„Берое“ надигра, но не победи „Монтана“ – 0:0

Съставите на „Берое“ и „Монтана“ не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0 в последен двубой от първи кръг на новия сезон на шампионата. През всичките 90 минути „беройци“ доминираха на терена, владеейки по-дълго време топката и създавайки по-чистите голови ситуации, докато гостите разчитаха предимно на контраатаки.

beroe-montana_19072015-referees

„ЗЕЛЕН“ ПРЕВЕС В НАЧАЛОТО

Във 2-ата минута Георги Божилов получи топката в коридор между двама противници, но не успя да си я поведе по най-добрия начин и тя попадна директно в стража Христо Иванов.

Четири минути по-късно Неманя Милисавлевич центрира от пряк свободен удар, заложен вдясно от наказателното поле, но отбрната на „Монтана“ изчисти безпроблемно.

В 7-ата минута Георги Божилов стреля от 20-ина метра по въздух, но не намери целта.

Броени секунди след това Неманя Милисавлевич центрира към Стивън Петков в наказателното поле, но бранител на гостите изчисти пред погледа му в ъглов удар.

beroe-montana_19072015-bozhilov

ГОСТИТЕ С ПЪРВИТЕ СИ ШАНСОВЕ

В 18-ата минута Йордан Тодоров проби отдясно центрира в малкото наказателно поле, където Борислав Балджийски засече с крак, но не успя да насочи кълбото по най-добрия начин и то напусна пределите на терена в аут.

Две минути по-късно Иван Минчев нанесе удар от далечна дистанция, но не намери рамката на вратата.

В 22-ата минута дълъг пас бе предназначен за Стивън Петков, който с гърди свали топката към Спас Делев. Голмайсторът стреля от границата на наказателното поле, но прати кълбото над вратата.

Две минути след това Борислав Балджийски пое кълбото пред наказателното поле и стреля от дъгата на пеналта, но Венцислав Василев блокира удара. В последствие топката отново попадна в играч на гостите, но отбраната на „Берое“ бързо се справи и изчисти.

beroe-montana_19072015-ivanov

РАВНОСТОЙНА ИГРА В КРАЯ НА ПОЛУВРЕМЕТО

В 29-ата минута Владимир Зафиров получи топката в половината на „Монтана“ и стреля от далечна дистация, но след рикошет в бранител на гостите топката попадна безпроблемно във вратаря Христо Иванов.

Две минути по-късно Веселин Пенев центрира от левия фланг в наказателното поле, където Георги Божилов овладя кълбото и стреля от дъгата на пеналта, но изпрати топката над напречната греда.

В 36-ата минута плътен изстрел на Георги Божилов бе насочен в долния десен ъгъл на вратата, но Христо Иванов улови.

В ответната атака Борислав Балджийски се озова на чиста голова позиция, получавайки топката на границата на пеналта, но изстрелът му бе неутрализиран от Благой Макенджиев.

beroe-montana_19072015-vasilev

ПРОПУСНАТАТА ПРЕДНИНА ЗА ГОСТИТЕ

Секунди по-късно гостите от „Монтана“ създадоха невероятен пропуск, след като отново Балджийски получи топката отново на удобна голова позиция, но този път преодоля и стража Макенджиев, за да излезе сам срещу опразнената врата. За негова зла участ, обаче, в последствие топката не намери рамката на вратата.

Минута след това Елиаш нахлу отдясно в наказателното поле и пусна по земя към Стивън Петков, който обаче предостави кълбото на Спас Делев, но изстрелът на последния премина встрани от целта.

В 43-ата минута Спас Делев изпълни пряк свободен удар, заложен на 27 метра от вратата. Венцислав Василев засече с глава, но бе неточен.

Секунди след това Георги Божилов центрира в малкото наказателно поле, където Спас Делев засече кълбото с глава, но то премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

В 48-ата минута влезлият на полувремето Жуниор Мапуку получи кълбото на границата на наказателното поле и направи опит да стреля оттам, но топката срещна тялото на бранител на гостите.

ПОВЕЧЕ БОРБА, ПО-МАЛКО ОПАСНОСТИ

Четири минути по-късно Борислав Балджийски получи пас от дълбочина, пое топката и стреля от далечна дистанция, но не затрудни стража Макенджиев, който улови хладнокръвно.

След точно час игра Йордан Тодоров засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но ударът му бе крайно неточен.

beroe-montana_19072015-delev-2

И ОТНОВО ДОМИНАЦИЯ В ЗЕЛЕНО

В 62-ата минута Георги Божилов комбинира със Спас Делев, който центрира кълбото в малкото наказателно поле, но Жуниор Мапуку остана под топката, а в последствие бранител на гостите я изчисти в ъглов удар.

Три минути след това Жуниор Мапуку получи топката пред наказателното поле на гостите, финтира двама бранители на „Монтана“, а в последствие стреля между тях, но Христо Иванов улови кълбото.

В 69-ата минута Антон Огнянов центрира от корнер, а в наказателното поле на гостите Иво Иванов бе извисен над всички, за да засече топката с глава, но тя попадна директно в ръцете на Христо Иванов.

Четири минути по-късно Антон Огнянов центрира от левия фланг към далечната греда, където Спас Делев направи опит да засече кълбото по въздух, но стражът на гостите изби успешно.

Секунди след това удар на Георги Божилов отдалеч попадна директно в ръцете на Христо Иванов.

В 77-ата минута Жуниор Мапуку проби отдясно, навързвайки бранител на гостите след себе си, а в последствие стреля от малък ъгъл по посока на вратата, но стражът на „Монтана“ изби успешно в ъглов удар.

Седем минути по-късно Веселин Пенев потърси Антон Огнянов в коридор, но неразбирателство помежду им изпрати топката извън пределите на терена.

В 85-ата минута Спас Делев центрира от фаул в пеналта, където Венцислав Василев засече с глава, но стражът на „Монтана“ улови.

Две минути по-късно Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, но Венцислав Василев изчисти с глава. В последствие топката отново попадна в наказателното поле на домакините, но капитанът Иво Иванов предотврати опасност.

beroe-montana_19072015-elias

СЛЕД ДВУБОЯ

По този начин „беройци“ си поделиха по точка с „Монтана“ в първия си двубой от първенството и след изиграването на кръга заемат седмо място във временното подреждане.

СЛЕДВАЩ МАЧ

Във вторник тимът на „Берое“ отпътува за Дания, където два дни по-късно ще срещне столичния „Брьондби“ в среща-реванш от втори квалификационен кръг на Лига Европа. Веднага след връщането си, обаче, в неделя, 26-и юли, „заралии“ гостуват на „Локомотив“ в Пловдив.

„Берое“ (Стара Загора) – „Монтана“ (Монтана) 0:0
голмайстори:
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 24. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш да Силва, 27. Игор Джоман (71′ – 17. Иван Коконов) – 20. Неманя Милисавлевич (65′ – 11. Антон Огнянов), 73. Стивън Петков (46′ – 10. Жуниор Мапуку), 77. Спас Делев – 14. Георги Божилов; неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 4. Венелин Филипов, 15. Георги Динков, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
„Монтана“: 1. Христо Иванов (к) – 17. Георги Пашов, 3. Иван Михов, 5. Асен Георгиев, 6. Христофор Хубчев – 15. Георги Ангелов, 25. Станислав Генчев (90′ – 18. Янко Ангелов) – 8. Иван Минчев, 11. Борислав Балджийски, 26. Йордан Тодоров (80′ – 22. Сергей Георгиев) – 9. Атанас Илиев (69′ – 19. Матей Поплатник); неизползвани резерви: 33. Ивайло Василев, 21. Христиан Попов, 77. Здравко Лазаров, 14. Любомир Генчев; старши треньор: Ферарио Спасов
жълти картони: Веселин Пенев (48′ – груб фаул) [„Берое“]; Христофор Хубчев (10′ – груб фаул), Георги Пашов (90′ + 5′ – груб фаул) [„Монтана“]
главен арбитър: Ангел Баялцалиев (София)
асистент-арбитри: Георги Славов (Плевен), Димитър Стоилов (Кюстендил)
допълнителни асистент-арбитри: Ангел Ангелов (София), Мартин Алексанров (София)
четвърти арбитър: Тони Пандарски (Пловдив)
делегат на БФС: Красимир Кръстев (Сливен)
съдийски наблюдател: Йордан Гулев (Пловдив)