„Берое“ U17 надделя в градското дерби

Юношите младша възраст на „Берое“ победиха с 2:1 градския съперник „Верея“ в двубой от 31-и кръг на Елитната група до 17 години. И двата отбора изиграха здрав двубой с голови възможности пред двете врати, но „заралии“ съумяха да бъдат на два пъти точни чрез Руси Чернаков и Денислав Станчев. Едно попадение за „Верея“ отбеляза Станислав Митов.

beroeu17-vereyau17_04042015-2

В 3-ата минута след късо изпълнение на ъглов удар Ангел Денчев стреля от дистанция, но прати топката над рамката на вратата.

Три минути след това Янчо Янчев центрира в малкия пеналт, където Иван Червенаков засече отблизо, но топката се отби от крак на бранител на символичните гости и напусна в ъглов удар.

В 12-ата минута отново Янчев центрира в наказателното поле, а там по отличен начин бе застанал Руси Червенаков, който отблизо се разписа за 1:0.

Три минути по-късно резултатът бе изравнен. Станислав Митов получи кълбото на точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар, откъдето стреля, а топката влетя в мрежата на Теодор Тодоров с помощта на напречната греда – 1:1.

Радослав Кожухаров отправи удар от дъгата на наказателното поле в 20-ата минута, но изпрати топката покрай целта.

Четири минути след това Ивайло Стоянов центрира към Руси Чернаков, но ударът му бе избит от бранител в син спортен екип.

В 29-ата минута Петър Болградов засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но тя премина встрани от рамката на вратата.

beroeu17-vereyau17_04042015-3

Две минути по-късно Галин Иванов стреля от далечна дистанция, но не застраши вратата на Теодор Тодоров, изпращайки кълбото високо над целта.

В 38-ата минута Руси Чернаков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където обаче стражът на „Верея“ надскочи всички и боксира. Топката попадна в Ангел Денчев, който стреля отдалеч, но не успя да намери рамката на вратата.

В 49-ата минути отново той стреля по земя от дъгата на пеналта, но топката премина встрани от целта.
Станислав Белчев засече центрирана в наказателното поле топка в 63-ата минута, но кълбото срещна левия страничен стълб на вратата.

В 65-ата минута стражът Теодор Тодоров позволи на изсипана в наказателното поле топка да го прехвърли по нелеп начин, но за щастие в пеналта липсваше играч на „Верея“, който да насочи кълбото във вратата и то излезе в аут.

beroeu17-vereyau17_04042015-0

В ответната атака Марчо Костадинов навлезе отдясно в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но топката премина малко встрани от целта.

В 68-ата минута „беройци“ отново успяха да излязат напред в резултата. Денислав Станчев бе оставен елементарно от отбраната на „Верея“ и роденият през 2000 година футболист с лекота се справи и със стража на символичните гости, за да даде нова преднина на „зелените“.

Седем минути след това Руси Чернаков центрира в наказателното поле, но там стражът на гостите бе необезпокояван и улови без проблеми.

В 77-ата минута хубава атака, развила се по десния фланг и преминала през Ивайло Стоянов, Атанас Панов и Руси Чернаков, завърши с удар на последния от дъгата на наказателното поле, но десетката на „заралии“ изпрати топката над рамката на вратата.

В последната минута на редовното време Мартин Маринов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, но там Теодор Тодоров улови безпроблемно.

beroeu17-vereyau17_04042015-team

След този успех „беройци“ вече са с актив от 60 точки и заемат шесто място при изиграването на всички двубои от кръга. Следващата седмица, на 8-и април възпитаниците на Митко Джоров гостуват на „ДИТ Спорт“ в София, а двубоят е с начален час 15:30.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Верея“ U17 (Стара Загора) 2:1
голмайстори: 1:0 Руси Червенаков 12′, 1:1 Станислав Митов 15′, 2:1 Денислав Станчев 68′
„Берое“ U17: 1. Теодор Тодоров – 7. Янчо Янчев (53′ – 9. Марчо Костадинов (72′ – 17. Божидар Димитров)), 5. Надим Ангелов, 11. Станислав Белчев, 15. Ангел Денчев – 6. Петър Болградов, 8. Атанас Панов, 19. Мерхан Мустафов (53′ – 14. Неделин Бакърджиев), 10. Руси Чернаков – 18. Ивайло Стоянов, 16. Иван Червенаков (53′ – 13. Денислав Станчев); неизползвани резерви: 12. Симеон Андреев, Магдален Петров, Георги Алтънски; старши треньор: Митко Джоров
„Верея“ U17: 12. Стоян Димитров – 13. Максим Змеев, 2. Станислав Митов, 16. Николай Величков, 30. Тодор Иванов – 17. Симеон Христов, 10. Мартин Маринов, 24. Пламен Михайлов (62′ – 9. Иван Вачков), 8. Радослав Кожухаров – 4. Ивайло Драгиев, 20. Галин Иванов (53′ – 11. Георги Койчев); неизползвани резерви: 1. Захари Чакъров, 5. Мартин Загорски, 18. Божидар Нуцов, 3. Радослав Минчев, 7. Живко Монев; старши треньор: Венцислав Кенов
жълти картони: Руси Чернаков (65′ – нарушение), Надим Ангелов (79′ – нарушение) [„Берое“ U17]; Пламен Михайлов (61′ – нарушение), Максим Змеев (78′ – груб фаул) [„Верея“ U17]
главен арбитър: Павел Мичев (Габрово)
асистент-арбитри: Асен Крумов, Здравко Николов (Плевен)
дежурен делегат на БФС: Кънчо Кашеров (Стара Загора)