„Берое“ изпусна „Литекс“ в Ловеч с 10 души

„Берое“ изпусна да победи „Литекс“ в Ловеч в мач от XXV кръг на „А“ група. Срещата завърши 1:1. Благой Макенджиев получи червен картон за принудителен фаул пред наказателното поле, за да предотврати голова опасност един на един за домакините още в 7-ата минута на мача и беройци доиграха срещата с 10 души. „Беройци“ обаче бяха по-активният тим, дори с човек по-малко през целия мач. Георги Андонов изпълни точно дузпа отсъдена за „Берое“ в 63-ата минута на мача. Георги Минчев изравни е 82-ата.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди срещата „Берое“ заемаше 5-ото място в класирането с актив от 39 точки. С 4 повече на четвърта позиция бяха домакините от „Литекс“.

СЪСТАВИТЕ

litex-beroe_11042015-1

След наказание в състава на „Берое“ се завърнаха Владимир Зафиров и Веселин Пенев, но поради 9-и жълт картон тази и следващата среща пропуска Иво Иванов. При това положение Георги Андонов се завърна с капитанската лента. Защитата бе прекроена като Боровски и Пенев играеха по двата фланга, а Елиаш и Зафиров си партнираха в средата. Като опорни халфове започнаха традиционните за този пост Игор Джоман и Георги Костадинов. Атанас Зехиров бе изнесен по-напред като дясно крило, от ляво действаше Керкар, а Савио Нсереко бе зад Георги Андонов, който започна на върха на атаката

ЧЕРВЕН КАРТОН ОЩЕ В НАЧАЛОТО

В 3-ата минута след слабо центриране на Савио Нсереко от ъгъла на наказателното поле топката попадна право в ръцете на Винисиус Баривиейра.

Три минути след това Атанас Зехиров се освободи от Васил Божиков и навлезе в наказателното поле на „Литекс“, където се свлече на земята, искайки нарушение, но такова нямаше според главния арбитър.

В 7-ата минута Благой Макенджиев се принужди да фаулира Кристиян Малинов пред наказателното поле при едно извеждащо подаване за младока, който го оставяше очи в очи със стража. Вихрен Манев веднага му показа червен картон. Илко Пиргов застана на вратата, а Валдемар Бороски бе заменен. При това положение Атанас Зехиров се върна по десния фланг на отбраната, а Нсереко заигра като дясно крило.

litex-beroe_11042015-4

Пауло Регуло изпълни пряк свободен удар в 11-ата минута, заложен на дъгата на наказателното поле, но топката срещна стената от играчи.

ДОБРА ИГРА ЗА „БЕРОЕ“ С 10 ДУШИ

В 14-ата минута Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен на 22 метра от вратата на Баривиейра, но бранител на домакините изчисти без проблеми.

Две минути след това Бьорн Йонсен стреля от дъгата на пеналта по диагонал, но не намери рамката на вратата.

В 17-ата минута Данило Асприля засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но ударът му бе прекалено слаб и неточен и не затрудни Илко Пиргов, който спаси.

В следващата атака Пауло Регула получи топката в ляво по атаката на „Литекс“ и направи опит за центриране, но Владимир Зафиров изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране след кратко разбъркване кълбото попадна в намиращия се на границата на наказателното поле Страхил Попов, който стреля директно към целта, но не я намери.

Отново Пауло Регула стреля силно по земя в 21-ата минута, но Илко Пиргов бе безупречен.

В 30-ата минута Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле, където, обаче, липсваше негов съотборник, който да засече топката и тя излезе в аут.

Пет минути преди края на редовното време Страхил Попов центрира в наказателното поле на „Берое“, но там Никола Колев извърши нарушение в атака.

Никола Колев пробва изстрел от далеч в 43-ата минута, но топката мина на метър над вратата.

ДВЕ ПРЕКРАСНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА „БЕРОЕ“ В КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

Винисиус Баривиейра се намеси отлично в последната минута на редовното време на първата част след центриране на Атанас Зехиров от дясно и ножичен удар на Владимир Зафиров с гръб към вратата. Бразилецът обаче изби топката, тя срещна гредата, а след това бе избита в корнер от защитник в оранжево преди Георги Костадинов да направи добавка от близо.

litex-beroe_11042015-6

В третата минута добавено време домакините имаха добра предпоставка за чиста голова опасност. Антон Недялков пусна пас в коридор към Бьорн Йонсен, но норвежецът се подхлъзна и не успя да достигне кълбото.

Салим Керкар изведе Георги Андонов в 4-ата минута продължение в наказатеното поле, но сантиметри не достигнаха на Андонов да отправи удар, Баривиейра успя да отбие, а нямаше играч на „Берое“, който да направи добавка.

litex-beroe_11042015-fans

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута Салим Керкар центрира от левия фланг, но Винисиус Баривиейра улови безпроблемно.

Две минути след това Страхил Попов центрира от ъглов удар вдясно от целта, но Илко Пиргов надскочи всички в наказателното поле и боксира, предотвратяйки опасност пред вратата си.

В 55-ата минута Атанас Зехиров стреля от пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта, но не успя да намери рамката на вратата, пращайки топката на около метър встрани от целта.

Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен вляво от вратата на домакините в 57-ата минута, но Васил Божиков изчисти с глава преди играч в бяло да засече кълбото.

НОВ ОТЛИЧЕН ШАНС ЗА „БЕРОЕ“

При последвалото изпълнение от корнер Салим Керкар центрира в малкото наказателното поле на „Литекс“, където няколко играчи се разминаха с кълбото, а Георги Костадинов го засече с глава отблизо, но не успя да намери рамката на вратата.

В 59-ата минита Данило Асприля стреля от дъгата на наказателното поле, но след рикошет в тяло на бранител на „Берое“ топката напусна в ъглов удар.

„БЕРОЕ“ ИЗЛИЗА НАПРЕД

В 62-ата минута Игор Джоман премина през трима играчи на „Литекс“ и нахлу в наказателното поле на домакините преди да бъде повален от Пламен Гълъбов и главният рефер Вихрен Манев посочи бялата точка.

Георги Андонов застана зад топката при дузпата и я изпрати със сила в центъра на вратата, залъгвайки стража Баривиейра.

В 72-ата минута Савио Нсереко засече с глава отблизо центрирана от Георги Костадинов топка, но ударът бе право в обсега на Винисиус Баривиейра, който улови без проблеми.

litex-beroe_11042015-7

НАТИСК ЗА „ЛИТЕКС“ И ИЗРАВНЯВАНЕ

Три минути след това Данило Асприля центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на „Берое“, където, обаче, Страхил Попов не успя да насочи топката по най-добрия начин към вратата на Илко Пиргов, който улови без проблеми.

В 79-ата минута Рафаел Перез засече с глава центрирана от пряк свободен удар топка, но не намери целта, изпращайки кълбото встрани от рамката на пазената от Илко Пиргов врата.

В 82-ата минута Румен Руменов центрира от ъгъла на наказателното поле към намиращия се на далечната греда Данило Асприля, който веднага подаде към непокрития Георги Минчев, а влезлият като резерва футболист се разписа от непосредствена близост за 1:1.

Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар в 86-ата минута, но Румен Руменов изчисти преди топката да попадне в наказателното поле на домакините.

litex-beroe_11042015-2

В триминутното добавено време и двата отбора не стигнаха до опасна голова възможност.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия кръг на 18 април 2015, събота от 17:00 часа „Берое“ гостува на „Ботев“ в пловдивския квартал Коматево.