„Берое“ U21 трети след успех над „Ботев“ с 2:0

Тимът на „Берое“ до 21 години постигна важна победа над „Ботев“ (Пловдив) с 2:0 в двубой от XXVI кръг на Младежката група. Попадения на Жуниор Мапуку и Антон Огнянов през първата част донесоха успеха на „беройци“ в срещата, играна днес от 16 часа на новия помощен терен на Спортна база „Берое“.

beroeu21-botevu21_20042015-5

В 6-ата минута Жуниор Мапуку получи топката пред наказателното поле и при опита си да навлезе с нея в наказателното поле стражът на „Ботев“ прояви съобразителност, скъси дистанцията и улови кълбото, не позволявайки на конгоанеца да завърши атаката си.

Шест минути след това добра атака, развила се по левия фланг, завърши с подаване на Кирил Личев към намиращия се в малкото наказателното поле Станислав Костов, който от своя страна задържа кълбото и вместо да стреля го върна към седмицата на „заралии“, но след удара на последния топката рикошира в бранител на гостите и напусна терена в ъглов удар.

В 19-ата минута Антон Огнянов пое самостоятелен рейд по лявото крило, елиминира един бранител на „Ботев“ и останал очи в очи с вратаря Мартин Атанасов, се опита да го прехвърли технично, но прати топката встрани от целта.

beroeu21-botevu21_20042015-4

В ответната атака Наско Милев получи топката по дясната страна на атаката на гостите и потърси Боримир Карамфилов, чийто удар от границата на пеналта премина над рамката на вратата.

„Беройци“ успяха да излязат напред в резултата в 27-ата минута, когато Кирил Личев намери Станислав Костов на десния фланг. Той навърза няколко защитници след себе си и центрира в малкия пеналт, където отлично пласиран бе Жуниор Мапуку, за да се разпише с глава за 1:0.

След половин час игра Серкан Юсеин отправи изстрел от дъгата на наказателното поле, но бе неточен.

Резултатът бе удвоен в 32-ата минута, когато при многоходова акция, преминала през Димитър Трайков, Жуниор Мапуку и Антон Огнянов, топката попадна в последния, а той използва по най-добрия начин открилото се свободно пространство пред себе си, напредна и завърши рейда си, отбелязвайки попадение със страхотен изстрел от границата на наказателното поле – 2:0.

beroeu21-botevu21_20042015-1

Две минути след това Станислав Костов комбинира с Антон Огнянов, който навлезе в наказателното поле, но вместо да стреля, реши да потърси намиращия вдясно от себе си Жуниор Мапуку, който, обаче, се размина с кълбото и то напусна пределите на терена в аут.

Антон Огнянов изпълни в 38-ата минута пряк свободен удар, заложен на 23 метра диагонално от целта, но изстрелът му не намери рамката на вратата.

Минута по-късно при изсипана от ъглов удар топка в наказателното поле на „Берое“ се получи разбъркване, а кълбото попадна в намиращия се на непосредствена близост от вратата Георги Куленов, но Жюлиен Бенков с решаваща намеса парира последвалия изстрел.

В 41-ата минута Антон Огнянов пусна хитър пас зад защитата на „Ботев“, предназначен за Жуниор Мапуку, който преодоля стража Мартин Димитров, но при опита си да вкара топката по атрактивен начин в опразнената врата конгоанецът я изпрати покрай целта.

beroeu21-botevu21_20042015-2

Последната голова възможност за първата част бе за „Ботев“, като Серкан Юсеин стреля от далечна дистанция, но ударът не затрудни Михаил Михайлов, който улови без проблеми.

В 48-ата минута Димитър Трайков навлезе на скорост в наказателното поле и бе фаулиран от защитник на „канарчетата“, но вместо нарушение последва жълт картон за Трайков за симулация.

Четири минути по-късно Наско Милев стреля от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата, но прати топката високо над нея.

В 56-ата минута Станислав Дрянов изпълни пряк свободен удар от удобна позиция в близост до вратата, но топката срещна стената от играчи, а в последствие бе изчистена от отбраната на „старозагорци“.

beroeu21-botevu21_20042015-7

Минута след това Атанас Куманов получи кълбото в наказателното поле, но решаващата намеса на Ивайло Ангелов в момента на изстрела предотврати по-сериозно положение пред вратата, пазена от Михаил Михайлов.

В 58-ата минута удар на Наско Милев не намери рамката на вратата.

Две минути по-късно при центриране от корнер на Димитър Трайков топката попадна в капитана Пламен Тенев, който стреля с гръб към вратата, а кълбото премина на сантиметри от целта.

В 62-ата минута след грешка от страна на стража на „Ботев“ топката попадна директно в Кирил Личев, който стреля от дъгата на пеналта, но не намери рамката на вратата.

В ответната атака Наско Милев излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от Михаил Михайлов.

beroeu21-botevu21_20042015-6

Антон Огнянов пробва късмета си от далечна дистанция в 67-ата минута, но не намери рамката на вратата.

Четири минути по-късно Серкан Юсеин отправи изстрел от 24 метра, но топката премина покрай целта.

Мартин Атанасов от гостите стреля в 79-ата минута от подобна дистанция, но и той бе неточен.

В последната голова възможност за двубоя Борис Тютюков стреля от далечна дистанция, Михаил Михайлов успя да парира, но топката попадна в намиращия се пред вратата на „Берое“ Християн Казаков, който стреля повторно, а стражът Михайлов затвърди безупречното си представяне, улавяйки кълбото.

beroeu21-botevu21_20042015-8

След този успех възпитаниците на Иван Гаджев събраха 40 точки, колкото и съперника от „Ботев“, но „заралии“ са с по-добри показатели в директни двубои и заемат трета позиция във временното класиране преди изиграването на всички двубои от кръга.

На 27-и април от 16 часа младежкият състав на „Берое“ гостува на „Лудогорец“ в Разград.

„Берое“ U21 (Стара Загора) – „Ботев“ U21 (Пловдив) 2:0
голмайстори: 1:0 Жуниор Мапуку 27′, 2:0 Антон Огнянов 32′
„Берое“ U21: 33. Михаил Михайлов – 77. Ивайло Ангелов, 91. Жюлиен Бенков, 19. Пламен Тенев (к), 5. Денислав Димитров – 4. Пейчо Енчев, 7. Кирил Личев – 88. Димитър Трайков, 17. Антон Огнянов (71′ – 92. Емин Ахмед), 9. Станислав Костов (82′ – 2. Михаил Димитров) – 10. Жуниор Мапуку (73′ – 15. Александър Манолов); неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 6. Борислав Желязков, 11. Димитър Видев, 80. Диян Динев; старши треньор: Иван Гаджев
„Ботев“ U21: 12. Мартин Димитров – 21. Атанас Куманов, 3. Георги Куленов, 4. Мартин Атанасов, 2. Владимир Айтов – 8. Валентин Томов (46′ – 20. Кристиян Димитров) , 10. Серкан Юсеин (77′ – 19. Борис Тютюков) – 14. Боримир Карамфилов (73′ – 9. Емил Камберов), 11. Станислав Дрянов, 13. Християн Казаков (к) – 22. Наско Милев; неизползвани резерви: 25. Стамен Бояджиев, 7. Гери Димитров, 5. Самер Алхусейн, 18. Рактех Игнатов; старши треньор: Иван Кочев
жълти картони: Димитър Трайков (48′ – симулация), Жюлиен Бенков (55′ – груб фаул), Антон Огнянов (70′ – груб фаул) [„Берое“ U21]
главен арбитър: Никола Атанасов (Велико Търново)
асистент-арбитри: Йорданка Корчева, Илиян Капарашев (Велико Търново)