XXVII кръг на Елитната група. „Беройци“ откриха резултата в 8-ата минута чрез Атанас Панов, а 8 минути преди края на редовното време Николай Николов изравни. Двубоят ще се запомни и с двете изпуснати дузпи от всеки отбор и напрежението, царящо между резервните скамейки на двата треньорски щаба и съдийската тройка.

beroeu17-chernomoreu17_14032015-team

В 5-ата минута Мартин Сираков стреля по диагонал от 22-3 метра, но топката попадна право в ръцете на Веселин Добрев.

Шест минути по-късно „беройци“ излязоха напред в резултата с първата си по-сериозна атака в двубоя. Калоян Динев намери по отличен начин Атанас Панов в наказателното поле, а последният залъга технично стража на „Черно море“ и останал сам срещу опразнената врата се разписа за 1:0.

В 15-ата минута Преслав Георгиев стреля от дистанция, но кълбото премина покрай вратата, пазена от Павлин Евтимов.

Три минути след това Атанас Панов също пробва късмета си от дъгата на наказателното поле, но топката не намери рамката на вратата.

beroeu17-chernomoreu17_14032015-1

В 24-ата минута Валери Христов бе изпуснат от отбраната на „Берое“ в наказателното поле на „заралии“, но останал очи в очи срещу Веселин Добрев не успя да намери целта, изпращайки топката встрани от целта.

Секунди по-късно отново той центрира в пеналта на „беройци“, но стражът Добрев запази самообладание и улови.

Цанко Иванов изпълни пряк свободен удар в 28-ата минута, но Веселин Добрев боксира успешно.

В 35-ата минута центрирана от ъглов удар топка попадна в намиращия се в пеналта Станислав Белчев, който овладя кълбото и стреля, но ударът бе слаб и не затрудни Павлин Евтимов.

Минута след това Атанас Панов стреля от пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай целта.

beroeu17-chernomoreu17_14032015-3

В 49-ата минута Румен Касабов стреля от дъгата на пеналта, но бе неточен.

Седем минути по-късно Атанас Панов изпълни пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата на гостите, но центрираната в пеналта топка напусна терена без играч на „Берое“ да играе с нея.

В 58-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Валери Христов получи два жълти картона в рамките на няколко секунди. Първият за нарушение, а вторият бе показан за реплика и обида към съдията.

В 62-ата минута Мартин Ковачев получи топката в наказателното поле, където, обаче, бе фаулиран от играч на гостите и главният арбитър посочи точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Преслав Георгиев, но стражът на „Черно море“ Павлин Евтимов парира удара на нападателя.

beroeu17-chernomoreu17_14032015-2

Пет минути по-късно реферът Стилиян Иванов отсъди дузпа и за „Черно море“ за нарушение в пеналта на „Берое“. С изпълнението се нагърби Румен Касабов, но ударът му премина на сантиметри встрани от рамката на вратата.

В 72-ата минута Александър Михайлов стреля от пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но Веселин Добрев прояви завиден рефлекс и изби в ъглов удар. При последвалото центриране защитата на „заралии“ се засуети, топката попадна в Николай Николов, който отблизо вкара кълбото за 1:1.

Минута по-късно Цветелин Атанасов пробва удар от дистанция, но топката право в ръцете на Павлин Евтимов.

В 74-ата минута Атанас Панов стреля от дъгата на наказателното поле, но бе неточен.

beroeu17-chernomoreu17_14032015-4

Със спечелената точка от този двубой „Берое“ събра 53 пункта и се намира на 6-о място в класирането. В следващия кръг „беройци“ гостуват на „Локомотив“ в Пловдив на 18-и март от 14:30 часа.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Черно море“ U17 (Варна) 1:1
голмайстори: 1:0 Атанас Панов 8′, 1:1 Николай Николов 72′
„Берое“ U17: 22. Веселин Добрев – 77. Ивайло Стоянов, 5. Станислав Белчев, 13. Калоян Динев, 81. Ангел Денчев – 92. Петър Болградов, 14. Неделин Бакърджиев (54′ – 17. Мартин Ковачев), 8. Атанас Панов, 91. Мерхан Мустафов (60′ – 80. Мартин Ковачев) – 88. Цветелин Атанасов, 11. Преслав Георгиев; неизползвани резерви: 12. Мирослав Тачев, 70. Янчо Янчев, 19. Надим Ангелов, 2. Георги Алтънски; старши треньор: Митко Джоров
„Черно море“ U17: 1. Павлин Евтимов – 2. Валери Христов, 3. Александър Михайлов, 14. Светослав Павлов (65′ – 22. Владислав Георгиев), 13. Цанко Иванов – 6. Костадин Димитров (60′ – 4. Мартин Петров), 7. Николай Богданов, 15. Слави Славов, 21. Мартин Сираков – 16. Николай Николов, 23. Румен Касабов; неизползвани резерви: 12. Кристиян Кръстев, 18. Георги Радев; старши треньор: Калоян Георгиев
жълти картони: Мерхан Мустафов (31′ – разкарване на топката), Калоян Динев (32′ – груб фаул) [„Берое“ U17] Румен Касабов (55′ – груб фаул), Валери Христов (58′ – груб фаул), Мартин Петров (77′ – груб фаул) [„Черно море“ U17]
червени картони: Валери Христов (58′ – втори жълт картон за реплика) [„Черно море“ U17]
главен арбитър: Стилиян Иванов (Пловдив)
асистент-арбитри: Николай Чакъров, Цветан Горанов (Пловдив)