„Берое“ измъкна 1:1 от „Ботев“ с 10 души

„Берое“ измъкна 1:1 в Коматево от „Ботев“ (Пловдив) с десет души в труден мач. Само в рамките на пет минути паднаха двата гола в мача през втората част. Мариян Огнянов откри за „Ботев“ в 63-ата, а след перфектно центриране на Салим Керкар точен за „Берое“ в 66-ата минута бе Елиаш. За трето поредно гостуване „зелените“ не завършиха мача с пълен състав, след червен картон за Самир Аясс още в 31-ата минута на срещата. За пореден път обаче „беройци“ играха силно, тактически правилно и с голямо себераздаване, което им донесе и точката.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в срещата на пета позиция с 40 точки, с две повече от „Ботев“, който бе шести.

СЪСТАВИТЕ

Заради наказания и контузии Петър Хубчев направи промени в състава на Берое. На мястото на наказания Благой Макенджиев започна Илко Пиргов. Като централна двойка защитници на местата на наказания Иво Иванов и контузения Владимир Зафиров започнаха Елиаш и Георги Динков. В атака Самир Аясс влезе на позицията зад нападателя, Савио Нсереко заигра от дясно, а Керкар – на традиционното ляво. Георги Андонов започна на върха на атаката и с капитанската лента.

Спрямо предишния мач с ЦСКА Петър Пенчев също направи промени – Радослав Терзиев и Лазар Марин влязоха в игра като титуляри вместо Филип Филипов и наказаният Даниел Златков.

НАЧАЛНИТЕ МИНУТИ

В 4-ата минута Савио Нсереко отне една топка в половината на домакините, напредна добре и пробва хитър извеждащ пас за Салим Керкар. В последният момент обаче защитник на домакините изби в корнер.

Лазар Марин центрира отляво в малкия пеналт в 5-ата минута, където, обаче, Мариян Огнянов остана под топката, изчистена в последствие от Веселин Пенев.

В 8-ата минута Георги Костадинов засече с глава центрирана от Салим Керкар топка, но я изпрати покрай вратата на Стаховяк.

Две минути по-късно Салим Керкар премина през трима играчи на домакините преди да стреля от границата на пеналта, но не затрудни Адам Стаховяк, който улови.

ЛЕК ДОМАКИНСКИ НАТИСК

В 14-ата минута многоходова акция за „Ботев“ премина през Иван Цветков, Божидар Васев и Мариян Огнянов и завърши с удар от малък ъгъл на последния, но топката бе напуснала пределите на терена, преди играчът с номер 7 да стреля.

Лазар Марин центрира отляво в 19-ата минута, но Илко Пиргов бе необезпокояван и улови без проблеми.

Минута след това Божидар Васев центрира към Момчил Цветанов, който обаче не успя да играе с топката заради решаващата намеса на Веселин Пенев и кълбото бе изчистено далеч от вратата на Илко Пиргов.

В 23-ата минута Иван Цветков центрира от пряк свободен удар, заложен на 24 метра от рамката на вратата, но в малкото наказателното поле липсваше играч на домакините, който да играе с кълбото.

Томаш Иршак центрира от фаул в наказателното поле в 27-ата минута, където отбраната на гостите изчисти, но право в Момчил Цветанов, който стреля зад границата на пеналта, а кълбото излезе в аут.

В 29-ата минута Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен вдясно от целта, но Адам Стаховяк успя да боксира преди играч на „Берое“ да играе с кълбото.

„БЕРОЕ“ ОТНОВО С 10 ДУШИ

„Берое“ остана за пореден мач с човек по-малко след като в 31-ата минута Самир Аясс направи втори фаул по десния фланг и получи втория си жълт картон в мача.

В 37-ата минута неразбирателство пред вратата на „Берое“ между Илко Пиргов и Елиаш, за щастие, не доведе до фатални последствия, след като бразилецът изчисти центрирана топка пред погледа на стража на гостите, а тя премина на около метър встрани от рамката на целта.

botevpd-beroe_18042015-2

В 43-ата минута Георги Костадинов пое топката в средата на терена и пусна за непокрития в дясно Савио Нсереко, който смени рязко посоката, справи се без проблем с Лазар Марин и стреля от границата на наказателното поле, но Адам Страховяк се намеси отлично и успя да избие перфектно насочената топка в корнер.

ДЪЖДОВНА ВТОРА ЧАСТ

След подновяването на играта за втората част, в 48-ата минута Салим Керкар отправи плътен изстрел зад границата на наказателното поле, но не намери рамката на вратата.

В 51-ата минута Лъчезар Балтанов стреля коварно от границата на пеналта, но Илко Пиргов успя да избие с върха на пръстите си в ъглов удар. В последствие на два пъти се получиха опасни разбърквания пред вратата на „Берое“, но и късмета предпази „заралии“ от попадение.

Лъчезар Балтанов пое топката в 57-ата минута, напредна и на скорост стреля по земя на хлъзгавия терен след завалелия през втората част дъжд, кълбото обаче мина на сантиметри край рамката след веща намеса на Илко Пиргов.

В 62-ата минута Георги Костадинов напредна от дясно и пусна пас успоредно на гол линията по земя към включилия се в атака Игор Джоман, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над целта.

БЪРЗИ ГОЛОВЕ ЗА 1:1

„Ботев“ излезе напред в резултата в 63-ата минута когато Лъчезар Балтанов отне топката с цената на неотсъдено нарушение срещу Веселин Пенев, пусна за Цветелин Чунчуков, който върна за непокрития в наказателното поле Мариян Огнянов, който си нагласи топката и по земя я насочи неспасяемо в мрежата за 1:0.

„Заралии“ обаче отговориха мигновено и бързо успяха да изравнят числовото неравенство в резултата. Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен на 24 метра вляво от вратата на „Ботев“, а в малкия пеналт топката достигна до Елиаш, който от непосредствена близост вкара топката в мрежата за 1:1.

В 68-ата минута Томаш Иршак центрира от ъглов удар вдясно от целта, но отбраната на „Берое“ изчисти, за да попадне топката в Божидар Васев, а последвалият му удар рикошира в бранител на „старозагорци“ и кълбото отново напусна терена в корнер.

Минута след това при центриране от ъглов удар в наказателното поле топката стигна до Цветелин Чунчуков, но ударът му премина малко над напречната греда.

В 75-ата минута Иван Цветков стреля от пряк свободен удар, заложен на 20 метра фронтално от целта, но топката премина на около метър над целта.

Георги Динков засече центрирана от Салим Керкар топка в 76-ата минута на мача, но не успя да намери рамката на вратата, пазена от Адам Стаховяк.

botevpd-beroe_18042015-3

В 86-ата минута при центриране от фаул се получи разбъркване в наказателното поле на „Берое“, където на няколко пъти играчи на домакините се разминаха в кълбото, но в крайна сметка то бе избито от отбраната на „заралии“.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ приема „Лудогорец“. Мачът е на 25 април 2015, събота, от 20 часа на стадиона под Аязмото.