Болезнена загуба от „Локо“ Сф – 1:4

„Берое“ допусна много неприятна загуба с 1:4 от „Локомотив“ (София) в мач от XXIV кръг на „А“ група. Срещата тръгна по кошмарен начин за „зелените“ като Ламжед Шехуди се възползва от грешка в отбраната и отбеляза още в 37-ата секунда на мача. Точно когато беройци погледнаха напред в края на продължението за първата част Йордан Тодоров се разписа след контра. Всичко в мача бе решено в началото на втората част когато само в рамките на минута между 51-ата и 52-ата Емил Гъргоров и Владислав Романов използваха пространства в защитата на „Берое“, за да доведат резултата до 0:4. Салим Керкар върна едно попадение за „Берое“ в 54-ата минута на срещата.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Това бе последният мач от XXIV кръг на „А“ група. Преди началото му „Литекс“ победи 1:0 „Ботев“ в Пловдив. Така „Локомотив“ бе на 4-о място преди началото на двубоя с актив от 40 точки, с една повече от „Берое“ на петата позиция с 39.

СЪСТАВИТЕ

beroe-lokomotivsf_05042015-3

Наказанията в защита наложиха доста промени в състава на „Берое“. Като ляв бек вместо Веско Пенев започна Антон Огнянов, а Владимир Зафиров бе заменен от Танко Дяков. В атакуващ план пък вместо Савио Нсереко титуляр започна Георги Андонов.

КОШМАРНО НАЧАЛО

Още в 37-ата секунда на мача „Берое“ отстъпваше в резултата. След грешка в отбраната на „Берое“ Том бе свободен да центрира в малкото наказателното поле, където Ламжед Шехуди бе изпуснат от защитата на „зелените“ и технично преодоля Благой Макенджиев за 0:1.

В 4-ата минута Салим Керкар бе намерен пред наказателното поле на „Берое“, залъга технично двама бранители на гостите преди да стреля, но ударът му бе париран от Божидар Митрев. Топката попадна в намиращия се непосредствена близост Георги Андонов, но десетката на „Берое“ стреля над целта.

Четири минути по-късно Танко Дяков направи нова грешка в половината на „Берое“ и позволи на Том да навлезе на скорост в наказателното поле, откъдето стреля, но Благой Макенджиев изби в ъглов удар. При последвалото центрирана отбраната на „заралии“ се справи и изчисти.

В 13-ата минута Салим Керкар центрира от корнер вляво от вратата на „Локомотив“, но отбраната на „железничарите“ изчисти. Топката попадна в Атанас Зехиров, който стреля плътно от дистанция, но Божидар Митрев спаси.

Пет минути по-късно след слаб диагонален удар на Том топката попадна право в ръцете на Макенджиев.

В 22-ата минута Емил Гъргоров стреля зад границата на наказателното поле, но бе неточен, изпращайки топката над рамката на вратата.

ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЯ ЗА „БЕРОЕ“

Жуниор Мапуку центрира отляво към намиращия се на границата на малкия пеналт Танко Дяков в 27-ата минута, но ударът с глава на защитника премина над целта.

В 31-ата минута Савио Нсереко центрира в наказателното поле, където Георги Андонов игра с глава, но прати топката на сантиметри встрани от целта.

Три минути след това пас бе предназначен за намиращия се в наказателното поле Георги Андонов. Нападателят бе повален от Александър Бранеков, но главният рефер подмина ситуацията.

beroe-lokomotivsf_05042015-4

В 35-ата минута Том центрира в пеналта на „заралии“, но там липсваше играч в червено-черен спортен екип и Благой Макенджиев улови необезпокояван.

Салим Керкар центрира в наказателното поле на гостите в 38-ата минута, но бранител на „Локомотив“ изчисти право в намиращия се на ъгъла на пеналта Жуниор Мапуку, който стреля силно оттам, но бе неточен.

В 40-ата минута Атанас Зехиров стреля от дистанция, но топката премина високо над рамката на пазената от Божидар Митрев врата.

Секунди по-късно Жуниор Мапуку навлезе в наказателното поле на „Локомотив“ и пусна пас, успореден на голлинията, търсейки свой съотборник, но бранител на „железничарите“ изчисти през погледа на Савио Нсереко.

МИТРЕВ СПАСЯВА В ПОСЛЕДНИЯ МОМЕНТ И ГРЕДА

В 43-ата минута Антон Огнянов центрира в малкия пеналт, където Георги Андонов засече с глава, но Божидар Митрев изби в ъглов удар с върха на пръстите си. След изпълнението на Салим Керкар Иво Иванов стигна до топката и я насочи отлично с глава, но нацели напречната греда.

beroe-lokomotivsf_05042015-2

В първата от трите добавени минути на първата част Емил Гъргоров центрира от пряк свободен удар, но Иво Иванов надскочи всички и изчисти.

ВТОРИ ГОЛ ЗА „ЛОКОМОТИВ“

Шокът за „зелените“ стана още по-голям в третата минута добавено време на първото полувреме. Тогава защитата на „Берое“ не успя да пресече многоходова акция от страна на гостите. Емил Гъргоров стреля фронтално на целта, но топката среща напречната греда, за да попадне директно в Йордан Тодоров, който от непосредствена близост бе безпогрешен и вкара за 0:2.

След почивката, в 49-ата минута Владислав Романов проби от ляво и центрира към Антонио Ливраменто, който засече от точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар, но изпрати топката в аут.

ДВА БЪРЗИ ГОЛА ЗА ГОСТИТЕ ПРЕЗ ПАУЗАТА

В 51-ата минута Том проби през центъра и потърси намиращия се вдясно от себе си Йордан Тодоров, който технично върна към Емил Гъргоров, а той се разписа отблизо за 0:3.

Още в следващата минута Владислав Романов бе изпуснат от ляво по атаката и останал сам срещу Благой Макенджиев се разписа за 0:4.

КЕРКАР БЕЛЕЖИ ЗА „БЕРОЕ“

В 54-ата минута Салим Керкар се разписа с чудесен изстрел зад границата на наказателното поле.

beroe-lokomotivsf_05042015-0

Иво Иванов засече центрирана от ъглов удар топка в 60-ата минута, но не успя да намери рамката на вратата.

В 69-ата минута Салим Керкар изведе в коридор Станислав Костов, но деветката на „беройци“ не успя да отправи удар, а топката бе изчистена от краката му.

ДОИГРАВАНЕ

Три минути по-късно Том навлезе в наказателното поле на „Берое“ и опита да прехвърли Благой Макенджиев, но неуспешно.

В 78-ата минута Савио получи топката в близост до аут линията и върна към намиращия се в ляво от него Игор Джоман, който бе фаулиран от Александър Бранеков в наказателното поле, но арбитърът Ивайло Стоянов отново подмина ситуацията.

beroe-lokomotivsf_05042015-1

В 85-ата минута Салим Керкар центрира от ъглов удар, но отбраната на „Локомотив“ изчисти преди играч в зелено да играе с топката.

Две минути преди края на редовното време Валдемар Боровски намери по отличен начин намиращия се в непосредствена близост до левия страничен стълб Салим Керкар, но алжирецът прати топката високо над целта.

Във втората от трите добавени минути Савио Нсереко навлезе в наказателното поле, но не успя да завърши атаката си с удар, а бе повален от Александър Бранеков и топката напусна в аут.

След загубата днес „Берое“ остава на пето място с актив от 39 точки. С 4 повече са „Локомотив“ (София) и „Литекс“, които заемат съответно третото и четвъртото място в класирането.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Литекс“ в Ловеч. Мачът е на 11 април, събота, от 20:00 часа. За тази среща от състава на „Берое“ ще отпадне Иво Иванов, който получи днес своя девети жълт картон в първенството и ще бъде наказан с лишаване от състезателни права за две срещи.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Локомотив“ (София) 1:4
голмайстори: 0:1 Ламжед Шехуди 1′, 0:2 Йордан Тодоров 45’+3′, 0:3 Емил Гъргоров 51′, 0:4 Владислав Романов 52′, 1:4 Салим Керкар 54′
„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров (64′ – 2. Валдемар Боровски), 6. Иво Иванов (к), 5. Танко Дяков (29′ – 77. Савио Нсереко), 7. Антон Огнянов – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов – 10. Георги Андонов, 21. Елиаш, 26. Салим Керкар – 30. Жуниор Мапуку (64′ – 9. Станислав Костов); неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 15. Георги Динков, 4. Аласан Н’Диайе, 8. Самир Аясс; старши треньор: Петър Хубчев
„Локомотив“ (София): 1. Божидар Митрев – 69. Елтон Дос Реис, 15. Траян Траянов, 6. Александър Бранеков (к), 16. Камен Хаджиев – 47. Антонио Ливраменто (81′ – 9. Преслав Йорданов), 66. Орлин Старокин – 33. Том (74′ – 26. Иво Иванов), 23. Емил Гъргоров, 11. Владислав Романов – 29. Ламжед Шехуди (43′ – 77. Йордан Тодоров); неизползвани резерви: 84. Валентин Галев, 8. Румен Трифонов, 14. Даниел Васев, 19. Димитър Велковски; старши треньор: Димитър Васев
жълти картони: Иво Иванов (45′ – груб фаул), Георги Костадинов (55′ – груб фаул), Елиаш (58′ – груб фаул) [„Берое“]; Том (55′ – оспорване на съдийско решение), Камен Хаджиев (64′ – груб фаул) [„Локо“ Сф]
червени картони: [„Берое“]; [„Локо“ Сф]
главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)
асистент съдии: Николай Георгиев (София), Мирослав Максимов (Сандански)
допълнителни асистент съдии: Николай Йорданов (София), Валентин Станчев (Сливен)
четвърти съдия: Емил Вангелов (Петрич)