„Берое“ U21 загуби от „Локо“ U21 (Сф) с 2:0

Младежкият тим на „Берое“ отстъпи с 2:0 на „Локомотив“ U21 (София) при гостуването си в столицата. Мачът се игра на базата ОСК в кв. Драгалевци. Беройци имаха своите шансове, особено през второто полувреме, но не успяха да се възползват от тях. Мартин Маринов откри в 26-ата за „Локомотив“, а Даниел Васев бе точен от дузпа в 83-ата минута на двубоя.

В 7-ата минута Георги Динков напредна по левия фланг и центрира по земя, Александър Манолов засече от границата на малкия пеналт, но след рикошет в бранител топката излезе в корнер. След центрирането на Кирил Личев обаче защитата изби.

Минута след това след центриране на Трайков от корнер Динков засече с глава, топката се върна отново в него и при добавката той я прати над рамката.

Венцислав Иванов навлезе в наказателното поле в 11-ата минута след добър пробив и шутира, но след удара му кълбото не намери целта.

В 13-ата минута Георги Динков изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената, върна се с него, и той веднага стреля. Венцислав Иванов овладя и отправи нов удар, но край вратата.

В 26-ата минута Станислав Йорданов изведе Мартин Маринов в наказателното поле на „Берое“ след бърза контраатака и нападателят на „Локомотив“ откри за 1:0.

Александър Манолов пусна техничен пас към Венцислав Иванов на скорост в наказателното поле в 41-ата минута, но за малко нападателят на „Берое“ бе изпреварен от защитник на „Локомотив“, който успя да изчисти в корнер преди топката да бъде насочена към вратата.

В 44-ата минута Станислав Йорданов стреля от далеч, но слабо и твърде неточно.

В 49-ата Георги Динков бе изблъскан грубо с ръце при атака на домакините, но реферът подмина ситуацията. Бисер Христов центрира в наказателното поле, но топката не попадна в играч на „Локомотив“.

След сериозно разбъркване на втора греда топката тупна коварно пред гол линията и без изчистена от беройци предотвратявайки втори гол за „Локомотив“ в 54-ата минута.

В 56-ата минута след заучено положение при корнер Кирил Личев получи по земя и стреля, но кълбото срещна купа от играчи и не успя да намери целта.

Десет минути по-късно Емин Ахмед проби добре от дясно и подаде към Кирил Личев, който изведе с едно подаване Александър Манолов, но страничният рефер маркира засада.

В 78-ата минута Мартин Маринов стреля от дистанция, но този път авторът на гола на „Локомотив“ не намери рамката на вратата.

Даниел Васев бе точен от дузпа в 83-ата минута за нарушение отсъдено срещу самия него минута по-рано. Той прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Михаил Михайлов, а стража избра противоположния ъгъл.

След разбъркване след цетнриране от корнер в 89-ата минута Жюлиен Бенков засече от границата на малкия пеналт, но не успя да нанесе силен удар.

В 90-ата минута Георги Динков стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

„Локомотив“ U21 (София) – „Берое“ U21 (Стара Загора) 2:0
голмайстори: 1:0 Мартин Маринов 26′, 2:0 Даниел Васев 83′
„Локомотив“ U21 (София): 13. Кристиян Кацарев, 18. Бисер Христов, 6. Антон Славчев, 5. Валентин Йочев, 2. Иван Гогов, 26. Слави Паскалев, 16. Мартин Маринов, 14. Даниел Васев, 7. Станислав Йорданов, 17. Диитър Велковски, 19. Григор Андреев; резерви: 99. Мирослав Кръстанов, Божидар Карамфилов, Огнян Младенов, Денислав Петров, Ермес Кандела, Никола Димитров.
„Берое“ U21 (Стара Загора): Михаил Михайлов, Денислав Димитров, Жюлиен Бенков, Ивайло Иванов (46′ – Диян Димов), Георги Динков, Пейчо Енчев, Кирил Личев, Димитър Трайков, Никола Грозданов, Александър Манолов (73′ – Димитър Видев), Венцислав Иванов (59′ – Емин Ахмед); неизползвани резерви: Богомил Цинцарски, Ивайло Ангелов, Николай Георгиев; старши треньор: Иван Гаджев
жълти картони: Станислав Йорданов (35′ – груб фаул), Бисер Христов (56′ – реплика) [„Локомотив“]; Денислав Димитров (50′ – груб фаул) [„Берое“]
главен съдия: Людмил Павлов (Етрополе)
асистент съдии: Владимир Владимиров (Кюстендил), Мартин Никифоров (Перник)
стадион: ОСК „Левски-Драгалевци“, София